Proti reklame "nedele svätíme nákupmi"

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Proti reklame "nedele svätíme nákupmi".

podporme zamestnancov obchodov

#176 Re: 4

2014-03-13 22:52

#4: -

Máte moju podporu.

To znamená, že sa prebúdza občianska spoločnosť, ktorá so sebou nedá manipulovať ani tými, čo majú "veľké" peniaze.

V nedeľu nenakupujem. Čas sa dá využiť rozumnejšie, ako oberaním iných o možnosť venovať sa rodine.

 


Hosť

#177

2014-03-14 06:58

Toto už sa nedá ani komentovať!!!

Hosť

#178

2014-03-14 07:46

Som zásadne proti takýmto reklamám,v žiadnom prípade nepodporujem nákupy počas nedele,svet má pomýlené životné priority.

Hosť

#179

2014-03-14 09:09

Nikde vo svete v nedeľu nie je otvorenách obchodov ako na Slovensku, miesro prechádzok v prírode, chodí sa po nákpných centrách. Smutné a obezity len pribúda.

Hosť

#180

2014-03-14 09:11

Rodinu treba posilňovať - otvárať očí pre pravé kresťanské hodnoty, dvíhať sebavedomie kresťana,.... ináč sa ťažko zorientuje v lákavých metódach a dôsledok je, že ľahko prijíma ponuky - koľké rodiny sa ospravedĺňujú tým, že sú spolu tak, že idú na nákupy.

Hosť

#181

2014-03-14 09:16

#133: SlavoG -

Ja ako kresťan sa snažím mať osobný vzťah s Niekým, kto ma stvoril, pozná ma po mene, do dlane si ma vryl a som pre Neho č.1, tak ako každý iný človek. Preto k takému vzťahu s Ním vediem aj moje deti a preto chodíme na sv. omšu radi, lebo je to stretnutie, kde je nám fajn. Toto je kresťanská viera. Ak by som tam chodil a nevytváral si vzťah s Bohom, potom by to bolo iba náboženstvo. Medzi vierou a náboženstvom je veľký rozdiel. Keby som našim deťom povedal, že sa môžu rozhodnúť sami, myslím si, že by si nevybrali správne. Výchove je o vedení, túžim, aby naši potomkovia našli zmysel života tu a teraz, lebo keď tento pozemský život skončí, pokračuje niečo oveľa krajšie. Cítiš, že máš okrem tela aj dušu? Veď budeš žiť navždy a dúfam, že sa stretneme na tej správnej strane. Chodím často na sv. spoveď, lebo si uvedomujem, že nie som dokonalý. Potom naozaj chcem byť lepší. Nechcem si nahovárať, že keď som nikoho nezabil, tak som bez chyby. Áno, začínam od seba, chcem zmeniť seba, ale netúžim ísť sám do neba, preto reagujem a venujem svoj čas tebe pri písaní týchto riadkov. Keby som sa zameral iba na tento pozemský život, keď mám napríklad nevyliečiteľnú chorobu, mal by som v sebe iba beznádej. Ale keď vnímam tento prechodný pozemský pobyt ako šancu na nekonečno, teším sa :-)))) A nemám rád slovo tolerancia, spájam  si s tým LGBTI lobby, väčšinou sa nevedia zmestiť do kože :-). Radšej mám iný výraz, rešpektujem tvoj názor, ale pozri sa na kresťanov ako na ľudí, ktorí naozaj nie sú dokonalí, ale snažia sa byť dobrí :-)))) Preto počúvame Stvoriteľa Slnka, hviezd, Zeme, Teba, mňa, každého človeka, a keď nám odporúča 6 dní pracovať a 1 deň venovať Jemu a blízkym, tak mu veríme ...


Hosť

#182

2014-03-14 10:22

Jozef
Prosim ignorovat obchod a nenakupovat, iba takto sa da riesit.

Hosť

#183

2014-03-14 10:46

Potešila som sa tejto petícii, sama vysvetlujem osobitne Veriacim ,že nedeľu máme Zasvätiť Pánu Bohu, odpočinku a nie na nové otroctvo,ktorými aj mladé rodiny rozdeľujeme,nakoľko mamičky,otcovia musia byť zamestnané /v obchodných reťazcoch/a nie sú so svojou rodinou.

Hosť

#184

2014-03-14 10:47

STRASNEEEEE!

Hosť

#185

2014-03-14 13:03

Vulgárny materializmus zameraný len na uspokojovanie pôžitkov nikoho neurobí trvale šťastným, a zabraňuje, aby sa ľudia aspoň raz týždenne venovali duchovným hodnotám, nehovoriac o osobách, ktoré z dôvodu existenčných musia robiť v obchode aj v nedeľu.

Hosť

#186

2014-03-14 15:01

Tato reklama hrubo zasahuje do mojho nabozenskeho citenia a uraza ma ako krestana. Co chcete svatit nakupmi? Jedine tomu mozu kto caka na cvengot peniazkov aj v nedelu. Zamyslite sa ci ste nezasli pridaleko vo vasej arogancii...

Hosť

#187

2014-03-14 18:23

Židia svätia sobotu, kresťania nedeľu.
Najlepšie by bolo svätiť oboje ak sa dá.
Kleofasz Kutya

#188 dusevni mrzaci

2014-03-15 02:06

Zasnem, ze viac ako 4000 diktatorov nema vobec problem daco slobodnym ludom zakazovat!
Sak nechodte v nedelu na nakup, vy banda hysterickych dusevnych malorolnikov, dakto vas k tomu nuti?? Na Slovensku je 80% krestanov! Nerozumiem preco nehlasujete nohami namiesto zakazov!!

Hosť

#189

2014-03-15 11:39

niet co dodat

Hosť

#190

2014-03-15 12:01

ľudia venujte v nedeľu trocha oddychu sebe a okoliu
venujte sa relaxu a zdravému životu

Hosť

#191 Re: dusevni mrzaci

2014-03-15 12:06

#188: Kleofasz Kutya - dusevni mrzaci

Dalsi co "pochopil" o com je tato peticia :/


Hosť

#192

2014-03-15 13:44

nedeľa nech ostane navždy deň Pána

Hosť

#193

2014-03-15 13:50

Túto petíciu som podpísala už aj z dôvodu, že na slovensku veľmi veľa ľudí nemôže vôbec sláviť nedeľu ako nedeľu, lebo musí pracovať práve v spomenutých "svätyniach" nakupovania, aby mali tí čo propagujú nákupy v nedeľu kam chodiť. A tak mnohé rodiny nemôžu byť spolu pri spoločnom obede ani v nedeľu. A to sa mi zdá veľmi diskriminačné.

Hosť

#194

2014-03-15 17:47

Otázka stojí tak : kto - ale prosím uviesť meno - je autor tejto nehoráznosti!
zoZvo

#195 Proti reklame "nedele svätíme nákupmi" / Za uchovanie charakteru

2014-03-15 23:55

Výsmech kultúry ku ktorej patríme. Úbohé. Príznačne prejavená arogancia majiteľov europašopy. Neprekvapili. Medzi spodinu nekultúrnosti sa zaradili už dávnejšie. Na stavbu paškvilu, čo ešte viac zohavil zvolenské námestie, nenávratne padli kultúrne vrstvy Pamiatkovej zóny Zvolena.
To im ide. Urážať cítenie. Votrieť sa drzým slizkým spôsobom do povedomia i do prostredia kultúrnej pamiatky národa (v zozname pamiatok pod č. 1132 a názvom r. k. Kostol sv. Alžbety s parkom).
Občan vedz, už je ohlásený plán. Podľa neho sa posledná zelená oáza na vyprahnutom zvolenskom námestí – park, ktorý oddeľuje krám od chrámu, má prispôsobovať obrazu toho krámu. Historický Park Ľ. Štúra, národná kultúrna pamiatka, má byť od apríla premieňaný na priechodný priestor s chodníkmi, čo vedú k europašope. Žiaľ, opäť to nie je aprílový žart, ale zmeny charakteru miesta nadiktované investorom. Máme byť vďační za také cesty? A prečo? Že kazia charakter historického mesta a detí čo v ňom vyrastajú nadvládou moci peňazí?
Občan, čo s tým urobíme, pokým je ešte čas?

Hosť

#196

2014-03-16 09:00

Prepošlem petíciu mojim známym. Suhlasím s ňou.

Hosť

#197

2014-03-16 13:48

Bolo by nacase, ziadny nakup v nedelu vas nezachrani... dalo sa to vzdy zariadit si to dopredu.
Skuste ist v nedelu na dvanastku /12hod. sichtu/ do Tesca od dvoch deti....,alebo chorych deti....
Skusme si seba predstavit v ich pozicii, ked v nedelu platite pri pokladni.

Hosť

#198

2014-03-16 15:56

Suhlasim s petíciou!

Hosť

#199

2014-03-16 17:01

Pamätajme na Desatoro.

Hosť

#200

2014-03-16 18:52

Je to hanba !
Pozrime sa na susedné krajiny - Rakúsko, Maďarsko ...