Vyhlásenie: Podporujeme biskupov v otázke tzv. „Rodovej rovnosti"

Nepodpisal

#1 Ohradit sa voci gender ano, ale podpora a vdaka biskupom nie

2014-01-08 09:36

Voci sucasnej gender ideologii by som sa ohradil, ale podporu a vdaku biskupom po kauze TT arcibiskupa vyjadrit nemozem. Kedze tato peticia spaja tieto dve veci dokopy, nemozem ju podpisat.
Jozef Petrenčík
Autor petície

#2 Re: Ohradit sa voci gender ano, ale podpora a vdaka biskupom nie

2014-01-08 12:50

lubys

#3 Re: Ohradit sa voci gender ano, ale podpora a vdaka biskupom nie

2014-01-08 14:13

#1: Nepodpisal - Ohradit sa voci gender ano, ale podpora a vdaka biskupom nie

Ak si bez viny, hod do nich kamenom. Pan Bezak by bol urcite za.

Nepodpisal

#4 Re: Re: Ohradit sa voci gender ano, ale podpora a vdaka biskupom nie

2014-01-08 18:34

#3: lubys - Re: Ohradit sa voci gender ano, ale podpora a vdaka biskupom nie

Nebudem do nich hadzat kamenom, davam im stale sancu aby dospeli do rovnakeho postoja ako Maria Magdalena. Potom im poviem to co jej povedal Jezis. A potom budu mat zas moj respekt aj plnu podporu.

Jozef Petrenčík
Autor petície

#5 tema

2014-01-08 18:44

Chcem vas poprosit aby sme tu nerozoberali situaciu okolo otca Bezaka. Chapem ze niekto moze citit krivdu v suvislosti s jeho odvolanim a moze mat tazke srdce na nasich biskupov z roznych dovodov. Vo vyhlaseni je napisane ze podporujeme biskupov v otazke gender ideológie. Teda v tomto mozes s biskupmi suhlasit a podporit ich, s odvolanim biskupa Bezaka nemusis suhlasit. Kazdy nech podpise alebo nepodpise v slobode, nie je to povinne.
Nepodpisal

#6 Re: tema

2014-01-09 22:10

#5: Jozef Petrenčík - tema

Ano, suhlasim a ospravedlnujem sa. Vela stastia.

David

#7

2014-01-09 22:50

len hlupi a nevzdelani ludia mozu produkovat taketo "peticie". rodova rovnost je o rovnakych prilezitostiach pre muzov a zeny, o rovnakom odmenovani za rovnaky vykon a o zbaveni sa socialneho tlaku, ktory nas skatulkuje do "modreho" alebo "ruzoveho" sveta, akokeby medzi nimi nic nebolo. svet a realita su pestrejsie nez to prezentujete vy svojou nabozenskou ideologiou. SR sa zaviazala plnit medzinarodne zavazky tykajuce sa rodovej rovnosti, tak si ich ma plnit. je to k prospechu celej spolocnosti, zien aj muzov. dostudujte si to a potom sa k niecomu vyjadrujte.
Milan Horelican
Hosť

#8 Re:

2014-01-10 00:26

#7: David -

David prepacte,

vyjadrili ste sa presne tak, ako pani Pietruchova, veduca Uradu vlady pre rovnostnu LGBT a Ginder politiku. Ja nemam nic proti ludom, inej orientacie, som zasadne proti tomu, aby mali vacsie prava, ako normalny clovek ((napr. pri trestnom konani, osoba, ktora sa dopusti tresrneho cinu voci LGBT, trestna sadzba bude 2 nasobna !). Mamam zaujem, aby mojich vnukov ucili v skolke, ako sa maju sexualne ukajat v 3 rokoch. Tot vsjo...!

PS : na rozdiel od Vas sa nehambim za svoje meno a priezvisko a mam priatelov aj medzi skupinou gay-ov ale aj lesieb a oni sami tvrdia, ze to, co sa chce presadit - zasluhou urcitych finacnych skupin, im len a len skodi

Peter

#9 Re: Re:

2014-01-10 08:25

#8: Milan Horelican - Re:

Nuz to ste trosku prehnali, mozno len zamerne ako metaforu. Ja som za to, aby sexualita bola sukromnou vecou ludi. Pri registrovanych partnerstvach ide len o to, ze stat ako servis pre obcanov akceptuje vyber zivotneho partnera a da mu pravny zaklad. Nic viac, nic menej. Som za to aby ludia inej orientacie (ktoru si nevyberaju, ale maju ju vrodenu) mali ROVNAKE prava ako "normalny clovek". Toto nijako moju rodinu neohrozuje.

Co sa tyka sexulanej vychovy, je lepsie ak o nej deti budu poucene, nez ked si siria (dez-)informacie sami medzi sebou. Najma dnes v case internetu je absolutne nemozne pred nimi tieto veci skryvat.

andy

#10

2014-01-10 12:51

Myslím, že je nešťastím, zavádzať sexuálnu výchovu do škôl a najmä učiť tomu malé deti. Veľmi im tým uškodíme, pretože sex (v rozumných hraniciach) je peknou súčasťou života, ale nie prioritou, ako to chcú tým chúdencom deťom natláčať do hláv. Prikladanie prehnaného významu sexu je výplodom dnešnej presexualizovanej spoločnosti, v ktorej je sex položený na piedestál a považuje sa za niečo, čomu sa vraj treba učiť. Ha-ha !! Stovky a tisíce rokov pred nami hovoria, že sex je prirodzený a tomu sa naozaj netreba učiť. Čomu sa ale treba učiť a k čomu by sa mali deti pomocou predovšetkým rodičov vychovávať, je úcta k sexualite a pohlaviu, opatrné, pomalé a pritom nádherné odkrývanie tajomstiev pohlavného spolunažívania dvoch stabilných partnerov opačného pohlavia. Lebo tam, kde to na týchto princípoch fungovalo a funguje, nie je sex žiadnym problémom, manželstvá sú stabilné a tam nebolo a nie je treba vôbec nič robiť, len to jednoducho to nechať na prírode a rozumnej rodičovskej výchove.

Hosť

#11

2014-01-10 13:03

nech zdravý rozum zvíťazí v tejto spoločnosti!!!
andy

#12 Re:

2014-01-10 13:19

#11: -

pekné a výstižné


Hosť

#13

2014-01-11 08:57

Všetko pre rodinu,je to správna vec.

Hosť

#14

2014-01-11 11:51

Presadzovanie "rodovej rovnosti" považujem za zástierku pre narušenie prirodzených zákonitosti v oblasti základu zdravých vzťahov v spoločnosti národov, ktorých základom je rodina (muž, žena a detí, z ktorej, žiaľ, pod vplyvom deštruktívnych ideológií mocipánov "bohatých západných" krajín usilujúcich o reguláciu populácie morálnych ľudí, podľahnú "spolupráci" so Zlým duchom tohoto sveta ...- nepoznajú, alebo nechcú poznať, čo je pravá Láska, ktorá vytrvá naveky... dávajme Ju im poznať aj takouto formou verejného nesúhlasu z presadzovaním praktik znevažovania zdravých buniek spoločnosti - našich rodín a výchovy našich detí k životným hodnotám, zaručujúcim im zdravý rozvoj, istotu v Láske a život v radosti od počatia s milujúcou matkou a starostlivým otcom...

Hosť

#15

2014-01-11 18:22

Ak súdruh Robert Slovák podal trestné oznámenie na slovenskych biskupov, mal by ho podať aj na mňa, lebo si nie len myslím, ale aj tvrdím to isté, čo oni!
Jozef

#16 Úplne súhlasím

2014-01-12 09:38

Konečne výborný pastiersky list biskupov!
Rasťo

#17 Re:

2014-01-12 11:41

#7: David -

To o čom píšete sa nazýva Rovnosť medzi mužmi a ženami, nie Rodová rovnosť. Treba nielen materiály naštudovať, ale žiaľ aj čítať medzi riadkami... Rodovú rovnosť sa snažia pretlačiť aktivisti LGBTI, no možno málo ľudí vie, že to o čo im ide je zničenie rodiny ako takej... Takto sa vyjadrila jedna z aktivistiek... A vy asi patríte k nim...


Hosť

#18

2014-01-12 18:28

Plne podporujem pastiersky list a zelam si aby takychto pevnych zasadnych a jasnych postojov nasich biskupov bolo co najviac

Hosť

#19 chyba v peticii

2014-01-12 20:13

Ideológia zneužíva tému násilia na ženách na šírenie mienky, že človek sa nerodí ako muž alebo žena ale má právo si vlastnú pohlavnú orientáciu vybrať sám. - prave naopak, podla spominanej ideologie ma kazdy zit v zhode s vrodenou orientaciou. naopak, cast cirkvi hlasa (napr papez nie), ze aj homosexuali maju zit ako heterosexuali.
Jozef Petrenčík
Autor petície

#20 Re: chyba v peticii

2014-01-13 10:59

#19: - chyba v peticii

Ďakujem za upozornenie, ale nie je to chyba. Skúste si pozrieť napríklad web odboru rodovej rovnosti, konkrétne link: http://www.gender.gov.sk/?page_id=523. V tomto texte sa okrem iného cituje aj feministka Simone de Beauvoirová, ktorej myšlienky patria k základom tejto ideológie (napr. tvrdila že manželstvo a materstvo sú pre ženu väzením).

Aj tak, osobne sa mi zdá že ideológia gender mainstreaming obsahuje viacero vnútorných rozporov...

zamyslenie

#21 Re: Ohradit sa voci gender ano, ale podpora a vdaka biskupom nie

2014-01-13 12:31

#1: Nepodpisal - Ohradit sa voci gender ano, ale podpora a vdaka biskupom nie

Na Vas komentar by som Vam chcela polozit jednu otazku ( len tak na zamyslenie ) : blizia sa prezidentske volby; pojdete volit? (odpoved ma nezaujima, nakolko je to kazdeho sukromna vec) ale na zaklade Vasho nazoru, Vam odporucam prestudovat si kauzy, ktore su spojene so vsetkymi kandidatmi... Drzim Vam palce pri nastavajucich volbach.

Ľubomír

#22 Ľubomír

2014-01-14 02:45

Rod vždy vytváral muž a žena. Usporiadaný vzťah tvorí manžel a manželka. Anatómia a genetická výbava, ktorú sme si sami nedali nás v spoločnom diele spája. Každé funkčné spojenie, aj to mechanické tvoria dva odlišné diely (napr. skrutka a matka; v zámke vložka a kľúč...). Šialenstvo doby chce chorobnými snahami zľahčovať rolu vzťahu v prirodzenej rodine na rodiča s číslom.
Vždy som vnímal rozmanitú jednotu mamy a otca pozitívne a ani po 60-tich rokoch života neviem, ktorý bol jednička, či dvojka! Som za presné pomenovanie a nie paušalizovanie, či znehodnocovanie hodnôt získaných ťažkým životom a životnými skúškami až podnes. Musíme si chrániť prirodzené hodnoty kvality života od splodenia, cez výchovu, vzory, formáciu, čnosti, formy ochoty a obety navzájom aj cez kvalitu staroby a odchod do nového osláveného života.
Je to sila LÁSKY.
Slabosť lásky, tzv. „opičia láska“ dovolí aj krivenie a ohýbanie charakteru nízkym, poplatným, či špekulatívnym záujmom a toto rázne odmietam svojim postojom pre zachovanie vysokej kvality genofondu a metainformatiky mojim potomkom!
Veď sa len obzrime, koľko svetských zákonov ničí naše životné prostredie, vzťahy a postoje, úctu a rešpekt k životu a kvalite života raz k nenarodeným, potom k narodeným, neskôr k pracujúcim, k nedobrovoľne nezamestnaným a potom k seniorom!
:-) ♥

PS: Myslím si, že genetické modifikácie svojou produkciou zanechávajú dielo skazy, zúfalstvo, plač a škrípanie zubami... Dokedy ešte?

Ľubomír Varačka
14.1.2014 03:42

Hosť

#23

2014-01-14 08:58

Ako lekar a ako matka nasich dvoch deti citim moralne pravo hovorit do tychto veci a odmietam nazor malej skupinky ludi, ktori sa snazia presadit tzv. Gender ideologiu.

Hosť

#24

2014-01-14 09:40

Plne súhlasím s touto petíciou,ale vzhľadom na to,že som dôchodkyňa a onko.pacientka,nemôžem Vás finančne poporiť

Hosť

#25

2014-01-14 10:02

Upozorňovať na hroziace nebezpečenstvá je povinnosťou biskupov a mali by robiť tak vždy aj pri iných nebezpečenstvách. Ich hlas je potrebný, čo dokázali aj reakcie proticirkevných štruktúr. Keď sa bránia kresťanské hodnoty, nepriateľ zúri. Takto nebojácne by mali biskupi pokračovať aj pri iných spoločenských otázkach. Nech táto petícia slúži na povzbudenie k odvahe prehovoriť vždy, keď je to zapotreby.