Proti reklame "nedele svätíme nákupmi"

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Proti reklame "nedele svätíme nákupmi".

Peter Škoviera

#126 Re:

2014-03-13 14:13

#114: -

Súhlasím s Vami, veľmi dobre napísané.

abc

#127 Re:

2014-03-13 14:20

#8: -

a preco by som nemohol ist s rodinou nakupovat?

hmm

#128 Re:

2014-03-13 14:22

#114: -

preco nevyhlasit referendum a zistime ci je to vola zopar fanatikov alebo je to vola ludu. NAvrhujem nech sa to robi pre kazde mesto na SK. ak ludia nechcu robit v nedelu tak nech nerobia ale ak chcu tak je aj nekrestanske im v tom branit.


Hosť

#129

2014-03-13 14:24

Mne sa zdá táto reklama naozaj urážlivá. Ľuďom,ktorým kresťanstvo nič nevraví,sa to možno zdá vtipné, ale mňa to utvrdilo len v tom,že do Európy v nedeĺu nevkročím a celý pôst tam nepôjdem ani nakupovať.
Bůh

#130 Slyšeli jste slovo boží

2014-03-13 14:50

Ó mí věrní. Musel jsem sestoupit a vyzvat vás všechny, abyste nezůstali pouze u online petice, ale abyste v duchu našich křesťanských tradic použili všech prostředků k tomu, aby vás bylo slyšet. Opásejte se tedy v neděli všichni trhavinou, chytněte se za ruce a vstupte do toho ďáblova bezbožného hypermarketu a ukažte všem, že vy křesťané se nenecháte jen tak urážet. Za celých 2 tisíce let se církev přeci nedopustila ničeho tak hrozného, aby si zasloužila být takto zesměšňována na kdejakém billboardu.
Váš Bůh

Hosť

#131

2014-03-13 15:02

Som vyučená obchodníčka a v nedeľu sa nerobilo nikdy a zato sme hladom nepomreli. Vali
Jednorozec

#132

2014-03-13 15:05

Tak zrusme pracu v nedelu pre kazdeho- vodicom MHD ktori vas vezu babke na ten vas tradicny nedelny obed, elektrarnam, lebo ved mozte sediet v tme a zime, lekarom, lebo sak nech vnucik zhebne ked mu zabehne kost, hasicom, a nech aj uhorite ked omylom prevrhnete sviecu (pamatate, ziadna elektrika!) a vobec zrusme vsetky non-stop prevadzky, lebo to fakt dava zmysel!
SlavoG

#133

2014-03-13 16:02

Názory kresťanov v tejto diskusii mi prídu neadekvátne. Tento billboard nikoho k ničomu nenúti, skúste to pochopiť. Je to len druh reklamy, ktorá má upútať ľudí - a vidím že upútala aj kresťanov. Viera v Boha, viacerých bohov alebo hocičo iné je každého súkromná vec a keď chce niekto vyznávať "voľno" v nedeľu, tak neviem, kto, alebo čo mu v tom bráni. Kľudne môžete skoro ráno zobudiť svoje deti aj túto nedeľu, zobrať ich do kostola aby hodinu sedeli na lavici a počúvali niečo, čo ich nebaví a vlastne tomu ani nerozumejú. Skúste sa pozrieť radšej na seba, akí ste a ako riešite úplnú blbosť. Ako každý deň klamete, ohovárate, a potom sa z toho všetkého idete do kostola vyspovedať. Úplne zabúdate na tie podstatné odkazy z vášho Svätého písma - čo takto začať od seba? Namiesto odsudzovania podľa mňa zaujímavej a modernej reklamy sa skúste zamyslieť sami nad sebou, a aj nad svojimi deťmi, keď vás to tak pohoršuje. A položte si otázku, či ste vzorný rodičia, keď dieťa v nedeľu možno nevezmete do obchodného centra ale namieto toho mu proti jeho vôli vtĺkate do hlavy vašu vieru. Opakujem - Vašu vieru. Keď dieťa už od detstva ženiete do konkrétneho náboženstva bez toho, aby malo možnosť slobodnej voľby. Potom tu máme generáciu detí a celkovo ľudí, čo zámerne konajú zlé veci, lebo vedia, že im bude odpustené počas procesu, ktorý vy nazývate "svätá spoveď". Potom tu máme silne kresťansky založených politikov a pozrite sa, kde je naša republika. Čo takto začať riešiť skutočné problémy ? Vy radšej vynaložíte všetku svoju energiu na to aby ste riešili jeden obyčajný billboard.
Netvrdím, že je správne, aby rodiny trávili víkendy v obchodných centrách. To určite nie. Ale nevidím žiaden dôvod, prečo by mala byť nedeľa nejakým výnimočným dňom. Ak si chcete užiť voľný čas s vašimi priateľmi, rodinou, .. Nikto vám nebráni. Pochopte, že tešiť sa zo života môžete každý jeden deň a nie iba v nedeľu. Ak chcete vyznávať svoju vieru, nikto vám nebráni. Len mi príde nečestné, že nedokážete byť tolerantní voči ľuďom iných vierovyznaní alebo ateistom. Žijeme v demokratickom štáte, kde môže každý veriť v čo len chce, tak prosím, nechajte ľudí dýchať. Ak vás takáto reklama pohoršila, tak ma to síce mrzí, ale mňa ako ateistu by mohlo pohoršovať to, že v nedeľu doslova kážete "oddychovať" .. Spisujem snáď proti tomu petície? Nie. Robte a konajte tak, ako sami cítite, že je pre Vás najlepšie. Len ešte raz vás poprosím - skúste v sebe nájsť aspoň štipku tolerancie.
A ešte jedna vec - predstavte si, že by táto reklama bola stavaná tak, že by pohoršovala moslimov, židov, hinduistov, alebo akékoľvek menšie či väčšie nábožensto. Vtedy by ste s prepáčením ani hubu neotvorili. Ale skúste sa zamyslieť, že oni v svojho Boha a bohov veria presne tak isto, ako vy veríte v toho vášho.
Marty

#134 Re:

2014-03-13 16:40

#14: -  

pisete "Protestujem proti tejto reklame.Každý si zaslúži byť v nedeľu so svojou rodinou, aj predavačky."

 Samozrejme, KAZDY. Aj soferi autobusov, rusnovodici, sprievodcovia vo vlakoch, servirky v restauraciach... ... ...Je krajne neeticke ziadat, aby viac ako 20 pracovnikov RTVS nesmelo byt so svojimi rodinami len preto, ze krestania chcu mat v radiu svoju omsu.


Hosť

#135

2014-03-13 18:32

6 dni pracuj 7. odpočívaj nie nakupuj ale oddychuj zotav sa vnútorne i navonok. je to veľmi žiadúce aby sme nerobili čo nám iní sa snažia nahovoriť.

Hosť

#136

2014-03-13 18:59

myslím, že je to útok na cirkev a je to proti dodržiavaniu Božích prikázaní

Hosť

#137

2014-03-13 19:24

To je u6 nenormálne, čo si obchodníci pre zvyšovanie svojich ziskov dovoľujú.

Hosť

#138

2014-03-13 19:57

Vlk v ovcom ruchu...

Hosť

#139

2014-03-13 20:07

Svätíme v chrámoch a z reklám nám je už ,,blivno"...
MB

#140 Re:

2014-03-13 20:24

#133: SlavoG -

Správne - skúste začať od seba, skúste v sebe nájsť aspoň štipku tolerancie - vyzerá to tak, že to platí aj pre Vás.

 


Hosť

#141

2014-03-13 20:25

v Nedeľu pozatvárať všetky obchody vrátane potravín ktoré si môžu ľudia zakúpiť 6 dní v týždni a v nevyhnutných prípadoch aj v Nedeľu na čerpacích staniciach. Ponechal by som však v Nedeľu otvorené reštaurácie a pohostinské zariadenia. Herne a výherné automaty by mali byť aspoň v Nedeľu tiež samozrejme zatvorené!!!

Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2014-03-13 20:32


Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2014-03-13 20:33


Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2014-03-13 20:38


MB

#145 Re: katolíčkovia

2014-03-13 20:51

#144: Judáš - katolíčkovia

Ach Judáš, Judáš, keby si zacítil Lásku, ktorou Ťa miluje Kristus, keby si ju len trošku vpustil do svojho srdca, plakal by si od radosti. Prajem Ti to z celého srdca.

A iste by si si vybral iné meno :-).

 

Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2014-03-13 21:22


Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2014-03-13 21:28


Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2014-03-13 21:29


Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2014-03-13 21:30


Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2014-03-13 21:31