Proti reklame "nedele svätíme nákupmi"


Hosť

/ #181

2014-03-14 09:16

#133: SlavoG -

Ja ako kresťan sa snažím mať osobný vzťah s Niekým, kto ma stvoril, pozná ma po mene, do dlane si ma vryl a som pre Neho č.1, tak ako každý iný človek. Preto k takému vzťahu s Ním vediem aj moje deti a preto chodíme na sv. omšu radi, lebo je to stretnutie, kde je nám fajn. Toto je kresťanská viera. Ak by som tam chodil a nevytváral si vzťah s Bohom, potom by to bolo iba náboženstvo. Medzi vierou a náboženstvom je veľký rozdiel. Keby som našim deťom povedal, že sa môžu rozhodnúť sami, myslím si, že by si nevybrali správne. Výchove je o vedení, túžim, aby naši potomkovia našli zmysel života tu a teraz, lebo keď tento pozemský život skončí, pokračuje niečo oveľa krajšie. Cítiš, že máš okrem tela aj dušu? Veď budeš žiť navždy a dúfam, že sa stretneme na tej správnej strane. Chodím často na sv. spoveď, lebo si uvedomujem, že nie som dokonalý. Potom naozaj chcem byť lepší. Nechcem si nahovárať, že keď som nikoho nezabil, tak som bez chyby. Áno, začínam od seba, chcem zmeniť seba, ale netúžim ísť sám do neba, preto reagujem a venujem svoj čas tebe pri písaní týchto riadkov. Keby som sa zameral iba na tento pozemský život, keď mám napríklad nevyliečiteľnú chorobu, mal by som v sebe iba beznádej. Ale keď vnímam tento prechodný pozemský pobyt ako šancu na nekonečno, teším sa :-)))) A nemám rád slovo tolerancia, spájam  si s tým LGBTI lobby, väčšinou sa nevedia zmestiť do kože :-). Radšej mám iný výraz, rešpektujem tvoj názor, ale pozri sa na kresťanov ako na ľudí, ktorí naozaj nie sú dokonalí, ale snažia sa byť dobrí :-)))) Preto počúvame Stvoriteľa Slnka, hviezd, Zeme, Teba, mňa, každého človeka, a keď nám odporúča 6 dní pracovať a 1 deň venovať Jemu a blízkym, tak mu veríme ...