zachráňme bezplatné cestovanie pre držiteľov ZŤP preukazov


Hosť

/ #105

2013-02-18 21:38

Som v úžase, že pri zavedení IDS BK sa zrušila možnosť bezplatného cestovania držiteľom preukazu ŤZP a ŤZP-S. Pýtam sa čo týmto mestskí a župní poslanci sledujú a čo to má spoločné so zavedením integrovanej dopravy?!?!? Túto možnosť bezplatne cestovať odobrali práve tým, ktorí sú už aj tak dosť postihnutí svojim zdravotným stavom. Predsa invalid, ktorý sa potrebuje prepraviť z domu k lekárovi, alebo na návštevu kultúrneho podujatia z jedného konca mesta na druhý, prípadne len pár zástavok vo svojom bydlisku (zóna 100 alebo 101) a to približne 2-3 krát týždenne, si nebude kupovať predplatný lístok. Takisto deti a študenti, ktorí sa potrebujú presunúť na iné miesto pri jednorázových akciách (napr.do divadla, športové, kultúrne podujatie,na výlet do prírody z internátu, alebo na cestu domov mimo sídla internátnej školy) nepotrebujú mať zakúpený predpatný lístok. To chceme zasa týchto ľudí izolovať? Načo náš štát podpisuje Charty a podobné dokumenty, keď realita je iná. Ako to, že Slovenský zväz zdravotne postihnutých razantnejšie proti tomuto nevystúpil (pozrite si ich stránky nič tam nenájdete, tak isto ani na oficiálnych stránkach Bratislavského samosprávneho kraja a mesta Bratislavy) Zato vo fotogalérii sa chvália aktivitami, na ktorých majú podiel, len svojou účasťou a niekto iný to za nich zorganizoval. Chodím na onkokontroly a tam zvážajú sanitky pacientov so širokého okolia, veľa pricestuje ale hromadným dopravným prostriedkom. Tiež sa takýmto ľuďom neoplatí zakúpiť si predplatný lístok. Z dopravného podniku mi odpovedali, že museli zrušiť bezpatnosť, pretože ostatní prepravcovia ŽSR bezplatne neprepravujú. Tak som si pozrela ich cenníky ŽSS pre ZŤP a ZŤR+S lístok III.cenovej úrovne, Slovak Lines 50% zľava pre osoby s preukazom ZŤP a ZŤP+S. Takže namiesto toho aby pán Frešo a pán Ftáčnik dohodol pre svojich voličov výhodu s dopravcami ŽSS a SL v prímestskej doprave (s podmienkou, že len vtedy budú do integrovaného systému zapojení) nechá poslancom odsúhlasiť odobratie jedinej výhody pre invalidných občanov. Aj v prípade, že si budú musieť kupovať so zľavou 5O% ceny cestovného bude to pre veľkú časť finančne neúnosné. Ešte by ma zaujímalo ako jednotliví poslanci za toto hlasovali, aby som pri najbližších voľbách vedela, komu dať svoj hlas.G.D.