Nebuďme psími rasistami

petra

/ #493

2012-09-27 21:17

MALA BY SA SPRAVIT CIERNA LISTINA MAJITELOV PSOV, KTORY ICH TYRAJU ALEBO SA O NE NESTARAJú TAK AKO MAJú ALEBO NECHCú STARAT A TýM PáDOM SA Z NICH STáVAJú NEOVLáDATELNí PSY. zvýšiť sankcie pre majiteľla psa, ktorý niekoho bezdôvodne pokúsal, aj pre človeka, ktorý týra zviera, napr. aj verejnoprospesne prace, vysoke pokuty atd, aby si daný človek dobre uvedomil, že za zviera nesie zodpovednost, aj za výchovu, stravu, zdravot. starostlivosť, a prostredie v ktorom sa nachádza,  atd...a pred kúpou zvierata si dobre premyslel ci na to ma aj fyzicke, psychycke schopnost, financne prostriedky a samozrejme čas. pred 10dnami som si zobrala psíka z útulku, ide o cane corso 9mes s tetovanim.Bola tyrana,drzana o hlade predchádzajúcim majitelom. prve dni bola útocna na muzov, ale to len zo strachu, po 10dnoch u nas sa z nej stáva plnohodnotný psí jedinec, ktorý so mnou chodí do prace a zacina sa kamarátitt s okolim aj inými muzmi. este nas caka vela prace, ale verim ze to zvladneme, aj za pomoci mojej smecky, ktorá je poskladaná aj z amstaffa, stredoaziata, krizenej vyzly a krizeneho spica. Všetkých mám riadne prihlásených a čipovaných. Svorka funguje bezprobléhov a rovnako aj nového clena prijali. Amstaff chodi so mnou do práce - chov.potreby a denno denne sa hrá s detmi, nikdy na ziadneho cloveka nezautocila. Tak ako ostatný moji psy. Chcela by som vediet kedy bude potrestany ten clovek,co dokazal za 5mesiacov (2mes.bola v útulku) urobit z krásneho steniatka cane corso trosku, co sa bála vsetkého? Rovnako nesúhlasim s názormi ze by sa zakon mal zamerat na krizencov alebo NO, RTW. Každý pes sa narodí ako dobrý pes, zleho psa z neho spravíme my ludia,nasou vychovou, resp.nevychovou, rovnako ako z neho mozeme spravit dobrého psa.