Deklarácia Stop "eutanáziám z ľahostajnosti" v ZSS

Quoted post


Hosť

#27 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ZSS

2013-09-07 19:51

#25: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ZSS

pre mňa osobne to nemá byť ako zaťažujúce...nejde o záťaž ale o zodpovednosť za pacienta -klienta.....konkrétny prípad teda,aby ste mali predstavu,čo všetko okrem krvacajucich rán ešte existuje....RZP priváža pacientku zbavenú svojprávnosti BEZ DOPROVODU! ráno o 02.10 hod....opatrovatelky! usúdili,že vraj sa jedná o melénu...pacientka bola vo veselej nálade,pobehovala hore dole,blabotala......RZP priviezla ,lebo musí !vyšetrenie per rectum a KO ukázalo,že sa skutočne nejedná o melénu a veselá pacientka môže isť späť....a čo teraz?...znova sa pýtam kto má zodpovednosť za takého človeka? riešila som...nechala som si spojiť ráno asi o tretej dotyčné zariadenie ,aby si to zariadili a pre svoju platiacu klientku si prišli....trvalo to hodinu,ale prišli a ja som dotyčnu celú dobu strážila...takže písať,že pre mňa je to zaťažujuce je hlúposť,lebo som v tom čase bola jediná,ktorej na tom človeku záležalo a robila som niečo ,čo nebola moja povinnosť.....podobný prípad z iného zariadenia sa stal nedávno.......a znova sa pýtam,kto má zodpovednosť za takýchto pacientov-klientov???.....opisujem konkrétne prípady a navrhujem riešenia...na tom nie je nič konfrontačné....

Replies


Hosť

#28 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ZSS

2013-09-07 20:00:06

#27: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ZSS

ale ja nepíšem o vás ani neutočím na vás......píšem všeobecne...tie problémy sú a musia sa riešiť....tak si nezakrývajme oči pred nimi...

 

???

#30 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ZSS

2013-09-07 20:22:05

#27: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ZSS

To "konfrontačné " patrilo odkazu riaditeľovi nie celému článku, ten je v pohode. Popravde, my máme aj v nočnej službe  sestru, takže RZP voláme zvyčajne ozaj iba pri vážnych stavoch  ktoré sa v noci nevracajú a ako som už napísala úrazy ošetria a vrátia naspäť.  čo sa týka toho volania, tak ako poznám moje baby, tak tie by s pokojným svedomím zobudili mňa a spýtali sa čo majú robiť.  Navrhujete riešenia to je fajn,  len nie vždy môžeme ovplyvniť svojimi návrhmi aj skutočnsť. žiaľ.

Mám však pocit, že niektorí  čitatelia tejto diskusie môžu našu diskusiu považovať za odbočenie od témy aj keď to tak nie je.  ďakujem za  Váš pohľad z druhej strany.