Vyhlásenie: Podporujeme biskupov v otázke tzv. „Rodovej rovnosti"

Quoted post

Milan Horelican
Hosť

#8 Re:

2014-01-10 00:26

#7: David -

David prepacte,

vyjadrili ste sa presne tak, ako pani Pietruchova, veduca Uradu vlady pre rovnostnu LGBT a Ginder politiku. Ja nemam nic proti ludom, inej orientacie, som zasadne proti tomu, aby mali vacsie prava, ako normalny clovek ((napr. pri trestnom konani, osoba, ktora sa dopusti tresrneho cinu voci LGBT, trestna sadzba bude 2 nasobna !). Mamam zaujem, aby mojich vnukov ucili v skolke, ako sa maju sexualne ukajat v 3 rokoch. Tot vsjo...!

PS : na rozdiel od Vas sa nehambim za svoje meno a priezvisko a mam priatelov aj medzi skupinou gay-ov ale aj lesieb a oni sami tvrdia, ze to, co sa chce presadit - zasluhou urcitych finacnych skupin, im len a len skodi

Replies

Peter

#9 Re: Re:

2014-01-10 08:25:30

#8: Milan Horelican - Re:

Nuz to ste trosku prehnali, mozno len zamerne ako metaforu. Ja som za to, aby sexualita bola sukromnou vecou ludi. Pri registrovanych partnerstvach ide len o to, ze stat ako servis pre obcanov akceptuje vyber zivotneho partnera a da mu pravny zaklad. Nic viac, nic menej. Som za to aby ludia inej orientacie (ktoru si nevyberaju, ale maju ju vrodenu) mali ROVNAKE prava ako "normalny clovek". Toto nijako moju rodinu neohrozuje.

Co sa tyka sexulanej vychovy, je lepsie ak o nej deti budu poucene, nez ked si siria (dez-)informacie sami medzi sebou. Najma dnes v case internetu je absolutne nemozne pred nimi tieto veci skryvat.

Stanislav Trnovec

#78 Re: Re:

2014-01-19 16:55:41

#8: Milan Horelican - Re:

Milan

prepáčte, ale vyjadrujete sa o veciach, o ktorých podľa toho, čo ste napísali, asi nič neviete.

Najprv si overte, čo kto robí a potom píšte. Takto iba sťažujete prácu tým, ktorí si ju robia dobre a ktorí sú ochotní bojovať za pravdu.

Asi vám je jedno, či vaša manželka je na "materstej dovolenke" a má smiešny príjem, vám je jedno, či má alebo nemá slušný základ od dôchodku. Vám je asi jedno, že žena, ktorá opatruje svojich rodičov, alebo choré, či invalidné dieťa zostáva do veľkej miery bez akéhokoľvek poistenia. Mohol by som ďalej pokračovať, ale pokiaľ máte oči podliate krvou, tak sa ťažko argumentuje. Všetko toto je predmetom tzv. rodovej rovnosti, čo je síce zlý preklad rovnosti príležitosti mužov a žien, ale nás je veľmi málo, ktorí požadujeme, aby sa používal ten termín, ktorý sa tam má používať.

Som jeden z členov Výboru pre rodovú rovnosť a viem o čom to je. Okrem toho som aj členom Výboru pre deti a mládež. Ani ja sa za svoje meno nehanbím, ale ani za svoju prácu. Keby som nebol nabádal aj ostatných, aby sme išli do výborov obhajovať to, žo je normálne a overené históriou, tak by som tam zostal sám.

Možno iniciátori petície by boli urobili lepšie, keby sa modlili za tých, ktorý sú ochotný ísť do boja a na trh so svojou kožou. Lebo by možno naši biskupi nemuseli písať takéto listy. Možno by mohli pomôcť aj ináč, aby sme mohli cestovať a chodiť vysvetlovať reálnosť vecí. Možno by potrebovali vedieť rozlišovať a možno by boli prekvapení, ak im poviem, že práve kresťanstvo urobilo najviac pre podporu žien. Možno mi nebudú veriť, ale práve moderný feminizmus, ktorý chráni rodinu vznikol v Kanade v 60 rokoch minulého storočia. Možno mi nebudú veriť, ale práve OECD vydalo publikáciu o neplatenej práci v rodinách. Alebo už v roku 1991 požadovalo OSN, aby sa brali do úvahy hodnoty, ktoré vytvára rodina. A že tento rok je 20. výročie roku rodiny pre ktorý pripravolo OSN rozsiahly program. Využívajme tie možnosti, ktoré máme, aby sme nemuseli robiť nátlak.

Pokiaľ má niekto seriózny záujem o informácie, môže mi nechať odkaz trnovec@gmail.com
Facebook