Nebuďme psími rasistami

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Nebuďme psími rasistami.

ofca

#476 Re: Re: Re:

2012-09-27 15:17

#474: - Re: Re:  

 SÚHLAS !!!!!!!!

Miriam Turzová

#477 Re: super zakon

2012-09-27 15:24

#464: mato - super zakon

tak potom aj zákon na ľudí... vadí mi ich chrachľovanie, špačky, zvratky, oštiavanie stĺpov, válanie pochcaných ožralcov po lavičkách, vadí mi vulgarizmus na verejnosti, či už dospelých alebo školákov, vadí mi rušenie nočného kľudu po 22-hej kedy cestou z diskotéky vrieskajú ako idioti, vadia mi vraždy, vadia mi znásilnenia, vadia mi krádeže, vadia mi všelijaké primitívne stvorenia, nenávidím každého pedofila, vadí mi každý sexuálny delikvent, vadia mi primitívne stvorenia ako si Ty ...

Miriam Turzová

#478 Re: Re: Re: Dobre si precitajte uvod Vasej peticie, "psickari"...

2012-09-27 15:33

#465: mato - Re: Re: Dobre si precitajte uvod Vasej peticie, "psickari"...

Ako Ty môžeš vedieť, čo som si ja so psami zažila??????????? Bola som aj napadnutá psami, ale nikdy to nebolo plemeno, ktoré je v zozname návrhu! A chovali sme aj jazvečíkov a preto máme teraz dvoch staffordov, lebo je to vyrovnané plemeno bez prejavu akéhokoľvek neurotického správania, ako majú malé plemená, ktoré sa Ti bezdôvodne zahryznú do šľachy na nohe!  A fakt ma ide poraziť, keď má "ťažké" reči človek, ktorý ani neovláda pravopis!!!!!!!!!!!!!!!!! Podľa toho čo a ako píšeš mám pocit, že psychotestom by si mal prejsť Ty sám ... a určite znovu aj základnou školou.... teda pokiaľ na nej ešte nie si, čo si určite 100x prepadol... ach jaj, ľudia ako Ty nedokážu uvažovať, nedokážu si vytvoriť svoj vlastný názor, zhodnotiť všetky pre a proti, logicky uvažovať, nedokážu vyvodzovať vlastné závery na určitú tému, ste ako kŕdel husí, niečo vidíš v telke a už si sveta znalý. Ešte aj tá hus je múdrejšia ako Ty a tebe podobný!

Katka

#479 Re: aaaaa

2012-09-27 15:43

#6: ici - aaaaa

suhlasim, tiež mame maleho jorkšira a už nie raz som ho musela braniť pred malymi agresivnymi plemenani,ktoré majitelia nechaju aj po pešej zone pobiehať len tak. podľa mna je blbosť trestať psov za chyby majiteľa. skôr treba sprísniť a postihovať majiteľov, povinny výcvik majiteľ aj pes. lebo ako si psa vycvičite,taky bude. mňa včera pitbul olizoval,a nič sa nestalo


Hosť

#480 Re: Iba tak

2012-09-27 15:46

ale ja zijem na Slovensku a tieto krajiny ma nezaujmaju

 

 

eleo

#481

2012-09-27 17:02

Veľmi potrebná petícia. Keby hlúposť kvitla, tak slovenské ministerstvá sú ako rozkvitnutá lúka (momentálne to, ktoré vyprodukovalo novelu zákona o chove psov). Zaujímalo by ma, či tvorca novely má poňatie, čo sú to pastierske psy a aké majú (sú žiadúce) povahy. Inak by takýto paškvil nemohol vypustiť zo svojej kancelárie.

Hosť

#482

2012-09-27 17:50

Ja mám pitbula a je to najlepšíí pes aky môže byť

Hosť

#483

2012-09-27 18:55

oni za nič nemôžu !
cantridara

#484 Predmet

2012-09-27 18:59

Nemam slov na neskutocnu hlupost ktora sa rozrasta kazdym dnom na tom nasom malom slovensku ak by sme maly nieco zakazovat tak je to prave tato vlada co nic dobre pre nas neurobila. Ja mam sama pitbulla moja dcera pri nom vyrastala a nikdy jej ani nikomu inemu nic neurobil je to dokonaly mazlik. A ak niekto nevie naco boli pitbulli slachteny tak je to pracovne plemeno ktore bolo vyslachtene na strazenie dobytka aj bull v nazve to naznacuje.Bojove plemeno to je ktore prosim vysvetlit nepoznam ziadne psie plemeno pod tym to pomenovanim alebo zaradenim v kynologii...Je mi uz vazne doplacu z toho co sa tu deje a kto vlastne za to moze clovek nie pes.Lebo kazdy druhy si mysli ze si moze takeho psa dovolit ale to tak nie je a hlavne nie ty zakomplexovany ludia co psa pouzivaju ako zbran alebo s neho spravia svoj obraz agresivnych a nezvladatelnych psov a potom sudia psom naniesto ludi to nie je fer oni sa branit nemozu.

LeonNr

#485

2012-09-27 19:19

presiel som hodne plemennami ale nepoznam psa ktory by útočil bez výstrahy, mam momentalne s priatelky 2piti a ked stretne deti tak ich necháme vzdy pohladiť este pret tym nez poviem Coto za rasu, niejeto zavadzajuce ale aneskorena realyta, psi nemaju ziadne chibi ved ani vlci neútočím ak nevtupime do ich teritória, a tie psy čo doteras napadli ludi neni CHIBA vnich ale v nas jeto ako s detmi, ako si vychovas tak mas!!
beedone

#486 pripomienky pre navrhovatela

2012-09-27 19:40

prosim piste aj pripomienky pre navrhovatela . ma ich byt 500 zatial ich je cca 310 aj s mojou
zaregistrovat a kliknut na odkaz a dolu dat pripomienkovat a vysvetlit preco je to zle
https://lt.justice.gov.sk/Material/MaterialHome.aspx?instEID=191&matEID=5495&langEID=1
Druhy odkaz na pripomienku"
https://lt.justice.gov.sk/Material/MaterialReview.aspx?instEID=191&matEID=5495&drCommentDocFREID=-1&langEID=1

Hosť

#487

2012-09-27 20:02

treba zatvarat ludi co si na psov nedavaju pozor a nie zvierata...
tanushiqaStaffBullOwner

#488

2012-09-27 20:04

nezodpovední majitelia majú byť trestaní veľmi prísne, ale toto nie je žiadne riešenie!!!

Hosť

#489

2012-09-27 20:13

Kultura národa se pozná podle toho jak se chováme nejen k lidem potřebným, ale také ke zvířatům jenž se nemohou bránit proto zlu lidí a lhostejnosti!

Hosť

#490 Re: Re: PROTEST PROTI NOVELE TOHTO PRIMITÍVNEHO ZÁKONA

2012-09-27 20:38


Hosť

#491 Re:

2012-09-27 20:48

#92: xxx -

nevedia si dať rady s cigánmi,tak to zakrývajú týmto.Prečo už dávno nezakázali chov tých parazitov.Niekoho chráni od nich len takýto psík a len vďaka nemu ešte stále žije.


Hosť

#492 Re: Re:

2012-09-27 21:06

#491: - Re:

Tie lopaty čo navrhli tento zákon by mali vedieť že pittbulla aj bandoga už dávno uznali,ako čistokrvné plemeno.Sú uznané po celom svete.Jedine FCI ich doteraz neuznala.UCI-európa,ADBA-U.S.A. a iné federácie zastrešujúce ÁZIU ich už dávno uznali.Tak isto sa vystavujú ako aj iné psi,dokonca aj na SLOVENSKU.V roku 2000 bola v BRATISLAVE na inchebe svetová výstava psov,kde boli aj pittbulli a bandogy.A zaujímavé že boli prítomný aj nejaký herci,celosvetovo uznávaný doktori a možno aj politici.NA území SLOVENSKÉHO ŠTÁTU pôsobí FCI-združenie chovatelov psov už viac ako 15 rokov.A to si nejaký včelár dovolí povedať ,že sú to kríženeci.Páni politici môžete sa hanbiť,máte znalosti ako 5 ročné dieťa,sory aj to dieťa som teraz urazil.

petra

#493

2012-09-27 21:17

MALA BY SA SPRAVIT CIERNA LISTINA MAJITELOV PSOV, KTORY ICH TYRAJU ALEBO SA O NE NESTARAJú TAK AKO MAJú ALEBO NECHCú STARAT A TýM PáDOM SA Z NICH STáVAJú NEOVLáDATELNí PSY. zvýšiť sankcie pre majiteľla psa, ktorý niekoho bezdôvodne pokúsal, aj pre človeka, ktorý týra zviera, napr. aj verejnoprospesne prace, vysoke pokuty atd, aby si daný človek dobre uvedomil, že za zviera nesie zodpovednost, aj za výchovu, stravu, zdravot. starostlivosť, a prostredie v ktorom sa nachádza,  atd...a pred kúpou zvierata si dobre premyslel ci na to ma aj fyzicke, psychycke schopnost, financne prostriedky a samozrejme čas. pred 10dnami som si zobrala psíka z útulku, ide o cane corso 9mes s tetovanim.Bola tyrana,drzana o hlade predchádzajúcim majitelom. prve dni bola útocna na muzov, ale to len zo strachu, po 10dnoch u nas sa z nej stáva plnohodnotný psí jedinec, ktorý so mnou chodí do prace a zacina sa kamarátitt s okolim aj inými muzmi. este nas caka vela prace, ale verim ze to zvladneme, aj za pomoci mojej smecky, ktorá je poskladaná aj z amstaffa, stredoaziata, krizenej vyzly a krizeneho spica. Všetkých mám riadne prihlásených a čipovaných. Svorka funguje bezprobléhov a rovnako aj nového clena prijali. Amstaff chodi so mnou do práce - chov.potreby a denno denne sa hrá s detmi, nikdy na ziadneho cloveka nezautocila. Tak ako ostatný moji psy. Chcela by som vediet kedy bude potrestany ten clovek,co dokazal za 5mesiacov (2mes.bola v útulku) urobit z krásneho steniatka cane corso trosku, co sa bála vsetkého? Rovnako nesúhlasim s názormi ze by sa zakon mal zamerat na krizencov alebo NO, RTW. Každý pes sa narodí ako dobrý pes, zleho psa z neho spravíme my ludia,nasou vychovou, resp.nevychovou, rovnako ako z neho mozeme spravit dobrého psa.


Hosť

#494

2012-09-27 22:01

nedovolte aby ten zakon bol platny lebo to je čisty psi rasizmus, radšej dajte tvrde tresty pre majitelov ak sa niečo stane..... ak pes niekoho napadne tak dajte radšej majitela do vezenia a poriadne mastnu pokutu než zakazovat niečo čo ludia nebudu rešpektovat a bude to len horšie......

Hosť

#495

2012-09-27 22:12

je to správna vec !"

Hosť

#496

2012-09-27 22:14

nedáme sa !
vlk

#497

2012-09-27 22:50

Moj nazor je taky,ze pes je taky ako si ho majitel vychova,Tak isto moze aj iny maly pes zautocit a ublizit.Jeden clovek chce menit zakon?My sme tu ludia.
KristenCab

#498 Psíkovia

2012-09-27 23:03

Určite s tým nesúhlasím, aby sa tieto psíky zakázali. Za to, že niektorí majitelia si ich nevedia vychovať, tak nemusia si to hneď všetci majitelia odnášať. Je to celé vo výchove a nie v psíkovi.
Kir

#499

2012-09-27 23:22

nechápu, nechápu a ještě jednou nechápu. To můžou rovnou zakázat lidem mít děti. Protože by z nich přeci mohli vyrůst hajz**** a mohli by ohrozit bezpečnost. Prostě nedovedu pochopit to, že řeší vychovávaného, místo toho, aby řešili vychovatele. Pes se snad sám dobře nevychová. Čivavy jsou neskuteční agresoři například. Jen jejich kousnutí nenadělá takové škody a proto se to neobjevuje všude v médiích...
Sporo

#500

2012-09-27 23:56

Na hlavu postavené zákony na SVK! Pes je zrkadlom pána. Aký pán, taký pes! Zakazujte ľuďom psov, ktorí sa nevedia o psa postarať, ktorí nevedia  psa vychovať, ktorí nevedia psa vycvičiť!!!