Otvorený list na ODVOLANIE Oľgy Pietruchovej

Marián

/ #333

2013-10-24 16:41

Sledujem petíciu na odvolanie p. Pietruchovej. Som si istý, že v danej veci spravodlivo rozhodne Pán. Dovolím si vyjadriť sa na danú vec aj svojim názorom. Viete myslím si, že každý človek má nárok vo svojom živote, ktorý mu daroval Boh na svoj názor na danú vec, môže sa k tomu vyjadriť, alebo nemusí. Veď to je Božie, nakoľko Pán nás má tak veľmi rád, že nám dáva k životu veľké dar, slobodnú vôľu. Je to obrovský dar milujúceho otca pre svoje deti. Dobrý otec miluje svoje deti a chce pre ne len to najlepšie. A preto k slobodnej vôli nám daroval aj ďalší dar a to návod na šťastný život v medziľudských vzťahoch a to je ( desatoro Božích prikázaní ). Je len na nás ako budeme užívať tieto darované dary od Boha pre svoj život. Nikdy v histórii to však neviedlo k ničomu dobrému, keď prevládali v spoločnosti nenávisť, zvady a zlo. V tých momentoch prichádzalo k vojnám to sa žiaľ deje aj dnes vo svete. Ak nechceme, aby tomu bolo tak aj u nás, alebo v tejto diskusii máme byť k sebe tolerantní máme sa mať radi máme si pomáhať máme si odpúšťať, tak ako nás to učí Pán. Iba takto myslím si sa v spoločnosti všetko na dobré obráti. Nie sa za svoje názory nenávidieť a jeden na druhého poukazovať a osočovať sa, kde kto spravil chybu. Chyby robí každý človek, nikto z nás nie je dokonalý. Dôležité však je, ako a či sme sa z nich poučili. Človek biely, čierny, žltý, kresťan, ateista, politik, kňaz myslím si, že každý človek na zemi spravil nejakú chybu. Pán nás takto, ako to posudzujeme mi ľudia neposudzuje, posudzuje nás podľa toho či v živote konáme dobro alebo zlo. Hľadajme pravdu v rôznych názoroch a sporoch v tolerantnej a v inteligentnej diskusii. Tak teda ako hľadať pravdu? To je medzi nami ľuďmi ťažké. My kresťania hľadáme pravdu v desatoro Božích prikázaniach, ktoré nám daroval Boh teda pravdu hľadáme v Bohu. No poviem vám, že žiť podľa prikázaní to nie je ľahké, človek si musí veľa odriekať, musí byť na seba veľmi tvrdý a prísny, aby takto dokázal žiť svoj život a plniť Božiu vôľu. Boh je večná láska on nás všetkých bez výnimky veriacich neveriacich ľudí na zemi, tak miloval a miluje, že za nás obetoval svojho jednorodeného syna Ježiša Krista, ktorý položil svoj život za nás a ešte v poslednom okamihu svojho života na kríži nám s veľkou láskou všetko zlé, čo sme mu spôsobili odpustil. Pán Ježiš plnil Božie príkazy s pokorou a láskou. Tesne pred smrťou, ku ktorej ho odsúdili ľudia obrátil sa k svojmu Nebeskému Otcovi a vyriekol, Pane odpusť im, lebo nevedia čo robia. Pán Ježiš nám hovorí, kto chce prísť k Bohu nech mňa nasleduje, ja som cesta, pravda i život. Iba cezo mňa prídu ľudia do večnosti a budú mať život večný. Ak sa chceme mať dobre i tu teraz na zemi zlo musí ísť stranou. Iba dobrom a láskou k blížnemu svojmu nám bude všetkým na tomto krásnom Bohom stvorenom svete dobre. Žime tak, ako nás to on bez výnimky všetkých učí . Hľadajme všetci spoločne dobro, ja sa v tejto petícii hlásim za dobro darované Bohom, nie za zlo konané nami ľuďmi. Všetkých diskutujúcich srdečne pozdravujem a modlím sa za nás všetkých, aby sme tu žili dobre, svorne a zlepšovali si pozemský život, ktorý nám bol darovaný. Marián.