Zvýšenie opatrovatelského príspevku na ZŤP osoby


Hosť

/ #119

2016-09-04 21:08

Bola by som vďačná politikom, aby si konečne uvedomili, že ľudia, ktorí sa starajú o svojich ťažko chorých príbuzných neodpracujú 8 hodín a nejdú si oddýchnuť domov, ale musia sa o nich starať 24 hodín, 365 dní v roku. Bez možnosti oddychu, dovolenky a aspoň chvíľky s priateľmi alebo rodinou lebo ich nemá kto zastúpiť, alebo je to zase len niekto z rodiny, kto mu na pár hodín pomôže s chorým. Za 6 rokov nepretržitej starostlivosti o matku s Alzheimerom a inými chorobami, ktoré sa vekom zhoršujú, štát znížil príspevok zo 105 EUR na 61 EUR. Neviem kde sa ministri učili matematiku, keď pri zvýšení dôchodku o 4 eurá zoberú z príspevku 8-10 eur. Z tých peňazí sa nedá žiť. Mám ešte školopovinné dieťa. Poraďte, ako ďalej? Pokiaľ budem vládať a žiť, nedám matku do Domova dôchodcov, alebo ako to páni politici pekne nazývajú Penzión pre seniorov. Môj zdravotný stav sa tiež zhoršuje. Keď som si zo zúfalstva chcela nájsť prácu a platiť opatrovateľku cez Mestský úrad na 8 hodín v pracovné dni, tak boli žiadosti zamietnuté, lebo nestačia znalosti, ani prax ale rozhoduje vek (52 rokov). Tak držím palce všetkým takto "postihnutým opatrovateľom svojich blízkych " aby to vydržali a všetkým politikom, aby sa konečne spamätali a uvedomili si, že nemladnú a rokmi im tiež budú pribúdať choroby. Určite by boli opatrovaní radšej doma v kruhu blízkych, ako niekde odhodení medzi cudzími.