Otvorený list na ODVOLANIE Oľgy Pietruchovej

ja

/ #624 Re: Re: Re: LUW

2013-11-04 16:19

#47: fw - Re: Re: LUW

"najma preto, ze o sexualite sa hovori v rodinach malo a deti dostavaju informacie najma na ulici a od kamaratov, co nie je najdoverihodnejsi zdroj."

Bingo...trafil si klinec po hlavičke! Tieto témy patria do rodiny a viem, o čom hovorím. So mnou sa mamina rozprávala od mala a nepotrebovala som žiadnu sexuálnu výchovu a to sme veriaca rodina. To, že rodičia nemajú na deti čas a nevypestujú si s nimi taký vzťah, aby dieťaťu nebolo trápne sa na takéto veci pýtať, je len a len chyba rodičov. Nikoho iného.

Aj preto som zo zásady preto, aby v škole vysvetľovali mojím deťom veci, ktoré by som im mile rada vysvetlila sama a bez demagógie alebo ideológie.

Navyše, všetky deti majú biológiu (čo sa týka reprodukčných ogánov, sexuálnych chorôb a prevencie a myslím, že tam je aj plánovanie rodičovstva), náuku o spoločnosti alebo občiansku výchovu, kde by mali mať vysvetlené ľudské práva a podobne...V tomto svetle považujem celú sexuálnu výchovu za úplne zbytočnú.

Navyše, keď si prečítate navrhované osnovy sexuálnej výchovy, nájdete prekvapivo málo vedeckých faktov...