Zastavme projekt "revitalizacie" parku pri Karpatii v Humennom


Hosť

/ #23

2013-04-02 10:56

OK, skúsim bez politikárskeho podtónu, čisto vecne. Nebude sa to týkať žiadneho primátora, ani poslancov MsZ, ani žiadneho iného orgána :-). Len humenčanov. Po prvé, nie som cudzí. Aj keď som sa odsťahoval, stále som lokálpatriot, stále som humenčan, stále ním ostanem a záleží mi na tom ako bude Humenné vyzerať. Spôsob myslenia "tu je môj prah dverí a čo je o meter ďalej, ma nezaujíma" mi je cudzí. Po druhé, aj ja si myslím, že ten park treba upraviť. Že je zanedbaný a návštevníkom, ktorí vystúpia z vlaku a idú do mesta pešo, sa asi nepáči. Dá sa to však spraviť aj tak, že za obeť nepadne väčšia časť stromov ako dva, ktoré tu niekto spomínal. Kto by pochyboval, môže si pozrieť vizualizáciu projektu: www.rahar.eu a porovnať ju s fotkami z google maps. Dopadne to podobne, ako centrum. Miesto stromov, v tieni ktorých sa v lete dalo posedieť, sú lavičky nešťastne orientované na juh a stromy za nimi. Žiadny strom, žiadny tieň (pre tých, ktorí neveria, opäť odporúčam street view alebo nech si tam idú sadnúť uprostred jasného letného slnečného dňa). Alebo ako na 2-Ačku pri kameňáku. Malé množstvo betónu sa nahradilo väčším a krajším množstvom betónu a kúsok trávnika v tvare štvorca bol okresaný na menší kúsok trávnika v tvare trojuholníka. Ak toto má byť revitalizácia, tak neviem... Niekto písal, že sa to dá doprojektovať. Tak keď Vám záleží na tom, aby to bolo nielen urobené, ale urobené dobre a pekne, pripomienkujte to, zaujímajte sa o projekt, rozmýšľajte, ako ho vylepšiť, veď ste občania svojho mesta. Pokiaľ som dobre čítal, ani p. Varcholová nie je za zachovanie súčasného stavu, nie je proti rekonštrukcii, len sa vyjadrila, že by sa dala urobiť aj inak. A dúfam, že raz niekomu nenapadne podobným spôsobom "revitalizovať" park pri kaštieli. Len aby už potom nebolo neskoro...