Petícia: Podpora P.Kalmusa a Ľ.Lorenza, za dotvorenie busty V.Biľaka


Hosť

/ #57

2016-03-05 12:47

l./ Lebo som mal otca tri roky 1952 - 1955 v Jáchymove a komunisti celý môj život prenasledovali moju rodinu.
2./ Ale:
- aj normalizačné obdobie bolo však o komunistickom vraždení, strachu a lži - a o skužbe mocným.
- komunisti vraždili ďalej na hraniciach, v roku 1969 od 18. do 22. augusta 1969 (5 zavraždených v Prahe a Brne + asi 200 ťažko zranených), vraždili katolíckych kňazov (Polák, Coufal a ďalších).
- aj za to sú zodpovední Husák aj Biľak.
- o komunistickom vraždení páni Kalmus ani Lorenz nepovedali ani slovo, ani slovo v .týždni, kde na to mali priestor a šancu.
- ani slovo o tom, kto je zodpovedný po Novembri 1989 za hrubú čiaru za zločinmi komunistov, za nenaplnenie spravodlivosti, na ktorú sme čakali desaťročia.
Petíciu som podpísal, ale pritom si myslím, že išlo len o bezzubú frašku.
A. Kusá - riaditeľka SNG - vystavila na 1 mesiac na verejnom priestranstve pred SNG v Bratislave sochu najväčšieho vraha v histórii J.V.Stalina - a všetci boli ticho.
Kde bol vtedy pán Kalmus?
Nemáme spochybňovať a ničiť len symboly, ale pomenovať, žalovať a súdiť napr. vrahov z hraníc na úseku 11. pohraničnej brigády.
Tí (napr. plk. Šedivý) dostali vyznamernania napr. od prezidenta SR I. Gašparoviča a nepotrestaní chodia po Bratislave.
A všetci sme ticho.
Ivan Mačura, *1939 predseda VPN Nitra, nov. 1989 - jan. 1991
Wilsonovo nábr. 112
949 01 Nitra
0905 279 324
Detaily a zoznamy zavraždených viď SME blog Ivan Mačura