Petícia na zrušenie nástrojov psychiatrie na územi SR

Quoted post

host

#26 Re: Re:

2014-06-11 08:23

#7: SM - Re:

Určite by sa malo preskúmať aké liečivé účinky má elektrika. Pretože pod názvom "Elektrokonvulzívna terapia" je elektrošok prezentovaný ako liečebný postup. Podľa "odborníkov" táto terapia stimuluje mozog, obnovuje jeho normálnu činnosť a dokonca aj zlepšuje náladu pacientov. Úsmevné. Pokrivené zuby a lámanie kostí po elektrokonvulzívnej terapii sú skutočný výsledok. Títo "odborníci" čo píšu o liečivých účinkoch elektrošokov buď nevedia, alebo zámerne verejnosť zavádzajú.

Zatiaľ som nevidel prípady, kto sa pod liečbou elektrošokom reálne uzdravil a žil normálny život. Nepovažujem za ozdravenie ked niekto chcel spáchať samovraždu a po elektrošoku už nemá k samovražedné sklony. Elektrošoky spôsobujú stratu pamäti, utlmenie, človek nie je schopný rozmyšľat a nedokáže sa rozhodovať. Človek je obmedzený na základné biologické funkcie a preto už nad samovraždou rozmyšľať nebude. Človek sa stane apatický a už nebude logicky rozmýšľať nad ničím.

To je ako prisť ku kožnemu s ekzémom na pravej ruke, kožný vám ruku amputuje a povie už som vám vyliečil ekzém. Už žiadny ekzém nemáte. A aby sa nepovedalo, tak tú ruku vám lekár amputuje pod narkózou a pod odborným dohľadom. Samozrejme zdravotná poisťovňa zákrok preplatí, vy možno dostanete aj invalidný dôchodok. Ale čo je dôležité: Už nikdy žiadny ekzém na pravej ruke nedostanete.

Podávanie elektrošokov stále existuje a výučba elektrokonvulzívnej terapie je zaradená do učebných osnov na zdravotných školách. Nech si každý overí kde je skutočnosť.

Mimochodom elektrošok a elektrokonvulzívna terapia je to isté, akurát slovo "elektrošok" je neodborný, laický názov. Preto sa mnohokrát hovorí že elektrošoky sa už nepoužívajú. Používa sa elektrokonvulzívna terapia v skratke ECT.

Replies


Hosť

#32 Re: Re: Re:

2014-06-16 08:07:58

#26: host - Re: Re:  

Páči sa mi tento popis. Je presný a ľahko sa dá pochopiť. Môžem dodať, že mi uvedené potvrdil aj riaditeľ psychiatrického ústavu v Sučanoch a dodal, že teraz sú elektrokošoky humánne nie ako kedysi, a že sa robia pod narkózou, čím potvrdzoval, v čom sú humánne. Čo sa deje s obeťou po prebudení už ďalej nepovedal. Ak by ste niekto poznali pána Strelku, riaditeľa psychiatrického ústavu v Sučanoch, dajte mi prosím vedieť. Tento "doktor" už roky propaguje a vykonáva vo svojom ústave elektrokonvulzívnu liečbu. Celú zodpovednosť za to, čo robí pripisuje škole, kde ho to naučili a nechce sa nič iné naučiť. Toto, čo robí mu vyhovuje a chce v tom pokračovať ďalej. Neverí tomu, že človek je duchovná bytosť a vysmieva sa tomu, že by to tak mohlo byť. O svojich pacientoch tvrdí, že sú jeho dobrí kamaráti, že si s nimi rozumie. Zároveň však hovorí, že sú nebezpeční a preto ich nemôže púšťať medzi ostatných ľudí a môžu byť len pod kontrolou psychatra. Neuznáva žiaden iný odbor. On je odborník na všetko a on vie najlepšie, čo pacienti potrebujú. Veľmi ho rozrušila moja otázka, prečo majú v ambulancii kde každý deň chodia pacienti na "terapiu" s lekárom, zavesené remene, ktorými ich priväzujú na lôžko. Jeho odpoveď bola, že to je z dôvodu, že nemajú v ústave silných chlapov, ktorí by si poradili s rozrušeným pacientom, takže aby sa mohli krehké sestričky brániť, tak z toho dôvodu majú po ruke zavesené remene. Keď mi to hovoril, pokúšala som sa pozrieť sa mu do očí, ktoré neustále krúžili hore dole a keď na chvíľu spočinul jeho pohľad na mne, jeho oči boli mdlé a zakalené. Odpoveď však dal bez zaváhania a rýchlo, a pre mňa  bez logiky. Ak by mala krehká sestrička spútať nadrogovaného pacienta, ktorý je rozrušený, kričí a bije okolo seba, pravdepodobne by ju pacient skôr spútal ako ona jeho. Myslím si, že to tam majú len na zastrašovanie. Videla som ako sa pacienti boja psychiatrického personálu. Pýtajú sa napríklad so strachom na dovolenie, či môžu ísť na záchod, či sa môžu napiť vody alebo, či môžu niečo zjesť, alebo či im dovolia stretnúť sa a rozprávať s rodinou a priateľmii. Pán riaditeľ vyslovil aj názor, že ak by niekto dokázal, že existuje duša, bol by to génius, dostal by Nobelovú cenu a bol by "za vodou". U duchovne vyspelých ľudí, v krajinách, kde milióny ľudí vedia, že človek je duchovná bytosť by si tento výrok zaslúžil minimálne poťukanie po čele. Roky si však kladiem otázku: Prečo toľkí ešte stále podporujeme tento odbor keď je evidentné a dokázané, že ich metódy škodia ich obetiam a devastujú rodiny a celú spoločnosť. Prečo sme nepovedali rozhodné NIE našej vláde, ktorá im prideľuje peniaze z našich daní. Prečo vyčkávame a tolerujeme odbor, ktorí mrzačí namiesto toho aby sme podporili funkčné vzdelávanie ľudí, prejavovali porozumenie tým, ktorí urobili chybu a pomohli im dostať sa z nej. Prečo sme tak krutí a súhlasíme s tým, že ľudia patria na psychiatriu a necháme ich tam roky trpieť až nakoniec podľahnú? Myslíme si, že nám sa to nemôže stať? Alebo, že si zaslúžime dostať sa na psychiatriu aby nás tam napravili? Už dávno sme im vydali kľúč od našej slobody. Myslíte si aj Vy, že by už bolo na čase nám ho vrátiť? A psychiatriu oslobodiť tiež od utrpenia, ktoré vykonáva sama na sebe? Nedávno som si uvedomila, v akej pasci sa nachádzajú aj oni, keď dostávajú od nás finančnú podporu aby pokračovali v mrzačení iných. Ani oni s tým nebudú môcť prestať, keď ich budeme naďalej udržiavať v ich zlom duševnom stave. Každý mesiac im posielame prostredníctvom zdravotných poisťovní  finančnú podporu na to, aby pokračovali v pokusoch na ich obetiach. Každý mesiac si udržujeme priestor kam môžu zatvoriť naše deti, rodičov, priateľov, známych a možno aj nás. Ste za to, aby sme poslali psychiatriu do minulosti? Aby sme si mohli len tak matne pri šálke dobrého čaju spomenúť na časy, kedy sme sa nesprávali až tak rozumne ako sme si nahovárali a mohli hovoriť našim potomkom  a... psychiatria??? Hej TÁ.... Tuším tu bola veľmi dávno ale to bolo ešte v dobe kedy sme sa chceli jeden druhého trestať za to, keď  sme nekonali rozumne a potrebovali sme niekoho, kto by nás zastavil:-)))))) Dnes to je iné. Sme schopní sami za seba zobrať zodpovednosť. Ak súhlasíte s tým, že by mala mať psychiatria svoje miesto už len v minulosti, pošlite túto petíciu ďalej a ďalej a ďalej. Určite sa nám čoskoro podarí žiť bez nej:-)))) Prajem Vám veľa šťastných dní.    


Hosť

#112 Re: Re: Re:

2015-12-31 03:27:14

#26: host - Re: Re:  

 Pozdravujem,

ja osobne som vybral za celý život cca 35 ECT, nakoľko mi diagnostikovali paranoidnú schuzofréniu. Je pravda, že určitú časť života nepamätám. a čo sa týka toho či pomohlo alebo nie, to skôr nie ako áno. Akurát dali ma inv. dôchodku a mám len 37 rokov. Tvdili mi že mi to pomôže, no nie veľmi, mám ťažké poruchy spánku. Snaď toľko.

Piťo

 

ania

#115 Re: Re: Re:

2016-02-02 15:53:29


Hosť

#135 Re: Re: Re: lulu

2017-08-18 18:05:42

#26: host - Re: Re:  

 Si predstavte ze ja som mala tazku depresiu a priserne som bola unavena  a prave elektrosoky mi vyrazne pomohli k tomu aby som bola veselsia,a mala viacej energie.


Hosť

#141 Re: Re: Re:

2018-03-15 21:38:43

#26: host - Re: Re:  

V sučanoch je skutočne peklo