Vyhlásenie k aktuálnej situácii v ECAV na Slovensku

zbabelec v dileme

/ #76 Som rad

2014-07-02 13:03

Som rad ze este stale som ostal zbabelcom ,prave preto ,ze tu uz je poriadne „horuco“. Horuckovite sa zistuje ,kto som . Aj ked si myslim ze taky Nikodem ,ci Jozef z Arimatie mali tiez svoje miesto v zivote ,za takeho sa ja nepovazujem ,aj ked tiez mam taky strach ako oni. To co citam tu ,mi pomaha ,lebo vidim ze akykolvek dokaz by sa sem dal proti organizatorom peticiarov ,jednoducho sa neuveri.
Ja som pisal pravdu ,a aj teraz ju mozem len zopakovat,lebo na rozdiel od vas ja odvratenu druhu tvar Olejara ,Brozmana ,ci Sabola poznam v praxi ,a tak som ich poznal po ovoci . Vy nie .
Andrejka ,chcete dokaz . este nemam tu silu to zverejnit ,lebo sa odhalim ,ale dam Vam navod . Ked mate dobry vztah s Brozmanom ,tak prosim ,zavolajte ho ,a spytajte sa priamo ,ci svojou nehodou sposobil smrt a ci sedel vo vazeni . On sa k tomu jednoducho musi priznat ,lebo sa to stalo .Aj ked to „jemne dovysvetli“ vo svoj prospech. Samozrejme ,aj vdaka svojim „kamosom“ a zo zakonnych dovodov ,napr amnestia ,bol mu trest vymazany .a na takeho cloveka sa treba pozerat ako na nevinneho. To je v poriadku potialto ,ale jeho nasledne chovanie by malo byt len pokorne,a nie ,ze sa stane likvidatorom ludi. Prosim ,a oboznamte nas s jeho odpovedou . Ja som jasne za odpustenie ,a aj v jeho pripade. Dokonca taketo zalezitosti tak poznacia cloveka ,ze najde cestu k Bohu,co sa stalo aj v jeho pripade ,no mam pocit ze tato funkcia mu poskodila .Zavolajte Sabolovi ,ak mate aj s nim dobry vztah ,a spytajte sa ho na dovody prepustenia riaditela presovskeho evanjelickeho gymnazia,a ze kto zaplati toto chybne rozhodnutie .Pretoze sudy „sabolovci“ prehrali. My vsetci ? Alebo Olejar z ciernych penazi ,ktore „vyprodukoval“? Tam mi ani nejde o to co sa stalo ,ale s akou citlivostou sa to stalo. S akou“ laskou „sa to stalo. A to je podla br.farara Grexu v poriadku? Ale za tuto „krestanskost“ ste sa vsetci podpisali. Toto nie je peticia o Sefrankovi ,ale aj o inych temach. Andrejka ,nerozumiem otazke o Igorovi Misinovi . S nim som mal len dobre vztahy a len dobre spomienky mam nanho. Ja ziadne pikosky nezbieram ,nezaujima ma to ,ale co prezijem ,tak ja inak nemozem ,len pravdu pisat . Vsak raz budem vydavat z toho svoj pocet . A Andrejka ,ak toto je pravda ,co potom spravite?
Stojim si za tym co som napisal !! Chcem len aby ste nemali naivne oci ,ale majte otvorene oci,nech Vam nic nezatemni tento zrak ,ani nenavist voci inym ani slepa dovera v ludi . Nech Vas skutocne vedie Pan tymito cetsami poznania .
Teraz uvaha –bez faktov . Ak by peticia bola len o Marosovi ,zrejme by som ju podpisal .Ale stale sa mi natiska otazka ako je mozne ze takyto predaj aky sa urobil ,sa urobil bez odsuhlasenia organu,ktory je na to opravneny . Ked sa to stalo dodatocne ,tak ten organ mal len bud za stado ,ktore mu vsetko odklepne ,alebo…Neviem . Tento pripad som si najprv „namaloval“ bez mena , a dal som za pravdu Gen .predsednictvu ,potom som dosadil mena ,tak som bol na Marosovej strane . Je jasne !!!!,ze Maros sa neobohatil ,ze to bola len adminstrativna chyba ,ale ja sa pytam ze v Gem senirate bola odsudena ,verejne pokarhana za NIC ( a moj hriech je ze som sa jasne pridal na tuto zlu stranu),a za tuto fararku ,nebola ziadna peticia ,nic . Viete ,pre toto sa mi ozvalo svedomie. A tych pripadov je viac .
Myslim si ze sa uz neozvem ,lebo niekedy mam pocit ze to je len hrach na stenu .A to pisem velmi jemne oproti tomu co sa deje tu v praxi. A fakt to viem dokazat.Ostava sa mi len modlit a verit ze sa vsetko nakoniec vysvetli a dohodne ,tak ako by sa to medzi krestanmi malo stat