Petícia za zrušenie kresťanstva na Slovensku

mária

/ #185 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-01 09:37

#172: Zendhal - Re: Re: Re: Re:

Milý Zendhal,

Opäť sa vrátim k tomu, čo je to viera – verím, lebo som nevidela. Keby som videla, už to nie je viera, ale poznanie.              ( a kresťanstvo je viera ) Boh je čistý duch, a preto ho nemožno vidieť, nemožno sa ho chytiť. Dá sa o jeho existencii usúdiť  zo stvorených vecí, z prírody. Človek nedokáže vyrobiť zem, rastliny či  zvieratá...nefascinovalo Ťa niekedy „fungovanie našej planéty“?  Nad tým musí byť niekto väčší ako človek...Ostatné dôkazy o existencii Boha sa nedajú dokázať empiricky. Malý príklad: sedíš za stolom, na ktorom je úžasné jedlo. Cítiš jeho vôňu, hoci ju nevidíš. Oproti Tebe sedí kamarát, ktorý tvrdí, že jedlo nevonia, lebo má silnú nádchu.  Kto má pravdu? Obaja, nie? Vôňa jedla tam je ( hoci sa tiež nedá chytiť, nedá sa odmerať...a keby ste ju aj cítili obaja, každý by ju cítil inak, lebo každý z vás je jedinečná osobnosť ) , ale Tvoj kamarát nie je disponovaný tú vôňu cítiť, lebo mu v tom bráni dočasne nefunkčný čuch. Tak isto je to aj s dôkazmi existencie Boha u ľudí. Kto je „disponovaný“, dôkazy nájde. Kto nie je „disponovaný“ – teda nemá otvorené srdce, dôkazy nenájde. Moje dôkazy – moje osobné živé skúsenosti s Bohom sa nedajú vidieť očami, nedajú sa chytiť rukami, ale mám ich, vnímam ich svojím duchom.  To už nie je ale na verejnú diskusiu.

Ps: tou „disponovanosťou“ myslím chuť, ochotu hľadať. Veď platí: Kto hľadá, nájde . Nie ?