Vyhlásenie: Podporujeme biskupov v otázke tzv. „Rodovej rovnosti"


Hosť

#76

2014-01-18 22:25

mame 7 deti a modlime sa za ne ,Boze nedopust taketo zlo, jozef s rodinou

Hosť

#77

2014-01-19 12:43

vĎaka
Stanislav Trnovec

#78 Re: Re:

2014-01-19 16:55

#8: Milan Horelican - Re:

Milan

prepáčte, ale vyjadrujete sa o veciach, o ktorých podľa toho, čo ste napísali, asi nič neviete.

Najprv si overte, čo kto robí a potom píšte. Takto iba sťažujete prácu tým, ktorí si ju robia dobre a ktorí sú ochotní bojovať za pravdu.

Asi vám je jedno, či vaša manželka je na "materstej dovolenke" a má smiešny príjem, vám je jedno, či má alebo nemá slušný základ od dôchodku. Vám je asi jedno, že žena, ktorá opatruje svojich rodičov, alebo choré, či invalidné dieťa zostáva do veľkej miery bez akéhokoľvek poistenia. Mohol by som ďalej pokračovať, ale pokiaľ máte oči podliate krvou, tak sa ťažko argumentuje. Všetko toto je predmetom tzv. rodovej rovnosti, čo je síce zlý preklad rovnosti príležitosti mužov a žien, ale nás je veľmi málo, ktorí požadujeme, aby sa používal ten termín, ktorý sa tam má používať.

Som jeden z členov Výboru pre rodovú rovnosť a viem o čom to je. Okrem toho som aj členom Výboru pre deti a mládež. Ani ja sa za svoje meno nehanbím, ale ani za svoju prácu. Keby som nebol nabádal aj ostatných, aby sme išli do výborov obhajovať to, žo je normálne a overené históriou, tak by som tam zostal sám.

Možno iniciátori petície by boli urobili lepšie, keby sa modlili za tých, ktorý sú ochotný ísť do boja a na trh so svojou kožou. Lebo by možno naši biskupi nemuseli písať takéto listy. Možno by mohli pomôcť aj ináč, aby sme mohli cestovať a chodiť vysvetlovať reálnosť vecí. Možno by potrebovali vedieť rozlišovať a možno by boli prekvapení, ak im poviem, že práve kresťanstvo urobilo najviac pre podporu žien. Možno mi nebudú veriť, ale práve moderný feminizmus, ktorý chráni rodinu vznikol v Kanade v 60 rokoch minulého storočia. Možno mi nebudú veriť, ale práve OECD vydalo publikáciu o neplatenej práci v rodinách. Alebo už v roku 1991 požadovalo OSN, aby sa brali do úvahy hodnoty, ktoré vytvára rodina. A že tento rok je 20. výročie roku rodiny pre ktorý pripravolo OSN rozsiahly program. Využívajme tie možnosti, ktoré máme, aby sme nemuseli robiť nátlak.

Pokiaľ má niekto seriózny záujem o informácie, môže mi nechať odkaz trnovec@gmail.com


Hosť

#79

2014-01-19 19:03

Vážim si rodinu , milujem svoju rodinu a preto sa s radosťou zapájam.Vážim si aj rodiny svojich predkov a rodiny ktoré si práve zakladajú naše deti.Želám si z celého srdca, aby Pán žehnal a ochraňoval každú rodinu , ale aj jednotlivcou a aby rodina bola základnou bunkou spoločnosti navždy.

Hosť

#80

2014-01-20 07:17

Veľmi potrebná!!!!!

Hosť

#81

2014-01-20 07:58

dakujem vas, pokracujte je to velmi potrebne

Hosť

#82

2014-01-20 08:43

pomôžme dobrej veci, lebo ide o veľmi veľa
nazor pred volbami

#83 Re: Re: Ohradit sa voci gender ano, ale podpora a vdaka biskupom nie

2014-01-20 08:46

jozef

#84 Re:

2014-01-20 09:20

#7: David -

... úplne zle ste pochopil o čo ide a čo je "gender ideológia".


Hosť

#85

2014-01-20 14:16

súhlasím s biskupmi Slovenska

Hosť

#86

2014-01-20 14:22

Snáď zvíťazí zdravý rozum

Hosť

#87

2014-01-21 10:21

Som rád, ze sa našiel niekto a vyjadril i týmto spôsobom, že Cirkev nie sú len biskupi, ale aj my (pokrstení) ktorí sa k nej hlásime a stojíme za postojom biskupov v tejto veci...

Hosť

#88

2014-01-21 11:46

Podporujem snahy našich biskupov preto, lebo v tejto otázke pomenovali problémy pravým menom. Som veľmi rada, že Slováci sa už nedajú viac klamať pochybnými ideológiami všelijakých -izmov.
40 rokov komunizmu bola ťažká skúsenosť, ale skúsenosť. Verím, že sme sa poučili...

Hosť

#89

2014-01-22 06:56

Súhlas

Hosť

#90

2014-01-22 08:44

Petícia je dobrá. Podporuje moju 30.ročnú snahu vrátiť funkčnosť rodine. Petícia nedostatočne odhaľuje hlavné príčiny úpadku a zániku mužov a otcov po tri generácie Podsvätím prevychovávaných v "pseodo-ženy"(ľudovo povedané v zbabelcov). V petíci sa prijíma termín nepriateľov normálnych rodín "rodová rovnosť", ktorému drvivá časť obyvateľstva nerozumie. keď už tak "rod mužský a ženský". Slová muž a žena nevypúšťať, aby sme nenapomáhali propagande nepriateľov. Podobne množstvo kňazov používa diabolský termín "partnerstvo" na miesto manželstvo. Je vidieť, ako propaganda mienkotvorných médií je silná, že aj tak skvelých a silných ľudí dokáže naviesť na satanskú terminológiu. L. Balvín
Lubomír Balvín Unia mužov - Hnutie rodín

#91 Re: Re: Re:

2014-01-22 09:15

#78: Stanislav Trnovec - Re: Re:

Pán Stanislav Trnovec. Volám sa Lubomír Balvín. Som zakladateľom hnutia mužov rodín proti rozvracaniu rodín a mrzačeniu detí protirodinným Podsvetím. Deti vyrábané :-) a vychovávané podľa pravidieľ diktátorov "rodovej rovnosti" stále viac nie sú schopné civilizáciu rozvíjať. Naopak vedú ju do záhuby.  Ideológia duševnej "bezpohlavnosti" je hlásaná ľuďmi, ktorí sústavne odmietajú naše návrhy. Napríklad odmietajú odborné pravidelné kontroly morálneho, duševného a genetického zdravia ako aj spôsobilosti v danom odbore. Princípy demokracie si privlastňujú iba pre seba a normálnym ľuďom a ľuďom s vysokým IQ a morálkou ich upierajú. Hlavná predstaviteľka vašej degeneratívnej ideológie - šéfka Clintona  H.Clintonova vyjadrila diktatúru vetou " Ľudské práva sú právami žien". Takýmito vyhláseniami fanatizoval jej predchodca "demokrat" Adolf Hitler svoju fašistickú armádu, páchajúcu menšiu genocídu evolučne zdravých ľudí ako vaša rmáda!

Pokúste sa hlboko zamislieť nad dobre minenými slovami a pridajte sa na našu stranu. Tak ako Pavol pochopil, ušiel z tábora antievolucionistov a pridal sa na stranu normálnych evolučne schopných ľudí.

Pán Boh

#92

2014-01-22 14:41

biskupi nech najprv prestanu prznit malich chlapcov a potom mozu davat rozumy

Hosť

#93

2014-01-22 16:09

Ak chceme zdravé Slovensko a hlásime sa k odkazu sv.Cyrila a Metoda, tak sa hlásime k duchovnému dedičstvu, teda k Božiemu zákonu, ktorý je jasný. Tomáš

Hosť

#94

2014-01-22 16:56

Potvrdzujem vlastný podporujúci podpis pod petícu biskupov v otázke tzv."Rodovej rovnosti". Pod zámienkou rodovej rovnosti Podsvetie defacto presadzuje nerovnosť medzi mužom a ženou. Napríklad pri podvodných rozvodoch falošných manželstiev tajne menených na partnerstvo(alebo ešte niečo horšieho) je vraj rovnosť to, že v 95% dostáva do majetku deti rodič s nižšími predpokladmi pre jeho zdravý vývoj v dospelého civilizovaného človeka. Upozorňujem, že z 30 ročných poznatkov z rodinnej politiky, práce v Únii mužov Slovenska - Hnutie pre rodiny ale aj z dejin ľudstva som dospel k jednoznačnému poznatku, že z detí vychovávaných otcom bez matky sa stávajú takmer vždy civilizovanejší ľudia, ako z detí vychovávaných matkami bez otcov a dokonca aj v porovnaní so súčasnou zákonmi rozvrátenou bezhlavou rodinou!
ateista

#95 Re:

2014-01-22 18:07

#49: -

typicky názor katolíka.teda my ostatní nie sme normálny?

ateista

#96

2014-01-22 18:24

Samozrejme ,že nepodporujem vyhlásenie biskupov Slovenska.Nech si spravia v prvom rade poriadok vo svojich radoch.Keďže sme každý iný,odlišný,máme právo na svoj život podľa seba a to aj na svoju sexuálnu orientáciu.Preto mi nevadí aby manželstvo uzavreli ľudia rovnakého pohlavia ak sa majú radi,ale nesúhlasím aby vychovávali deti,ktoré naozaj potrebujú svoju matku a svojho otca./Som dôchodca, 40 rokov ženatý,mám dve vzdelané deti a dve vnúčatá./

Hosť

#97

2014-01-22 19:38

dakujem našim biskupom za to že sa ozyvaju že im to nie je jedno hela

Hosť

#98 Re:

2014-01-23 08:49

#92: Pán Boh -

Prepáčte, Boh je len jeden, ktorého veríme, ale vy to určite nie ste. Prosím, list biskupov berte ako ich starostlivosť o veriaci ľud, ktorí majú povinnosť ľud viesť správnym smerom. Že niektorý kňaz zlyhá po ľudskej stránke, sú to bolestivé veci pre celú Cirkev, ale "Kto je bez viny...?"  Plne podporujem biskupov slovenska! Sú pre mňa autoritou.


Hosť

#99

2014-01-23 09:41

Som rada, že táto iniciatíva vznikla, ďakujem a rada ju podporím.

Hosť

#100

2014-01-23 11:20

Suhlasim s plnym znenim tejto peticie, ktora uplne zodpoveda mojmu presvedceniu. V plnej miere suhlasim aj so znenim pastierskeho listu na temu "Rodovej rovnosti" ako matka 3 deti, ktorej sa tato tema osobne dotyka bez ohladu na nabozenske presvedcenie.