Proti reklame "nedele svätíme nákupmi"

marmota

/ #111 Re: nevyrivam, len sa pytam ...

2014-03-13 07:24

#41: slavo - nevyrivam, len sa pytam ...

my zasadne nechodime v nedelu do obchodu, ani do cukrarne. po navsteve sv. omse uvarim a napaciem doma, vsetkym chuti. je mi luto mladych rodin s detmi, ktore si "dopraju" nedelny obed v mcdonalde alebo v ikei, aby si mamicka "oddychla od varenia" /aj tak cely tyzden nevari/. nasledne sa ide na kavicku do niektorej blizkej kaviarne, ktora je tiez v nakupnom centre. deti lietaju po chodbach, rodicia ich nechaju robit co chcu, pripadne sa bavia s dalsimi rodicmi o nesmrtelnosti chrusta. myslim, ze ak by rodina stravila spolocne doma uvareny obed a naslednu kavicku so zakuskom, /deti a otecko mozu pri jeho priprave pomahat/ dobre im padne spolocny vylet na bicykloch, ci prechadzka, alebo navsteva starych rodicov. tak si predstavujem a aj svatim nedelu ja a moja rodina. nemam nic proti navsteve cukrarne v ramci prechadzky, ale skusila som par zakuskov odtial a poviem, ze mi nechutili. margarin miesto masla, umeliny miesto dzemu... navyse ak mam dat 1-1,5 eura za jeden kus, tak zato upeciem cely plech a zostane aj na pondelok po veceri.