Proti reklame "nedele svätíme nákupmi"

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Proti reklame "nedele svätíme nákupmi".

Edita

#26 svatenie nedele

2014-03-10 20:38

Nechcem sa dotknut ani Vas, ani ostatnych diskutujucich, alebo protestujucich, len vas vsetkych prosim, pozrite sa do Biblie a uvidite, ze BOH neurcil NEDELU, aby sa svatila. Podla originalneho DESATORA BOH PRIKAZAL svatit SOBOTU. Uz na zaciatku Biblie je napisane, ze Boh oddelil, pozehnal a posvatil SOBOTU. Katolicka cirkev si dovolila zmenit Bozie prikazania, , a to je zial trestuhodne.

Hosť

#27

2014-03-10 22:40

Nerouhejte se, čiňte pokání.

Hosť

#29

2014-03-10 23:45

v jednej predajni je zamestnaný aj môj syn, ktorý musí pracovať aj v nedeľu a ako otec štyroch malých detí doma chýba. rodiny by mali tráviť nedele spolu.

Hosť

#30

2014-03-11 06:54

biorytmus každého človeka je nastavený na 6 dní práce a 1 deň oddychu
Biba

#31

2014-03-11 07:57

Zas sa ukázalo, kam všade vie dôjsť ľudská hlúposť... Možno by stálo za to prispieť na iné billboardy, ktoré by pozitívne navnadili ľudí na nedeľu - ako priestor pre spoločné chvíle s rodinou, susedmi... Už sme napr. zabudli, že ak nám niečo pochybí v kuchyni, môžeme zájsť za susedom a poprosiť o pomoc... Zabudli sme, ako možno odhodiť stres a najlepším dňom na to je práve nedeľa - či už výletom do prírody, návštevou priateľov,... A koniec-koncov, dnes jeden taký billboard vychádza na 60 €. Ak by sa spojili šiesti ľudia a každý by prispel sumou 10 €, možno takouto formou oživiť pamäť a srdcia ľudí krajšími hodnotami...
Ondrej

#32 Re: svatenie nedele

2014-03-11 08:06

#26: Edita - svatenie nedele

Milá Edita, myslím že kresťania všetkých denominácii by sa mali spojiť proti dnešnej liberalizácii, proti tomu, že zlo sa stáva dobrom a naopak. Niektoré Cirkvi - nielen Katolíci, ale aj Evanjelici, Cirkev Bratská, Kresť. zbory a ďalšie slávia Nedeľu - ako deň zmrtvychvstania, iný kresťania majú deň Pána v Sobotu. Ja si vážim každého, ktorý z úcty a lásky k Bohu svätí deň pokoja podľa svojho svedomia  a venuje sa Bohu, rodine, blížnym a oddychu.

Ide tu o to aby sme sa spolu vzopreli sa proti novopohanským trendom.


Hosť

#33

2014-03-11 08:07

Dobrý deň!
S petíciou úplne súhlasím. No nedá sa súhlasiť s touto reklamou. Nebojím sa to nazvať ako ,,útok" proti kresťanom" a všetkému, v čo veríme. Je to doslova výsmech. Pripadám si ako v čase socializmu, keď sa ľudia vysmievali veriacim. Toto chceme?!
Wohlandová

Hosť

#34

2014-03-11 08:20

verím, že vyhrá

Hosť

#35

2014-03-11 08:46

ďakujem za iniciovanie tejto petície...

Hosť

#36 Re: svatenie nedele

2014-03-11 08:47

#26: Edita - svatenie nedele

Prečítajte si celé Sväté Písmo aj Nový Zákon


Hosť

#37

2014-03-11 08:52

Väčšina obyvateľov Slovenska sa hlási ku kresťanstvu. Nestačí hlásiť sa - treba ísť príkladom.

Hosť

#38

2014-03-11 08:53

...je mi ľúto tých ľudí,ktorí sa podieľali akoukoľvek prípravou na tejto reklame,je to viac než poľutovaniahodné,akú úbohosť musia použiť aby zneužili,či ponížili druhých na to,len aby nahnali čo najviac ľudí do obchodov a tak plnili svoje peňažné vrecká,zatiaľ čo ich duchovné vrecká - svoje srdcia, sa nesnažia ani len otvoriť nie to ešte napĺňať,ba čo viac ,všemožne brániť v tom aj druhým... "Bože odpusť im,lebo nevedia,čo činia ..." Mária zo Žiliny
Mária zo Žiliny

#39

2014-03-11 10:39

...je mi ľúto tých ľudí,ktorí majú akýkoľvek podiel prípravy na tejto reklame.Je to poľutovania
hodné až úbohé, že musia padnúť až tak hlboko,aby zneužili či ponížili druhých ľudí na to,len aby naplnili čo najviac svoje peňažné vrecká,zatiaľ čo ich duchovné vrecká - ich srdcia...nielenže ostávajú prázdne,ale ani sa nesnažia ich čo i len otvoriť...či naplniť...
snáď by stálo za to,pripomenúť tým,ktorí za každú cenu chcú mať v nedeľu otvorené obchody a tým bránia nielen sebe,ale aj všetkým tým,ktorí musia na nich robiť,jeden múdry výrok, že: Svätá omša je ako hypermarket. Riaditeľ tohto hypermarketu je Ježiš a taška - je tvoje srdce...
...želám všetkým požehnaný a pokojný pôstny čas...
Mária zo Žiliny
Rasťo

#40 Re: svatenie nedele

2014-03-11 11:44

#23: Edita, tidec@centrum.cz - svatenie nedele

Tiež svätím sobotu, ale túto kampaň plne podporujem. Veď je to urážka celého kresťanstva. Nabádať kresťanov na Slovensku aby svätili niečo nákupmi a ešte im za to sľubovať odmenu?! Veď je to zvádzanie len do ďalších činností, ktoré odlúčujú od Boha a degradujú človeka na obyčajného konzumenta. Podporovať túžbu po majetku - mamone a ešte to zaobaľovať do kresťanskej terminologie?! Toto je jasná provokácia zo strany obchodu.

A ako sa ktomu efektivne postaviť? Celkom jednoducho. Nechoďte v nedeľu nakupovať do OC Europa vo Zvolene. Odpovedzte svojim postojom a trebars aj touto kampaňou.

slavo

#41 nevyrivam, len sa pytam ...

2014-03-11 12:07

to ze sa ma svatit nedela nenakupovanim plne chapem a snazim sa to dodrziavat.

ale uz nejaky cas ma trapi otazka - aky je rozdiel, medzi nakupovanim v nedelu a travenim volneho casu v baroch, restauraciach, cukrarnach, v kinach na filme, na zmrzline, ... kde rovnako miname v nedelu svoje peniaze?

sice si nekupujem tovar ako taky, ale potraviny a sluzby, kvoli ktorym musia byt tiez ludia v praci, aby uspokojili moje potreby. podla mna medzi tymto a klasickymi nakupmi nie je rozdiel, ale vacsina z nas takto kona.

preto si myslim, ze je urcitym sposobom pokrytecke sa hnevat na nekrestanov, ze cez nedelu nakupuju, ked sami miname nase peniazky pri prijemnom traveni nedelnajsieho poobedia.

tolko som chcel povedat, alebo sa mylim?

ps: samozrejme, ze tym nechcem povedat, ze schvalujem tu kampan ...

Hosť

#42

2014-03-11 14:31

to je teda sila! som určite proti takémuto zosmiešňovaniu náboženstva a robenia si z toho obchodnú reklamu!

Hosť

#43

2014-03-11 14:43

svätiť nákupmi - nehoráznosť!!! hanba tomu kto vymyslel toto slovné spojenie

Hosť

#44

2014-03-11 14:44

Je to potrebna peticia.

P. Prikryl

Hosť

#45

2014-03-11 14:44

Svet sa naozaj rúti do záhuby. Už nám nič nieje sväté. Žijeme v Sodome.Toto je jasná provokácia pritiahnuť ľudí na mamonu peňazí. Nedá sa slúžiť dvom Pánom. Buď slúžime Bohu alebo mamone.

Hosť

#46

2014-03-11 14:49

Nedela je den Pána a má slúžiť na odpočinok a duchovnú obnovu človeka.

Hosť

#47

2014-03-11 14:54

Ak kresťania budú mlčať, majú kričať kamene?

Hosť

#48 Re: svatenie nedele

2014-03-11 14:58

#26: Edita - svatenie nedele 

 

Milá Edita,

Hosť

#49 Re: svatenie nedele

2014-03-11 15:01

#26: Edita - svatenie nedele 

 

Milá Edita, pekne píšete, len s Vaším záverom nemôžem súhlasiť. Z Vášho príspevku vyplýva, že uznávate len Starý zákon. Je to pravda? Ak by ste poznali Nový zákon, určite by ste sa vyhli "trestuhodnému " hodnoteniu. Andrej

Hosť

#50

2014-03-11 15:05

Pánom a tvorcom všetkého živého je Boh. Kto tomuto neverí, má bohužiaľ smolu, že žije v ilúzii !
Odpočinok po týždennej práci nieje v nákupoch.
Nabrať nové sily a radosť zo života v obchodoch je sebaklam.
Poďakovať Bohu za svoju existenciu a možnosť dôstojne a radostne žiť - to je nutnosť, ktorú sme Bohu povinní najmenej raz do týždňa odviesť. Ak nie, máme hroznú smolu. My. Nie Boh !