Za odluku cirkvi od statu


Hosť

/ #36

2015-04-04 18:43

O podpise peticie som uvazovala uz davnejsie. Definitivne ma k tomu motivovalo to, ze som sa dozvedela o tom, ze farar v nasej obci vybera peniaze od ludi za elektrinu na svoju osobnu spotrebu, nie len za kostol, ale aj za obidlie, kde byva! Ja si svoje ucty za elektrinu platim sama z penazi, ktore si zarobim v praci. On pobera plat od statu, ktory je aj z mojich dani a je podla mna nehorazne, ze ziada nieco taketo od babiek, ktore maju dochodok 250 EUR. Podla mojho nazoru by sa vsetky majetky cirkvi mali znarodnit, vsak odkial ich zobrali? Jezis Kristus sa narodil aj zomrel chudobny. Okradali pracujucich ludi cele starocia a z toho zbohatli. Staci sa zapocuvat do rozpravania starych rodicov, ako sa farari spravali v minulosti: napr. jeden vraj uviazal hus za krk a tahal ju za sebou na bicykli za to, ze sa pasla na obili na jeho poli!! Verim, ze aj pripadov zneuzivania deti bolo v minulosti strasne vela, len sa o tom nevedelo tak ako dnes. Chvala bohu doba sa zmenila a ludia su ovela sebavemejsi a informovanejsi. A este jeden svoj nazor si dovolujem uviest: Cirkev nema absolutne nic spolocne s panom Bohom!!! Je to iba biznis ako ktory kolvek iny, akurat sa hra na nieco ine!!!