Petícia na zrušenie nástrojov psychiatrie na územi SR

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia na zrušenie nástrojov psychiatrie na územi SR.

host

#26 Re: Re:

2014-06-11 08:23

#7: SM - Re:

Určite by sa malo preskúmať aké liečivé účinky má elektrika. Pretože pod názvom "Elektrokonvulzívna terapia" je elektrošok prezentovaný ako liečebný postup. Podľa "odborníkov" táto terapia stimuluje mozog, obnovuje jeho normálnu činnosť a dokonca aj zlepšuje náladu pacientov. Úsmevné. Pokrivené zuby a lámanie kostí po elektrokonvulzívnej terapii sú skutočný výsledok. Títo "odborníci" čo píšu o liečivých účinkoch elektrošokov buď nevedia, alebo zámerne verejnosť zavádzajú.

Zatiaľ som nevidel prípady, kto sa pod liečbou elektrošokom reálne uzdravil a žil normálny život. Nepovažujem za ozdravenie ked niekto chcel spáchať samovraždu a po elektrošoku už nemá k samovražedné sklony. Elektrošoky spôsobujú stratu pamäti, utlmenie, človek nie je schopný rozmyšľat a nedokáže sa rozhodovať. Človek je obmedzený na základné biologické funkcie a preto už nad samovraždou rozmyšľať nebude. Človek sa stane apatický a už nebude logicky rozmýšľať nad ničím.

To je ako prisť ku kožnemu s ekzémom na pravej ruke, kožný vám ruku amputuje a povie už som vám vyliečil ekzém. Už žiadny ekzém nemáte. A aby sa nepovedalo, tak tú ruku vám lekár amputuje pod narkózou a pod odborným dohľadom. Samozrejme zdravotná poisťovňa zákrok preplatí, vy možno dostanete aj invalidný dôchodok. Ale čo je dôležité: Už nikdy žiadny ekzém na pravej ruke nedostanete.

Podávanie elektrošokov stále existuje a výučba elektrokonvulzívnej terapie je zaradená do učebných osnov na zdravotných školách. Nech si každý overí kde je skutočnosť.

Mimochodom elektrošok a elektrokonvulzívna terapia je to isté, akurát slovo "elektrošok" je neodborný, laický názov. Preto sa mnohokrát hovorí že elektrošoky sa už nepoužívajú. Používa sa elektrokonvulzívna terapia v skratke ECT.


Hosť

#27

2014-06-11 11:59

na liečenie depresie by sa nemalo liečiť elektrošokmi a liekmi ale detoxom. Lebo ťažké kovy napadnú mozog a príde depka, a tak sa to môže stať aj pri ostatných psychických ochoreniach. DETOX ORGANIZMU BY POMOHLO LEPŠIE. ELEKTROŠOKY SÚ PODĽA MŇA NEHUMÁNNE.

Hosť

#28

2014-06-11 19:40

Psychiatři jsou šarlatáni bez výsledků, jenom drogujou lidi...

Hosť

#29

2014-06-13 15:28

Psychiatria je nástrojom likvidácie ľudí ktorí vidia psychiatrom do karát. Je to likvidačná liečebná metóda, ktorá z ľudí tvorí povaľačov, bezdomovcov a ťažko chorých ktorí sa už nedokážu postaviť na vlastné nohy a o seba sa postarať. Účinky psychiatrických liekov dokážu pacientov dohnať do náručia smrti. Myslím, že táto zneužívaná liečebná metóda by sa mala okamžite zakázať vykonávať práve kvoli poškodzovaniu zdravia. Tí ktorí nevedia, nech vedia že sa ale aj zneužíva ako likvidačná metóda kvoli peniazom a majetku a úplatkami si možete u psychiatrov zakúpiť zlikvidovanie človeka cez Ústavnú ochrannú psychiatrickú liečbu a následne injekciami, elektrošokmi a liekmi Vás zabijú.

Z ďaleka sa vyhýbajte psychiatrom,lebo dnes majú postavenie nad prezidentom a ich právomoci kvoli finančnému profitu z liekov sú zosilňované a potencované farmaceutickým piemyslom. Danka Jellinková

Hosť

#30

2014-06-15 16:37

Súhlasím s tým, aby sa likvidačné nástroje psychiatrie na Slovensku zrušili spolu s psychiatriou

. L. Stanová

Hosť

#31

2014-06-15 16:48

Psychiatria na Slovensku by mala zaniknúťn a byť nahradená humánnou liečbou ktorá pomáha a nie likviuduje ľudí.

Hosť

#32 Re: Re: Re:

2014-06-16 08:07

#26: host - Re: Re:  

Páči sa mi tento popis. Je presný a ľahko sa dá pochopiť. Môžem dodať, že mi uvedené potvrdil aj riaditeľ psychiatrického ústavu v Sučanoch a dodal, že teraz sú elektrokošoky humánne nie ako kedysi, a že sa robia pod narkózou, čím potvrdzoval, v čom sú humánne. Čo sa deje s obeťou po prebudení už ďalej nepovedal. Ak by ste niekto poznali pána Strelku, riaditeľa psychiatrického ústavu v Sučanoch, dajte mi prosím vedieť. Tento "doktor" už roky propaguje a vykonáva vo svojom ústave elektrokonvulzívnu liečbu. Celú zodpovednosť za to, čo robí pripisuje škole, kde ho to naučili a nechce sa nič iné naučiť. Toto, čo robí mu vyhovuje a chce v tom pokračovať ďalej. Neverí tomu, že človek je duchovná bytosť a vysmieva sa tomu, že by to tak mohlo byť. O svojich pacientoch tvrdí, že sú jeho dobrí kamaráti, že si s nimi rozumie. Zároveň však hovorí, že sú nebezpeční a preto ich nemôže púšťať medzi ostatných ľudí a môžu byť len pod kontrolou psychatra. Neuznáva žiaden iný odbor. On je odborník na všetko a on vie najlepšie, čo pacienti potrebujú. Veľmi ho rozrušila moja otázka, prečo majú v ambulancii kde každý deň chodia pacienti na "terapiu" s lekárom, zavesené remene, ktorými ich priväzujú na lôžko. Jeho odpoveď bola, že to je z dôvodu, že nemajú v ústave silných chlapov, ktorí by si poradili s rozrušeným pacientom, takže aby sa mohli krehké sestričky brániť, tak z toho dôvodu majú po ruke zavesené remene. Keď mi to hovoril, pokúšala som sa pozrieť sa mu do očí, ktoré neustále krúžili hore dole a keď na chvíľu spočinul jeho pohľad na mne, jeho oči boli mdlé a zakalené. Odpoveď však dal bez zaváhania a rýchlo, a pre mňa  bez logiky. Ak by mala krehká sestrička spútať nadrogovaného pacienta, ktorý je rozrušený, kričí a bije okolo seba, pravdepodobne by ju pacient skôr spútal ako ona jeho. Myslím si, že to tam majú len na zastrašovanie. Videla som ako sa pacienti boja psychiatrického personálu. Pýtajú sa napríklad so strachom na dovolenie, či môžu ísť na záchod, či sa môžu napiť vody alebo, či môžu niečo zjesť, alebo či im dovolia stretnúť sa a rozprávať s rodinou a priateľmii. Pán riaditeľ vyslovil aj názor, že ak by niekto dokázal, že existuje duša, bol by to génius, dostal by Nobelovú cenu a bol by "za vodou". U duchovne vyspelých ľudí, v krajinách, kde milióny ľudí vedia, že človek je duchovná bytosť by si tento výrok zaslúžil minimálne poťukanie po čele. Roky si však kladiem otázku: Prečo toľkí ešte stále podporujeme tento odbor keď je evidentné a dokázané, že ich metódy škodia ich obetiam a devastujú rodiny a celú spoločnosť. Prečo sme nepovedali rozhodné NIE našej vláde, ktorá im prideľuje peniaze z našich daní. Prečo vyčkávame a tolerujeme odbor, ktorí mrzačí namiesto toho aby sme podporili funkčné vzdelávanie ľudí, prejavovali porozumenie tým, ktorí urobili chybu a pomohli im dostať sa z nej. Prečo sme tak krutí a súhlasíme s tým, že ľudia patria na psychiatriu a necháme ich tam roky trpieť až nakoniec podľahnú? Myslíme si, že nám sa to nemôže stať? Alebo, že si zaslúžime dostať sa na psychiatriu aby nás tam napravili? Už dávno sme im vydali kľúč od našej slobody. Myslíte si aj Vy, že by už bolo na čase nám ho vrátiť? A psychiatriu oslobodiť tiež od utrpenia, ktoré vykonáva sama na sebe? Nedávno som si uvedomila, v akej pasci sa nachádzajú aj oni, keď dostávajú od nás finančnú podporu aby pokračovali v mrzačení iných. Ani oni s tým nebudú môcť prestať, keď ich budeme naďalej udržiavať v ich zlom duševnom stave. Každý mesiac im posielame prostredníctvom zdravotných poisťovní  finančnú podporu na to, aby pokračovali v pokusoch na ich obetiach. Každý mesiac si udržujeme priestor kam môžu zatvoriť naše deti, rodičov, priateľov, známych a možno aj nás. Ste za to, aby sme poslali psychiatriu do minulosti? Aby sme si mohli len tak matne pri šálke dobrého čaju spomenúť na časy, kedy sme sa nesprávali až tak rozumne ako sme si nahovárali a mohli hovoriť našim potomkom  a... psychiatria??? Hej TÁ.... Tuším tu bola veľmi dávno ale to bolo ešte v dobe kedy sme sa chceli jeden druhého trestať za to, keď  sme nekonali rozumne a potrebovali sme niekoho, kto by nás zastavil:-)))))) Dnes to je iné. Sme schopní sami za seba zobrať zodpovednosť. Ak súhlasíte s tým, že by mala mať psychiatria svoje miesto už len v minulosti, pošlite túto petíciu ďalej a ďalej a ďalej. Určite sa nám čoskoro podarí žiť bez nej:-)))) Prajem Vám veľa šťastných dní.    


Hosť

#33

2014-06-22 13:59

Psychiatria je jediná oblasť v medicíne, kde sa o diagnózach hlasuje, kde neexistuje biologický a vedecký základ pre podávanie silných medikamentov a najmä- je to druh novodobého otroctva, kde pacient nemá právo odmietnuť liečbu, nech je akokoľvek bolestivá, nehumánna a môže mu spôsobiť trvalé následky či smrť... v mene prevencie zamyká ľuďí na oddelenia, kde sú nesvojprávni a dopujú ich drogami. Hovorím bohužiaľ z vlastnej skúsenosti a som za zastavenie tohto hrubého porušovania ľudských práv!

Hosť

#34 Zrušiť psychiatrie

2014-06-26 14:03

Psychiatri radi nahovárajú ľuďom že majú rôzne poruchy myslenia aby ich dostali na liečenie. Dávnejšie išla na Markíze relácia s názvom Svokra. Otvorene tam Gizela Oňová (televizna svokra) radila matke troch detí aby si išla na psychiatriu po tabletku, pretože matka má porúchané nervy. Písal o tom aj nový čas. http://www.cas.sk/clanok/269717/svokra-onova-poburila-divakov-gizka-ostan-radsej-pri-spievani.html
Takúto reláciu pokojne odvysielajú státisícom divákov. Mnohým ľuďom ktorý nič netušia o praktikách psychiatrie môže takáto relácia znieť ako návod na ťažké životné situácie. Je bežné že mnoho ľudí preberá správanie z televízie. Preto ukazovať psychiatriu ako riešenie na problémy je nebezpečné. Väčšina psychiatrických liekov je návyková a máloktorý človek ich dokáže úplne vysadiť. Preto ľuďom ktorý už raz začnú brať psychiatrické lieky ľahko nahovoria aby podstúpili ďalšie procedúry a terapie až nakoniec podstúpia aj elektrošoky.
Mnoho výskumov a poznatkov z medicíny je pre človeka užitočných a správna liečba dokáže človeku pomôcť a aj predĺžiť život človeka. Pokiaľ sa to zvrhne, ako sa to stalo na psychiatriách, že pod menom "liečba" pustia niekomu elektriku do mozgu tak to je katastrofa. Ako je možné že študovaní profesori a lekári si sami nedokážu uvedomiť svoje činy.
Základy psychiatrie vznikali okolo roku 1900. Ak psychiatri sami nedokážu za viac ako 100 rokov zmúdrieť a zmeniť postupy,ktoré by pomáhali človeku tak my ostatní sa nemôžme na to mlčky prizerať. Vyše 100 rokov nášho tolerovania ich ničenia ľudí už bolo aj dosť.


Hosť

#35

2014-07-03 10:43

Zruste podvod zvany Psychiatria!!!

Hosť

#36 Video

2014-07-10 13:35

Výpoveď človeka ktorý na psychiatrii takmer prišiel o život: https://www.youtube.com/watch?v=bkW-23xCzFo
Boubik

#37 Re: Re:

2014-07-17 19:51

#15: SM - Re:

vážený páni scientológovia, otvorene sa priznám že som psychiatrický pacient (bipolárna  porucha), 6 krát som ležal na psychiatrii a mne tam pomohli. Keby ma tam otec pred desiatimi rokmi nezobral tak už by som voňal fialky od spodu. Za celú tu dobu počas tých hospitalizácií na mňa nikto netlačil, nikto ma nezväzoval, nikto ma  nezamykal do klietky, a o elektrošokoch mi doktori nepovedali ani ň, nieto ešte aby mi ich dávali na silu. Ich prístup ku mne bol vždy na profesionálnej úrovni a citlivý celý personál sa choval ku mne slušne v vľúdne. Apropo vždy na kontrole podpisujem v zdravotnom zázname súhlas s poskytovanou liečbou, ktorú nemusím podpísať a môžem hocikedy slobodne odmietnuť pretože mám občiansky preukaz ako ktorýkoľvek iný zdravý občan. Pozeral som váš film Psychiatria Priemysel Smrti. Spočiatku som bol nasratý, že asi fakt máte pravdu, že tí psychiatri sú netvori, že ako dopadnem, že čo ma čaká. Týžeň som nad tým rozmýšľal až kým som pochopil že to je len váš náborový film do vašej sekty. To vy tu strašíte a vyvolávate strach a manipulujete s tými najmanipulovateľnejšími duševne labilnými ľuďmi, ktorý sa dajú ľahko ovplyvniť. Robíte to len preto aby vstúpili do vašej sekty a mohli ste ich ovplyvňovať prečo asi (majetok, peniaze, .....). Používate podprahové vnímanie a ďalšie gebblosove metódy.

"Dajte nám svoj majetok to je cesta čo nás spája a keď spolu umrieme pôjdeme do raja"


Hosť

#38 Re: Re: Re:

2014-08-10 22:22

#37: Boubik - Re: Re:  

Vážený pane. Prečítala som si Váš komentár. Ako psychiatrický pacient ste isto videli aj iných ľudí, v čase keď ste boli zatvorený na psychiatrii, ktorí mali strach a necítili sa tam dobre. Je tak? To, že Vám mohli pomôcť, neznamená, že iným pomohli. Nepoznám Vás, takže neviem vyhodnotiť, čo pre Vás znamená keď sa ku Vám niekto správa slušne. Verím však tomu, že existujú ľudia, ktorí považujú za príjemné to, čo iní považujú za týranie, zvrátené praktiky a porušovanie ľudských práv. Psychiatria je odbor, ktorý podvádza verejnosť samotným názvom. Psyché je duša a iatros je doktor. Je Vám isto známe, že psychiatria sa v skutočnosti nezaoberá dušou, pretože existenciu duše a duchovného sveta popiera. Zaoberá sa len mozgom a chemikáliami v tele. Už ste uvažovali niekedy nad tým, prečo hlása jedno a hovorí druhé? Nie je to náhodou ich slovami povedané skupinová schizofrénia? Ak Vám ich liečenie robí dobre a Vy sa na základe nežiaducich účinkov ich liekov dopustíte nejakého zločinu, budete musieť zobrať zodpovednosť sám za to, čo ste urobili. Vaši "priatelia" Vám v tom isto nepomôžu. Možno by ste mohli trochu porozmýšľať nad tým, čo je správne na tom, čo ste tu napísali? A možno by bolo fajn, keby ste si znovu pozreli videa vydané Občianskou komisiou za ľudské práva, ktorú založil psychiater Thomas Sazs a Scientologická cirkev, kde sú výpovede o zločinoch psychiatrie mnohých odborníkov. Taktiež by Vás mohlo zaujímať, prečo talianska vláda zakázala podávať v celej krajine ľuďom elektrické šoky, a prečo zatvorila všetky psychiatrické ústavy. A možno by Vás mohlo zaujať aj to, že prezident psychiatrickej asociácie v Nemecku priznal, že HOLOCAUST v druhej svetovej vojne bol výmyslom psychiatrie. Éra psychiatrie sa blíži ku koncu, či sa to niektorým psychiatrom páči alebo nie. Každý z nich má však možnosť aby si priznal sám pred sebou, že ubližuje ľuďom a začal svoje deštruktívne konanie naprávať. Aj Vy môžete svojich priateľov doviesť k tomu, aby zmenili názor. Ste dosť schopný na to, aby ste to dokázali.

   


Hosť

#39

2014-08-16 12:04

Verím, že sa podarí psychiatrie na Slovensku zrušiť!!!!!!!!!!! Bude to dlhá, neľahká cesta. DRŽÍM PALCE!!!!!!!!!!!!!
(ešteže, máme takého prezidenta :-) )

Hosť

#40 Re:

2014-09-04 03:41

#39: -  

 Áno. Kancelária prezidenta už robí v tejto oblasti nejaké šetrenie:-))) Zapojte prosím ďalej aj ďalších ľudí, na podpísovanie petície.

 

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2014-09-25 14:10



Hosť

#42

2014-11-27 08:12

Verím, že sa zapojí čo najviac ľudí

Hosť

#43 Re:

2014-11-27 08:30

#42: -  

Musíme dosiahnuť číslo 10 000 podpisov. Dá sa to len tak, že každý z nás bude túto petíciu neustále zverejňovať a posielať ďalším ľuďom dovtedy, kým nazbierame stanovený počet. Psychiatria už nesmie mať žiadne privilégia na svete. Musí byť všetkým psychiatrom jasné, že tento odbor sa veľmi previnil voči ľudským právam a ďalej môžu s nami komunikovať len v prípade, že urobia skutočnú nápravu voči všetkým, ktorých poškodili.

sunar

#44

2014-11-27 13:08

o com je tato diskusia?


Hosť

#45

2014-11-27 16:45

chorí rozhodujú o liečbe celej chorej spoločnosti -- GRC

Hosť

#46

2014-11-27 19:13

Moja mama ma depresiu uz niekolko rokov, ma jednu uznavanu doktorku, ktora jej nedokaze pomoct, a psychiatria v LM? bieda, Janíkova urobila uz tolko chyb, ved niektori pacienti z uzavreteho oddelenia vyskocili z okna, jednemu znamemu dali elektosoky lebo nevedeli co s nim. Janikova, Skusilova, bestije, ktore sa dokazu usmiat. Dakujem

Hosť

#47

2014-11-27 21:04

Treba im konečne od 2 sv.vojny klepnúť po prstoch a financiách.

Hosť

#48 Re:

2014-12-14 20:21

#46: -  

Vašu skúsenosť môžete nahlásiť cez stránky občianskej komisie za ľudské práva, ktorá zbiera dôkazy o poškodených prípadoch psychiatriou v SR: www.cchr.sk


Hosť

#49

2015-01-18 08:57

Pevne verím , že sa tým bude naozaj niekto zaoberať , a veci sa pohnú tým správnym smerom...
Majo

#50 Vzdelanec je pokladom pre svoju krajinu.

2015-01-19 22:18

Podporujem. Je treba zriadiť nové liečebné spôsoby pre liečenie duševných chorôb. Súčasné spôsoby sú neefektívne a žiadny psychiatrický pacient nie je schopný žiť a pracovať, tak ako zdravý človek. Človek liečený na psychiatrii nie je v stave starať sa rodinu, a už vôbec nie vychovávať svoje deti. Tak, aká je tá súčasná liečba.  Argumentom psychiatrov je, že predsa chránia spoločnosť pred nebezpečnými bláznami. Len aj väznice sú tu na to, aby chránili spoločnosť pred nebezpečnými ľuďmi. Takže, ak psychiatrické ústavy majú tento istý účel, tak potom to je len iný druh väznice. Neviem, prečo sa potom psychiatri nazývajú doktormi, keď nikoho nevyliečili.

A k tomu čo písal Boubik, by stálo sa zamyslieť, že ak by sa vzdelával,hoci aj na štátnej škole, tak by nabral nejaké informácie, ako sa v živote rozhodovať a nemusel by riešiť, kto s ním manipuluje. Sám by si dokázal v živote vyhodnotiť, či ho niekto klame, a chce ho využiť, alebo sa mu niekto snaží pomôcť.

Bez vzdelania je život mätúci mnohokrát sa javí, ako bezvýchodiskový. Vďaka vzdelaniu človek nájde nové činnosti, ktoré môže robiť. Vďaka vzdelaniu a opakovanému precvičovaniu človek získava talent. Vďaka vzdelaným ľuďom sa na svete objavujú nové technológie, ktoré ľuďstvo posúvaju v rozvoji. A to je cesta aj pre duševné zdravie. Rozvíjať sa a venovať sa činnostiam, ktoré človek chce robiť, v ktorých má talent.

Vzdelanec je pokladom pre svoju krajinu. (Čínske príslovie)