Petícia za vypísanie referenda o neutralite Slovenska

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za vypísanie referenda o neutralite Slovenska.


Hosť

#51

2014-09-06 10:20

Samozrejme, že dobré vzťahy sú najdôležitejšie. Ideálne je keď všetci odložia zbrane a nebude mať kto bojovať. Predstavte si, že zabijete niekoho kto mohol byť Váš priateľ. Každému kto vidí jasne je zrejmé, že bez ľudskosti niet života.

Často aj tak tí, ktorí bojovali umierali nie za to za čo verili, že bojujú, ale pre hŕstku egomaniakov, ktorí na tom mal finančné zisky. Kto ich chce podporovať??

Osobne sa nechám radšej zastreliť akoby som niekoho zabil. Aj vojaci majú slobodnú vôľu len si nechali "vymyť mozog".

Hosť

#52

2014-09-06 11:59

výdavky na armádu sú úplne zbytočné a vybudovanie základne NATO v Poprade je hlúposť najhrubšieho zrna...

Hosť

#53

2014-09-06 14:06

každý človek na zemi, má právo na spojný život, bez vojen.Ja k nim petrím a nepotrebujem za niekoho vkladať zbraň do rúk!

Hosť

#54

2014-09-06 14:30

Slovensko musí byť neutrálne, tak ako o tom sníval A. Dubček

Hosť

#55

2014-09-06 17:36

som rada, že ste túto petíciu uviedli, aby sme sa mohli v nej vyjadriť. Ďakujem Vám.

Hosť

#56

2014-09-06 19:11

Nám ešte nikdy "spojenci" nepomohli a vidno, že teraz nás môžu dokonca aj obetovať - lebo sme v takom priestore. Za NATO sme nikdy nehlasovali a EU stratila tvár v ukrajinskej kríze...

Hosť

#57

2014-09-06 20:01

Ľudia otvorte oči!netvarme sa ze sa nás to netýka! chráme si to co nám je najbližšie!budte hrdý ze sme Slováci !

Hosť

#58

2014-09-07 07:59

tuto petíciu som podpísala preto, že sa mi nepáči expandovanie NATO. Naša krajina by sa mala vymaniť spod agresívnej politiky NATO.












Hosť

#59

2014-09-07 10:13

Odporučam prečitat knihu od Michaela Morrisa :Čo nesmiete vediet!
Vysoký Japonec

#60 Re: Armáda ...

2014-09-08 08:23

#5: mirorr -  

 Armáda je atribút štátu. Nápad "rušiť armádu" je víťazstvo nevzdelanosti nad zdravým rozumom. Pod toto sa nepodpíšem.


Hosť

#61

2014-09-08 08:39

Nikdy žiadna veľmoc nebrala spojenectvo s nami vážne. Existuje mnoho dôkazov, že tieto krajiny už pri podpisovaní zmlúv namali v pláne skutočne našu krajinu chrániť !!!! Jediné, na čo sme im boli vždy dobrí, bolo miesto pre vojenské základne, odbytisko zbrojárskej výroby a v neposlednom rade ako nárazníková zóna !!!!!

Hosť

#62

2014-09-08 13:34

Zbožne prianie, každého súdne zmyšlajúceho občana. Ďakujem za možnosť podpory.
Bojujem srdcom

#63 Re: Re: Armáda ...

2014-09-08 14:24

#60: Vysoký Japonec - Re: Armáda ...  

 Zrušiť armádu, je víťazstvo zdravého rozumu. Načo je dobrá armáda? Len na obohacovanie sa niektorých skupín a na utláčanie iných.


Hosť

#64

2014-09-09 07:26

Je to krásná myšlienka.

Hosť

#65 pomôže len zaručená kolektívna bezpečnosť európskych štátov!

2014-09-09 13:15

O RUČENÚ /!!!/ neutralitu by sme sa mohli usilovať, iba ak by to naraz urobili nielen všetky susedné štáty, dokonca aj to by nebolo bezpečné! Vstúpiť by tam museli  NIELEN STREDOEURÓPSKE štáty, ALE ZREJME AŹ CELÁ EURÓPA, NIELEN EÚ, pochopiteľne  s ďalším ručením ZVYšNýCH SVETOVýCH veľmocí. ROVNAKO by sme potrebovali i tak ručenú kolektívnu bezpečnosť všetkých štátov zmluvných štátov!!!
Ibaže prečo je to dnes, 2014, žiaľ, nemysliteľné:
Re: proti základniam, ale za našu bezpečnosť a stabilitu
Ručenú a dodržiavanú neutralitu veľmocami má iba Rakúsko od 1955,Ukrajine slovné záruky veľmocí 1991 nestačili! Švajčiarsko ju má historickú /obdobne Švédsko, to aj geopoliticky/ a zaručovanú obrovským bankovníctvom a preto iba Mussolini uhovoril Hitlera aby ho neokupoval. Naši rozhodujúci susedia sú v tiež v NATO, politicky najagresívnejší s neskrývanou koncepciou revízie a iredentizmu našich hraníc, na juhu, má tam základňu NATO a silnejšiu výzbroj i armádu. Od 1918 nás jednostranne prepadli 5x, vrátane 1968 /AJ S DVOMA ĎALšíMI "spriatelenými" SUsEDMI/!!!Premýšľať!!! 1.SR rýchlo prišla o pokus o neutralitu, odvolaním min. Ďurčanského a vlády Nemcami v Salzburgu 1941! Nemci nerešpektovali ani ručenú neutralitu Belgicka 1914 a za pár dní ho okupovali! Sovieti napadli Fínsko 1939 a okupovali pobaltské štáty. Základňu však v Poprade ani inde nemusíme mať, aj ja proti nej protestujem, aspoň pokiaľ nie je ešte skutočná vojna - z NATO však nejde „beztrestne“ vystúpiť,aj pri referende, podobne ako z Varšavského paktu: 1956 nasledovala okupácia Maďarska, 1968 okupovali nás - ČSSR, prakticky ČR + SR!!! Protest proti akejkoľvek základni u nás by som oddeľoval a nepožadoval jednostranné vyhlasovanie neutrality. Mohlo by nás to stáť nielen vnútorné občianske, ale aj vonkajšie - vojenské rozčesnutie - ako v súčasnosti Ukrajincov. MIER, diplomatické a nevojnové riešenia musíme však vždy požadovať bezpodmienečne od všetkých domácich politikov a strán i našich spojencov v EÚ i NATO či členov OBSE a OSN. Inak ich NE-VOLIť, ako aj všetkých "agresívnych" A ĽAHKO USTUPUJÚCICH horlivcov vykonávajúcich nadpráce!!!
http://www.peticie.com/forum/post/2399688#messageBox

 


Hosť

#66 Re: pomôže len zaručená kolektívna bezpečnosť európskych štátov!

2014-09-09 18:10

#65: - pomôže len zaručená kolektívna bezpečnosť európskych štátov! 

 Čiže podľa Vás, ak by sme vystúpili z NATO, by nás tie svine vojensky napadli? Nemyslím, že by kvôli vystúpeniu z NATO, či za neutralitu nebola väčšina Slovákov. Preto žiadny rozkol v spoločnosti nenastane. A určitý rozkol je tu aj teraz. Rozkol medzi politikou štátu, ktorá nerešpektuje vôľu občanov. A MIER od NATO sa nedá požadovať, lebo je to nedemokratická, zločinecká a agresívna organizácia! Každý, kto otvorí oči vidí, že NATO sa snaží vyprovokovať vojnu s Ruskom. Bola dohoda Ruska s NATO, že nebudú zakladať základne východne od Berlína, čo NATO pokojne porušilo. A je tu NATO, ktoré sa rozťahuje smerom k Rusku. Rusko sa na západ nerozťahuje.

A to, že v histórii napadli aj neutrálne krajiny neznamená, že nemáme byť neutrálny. Výdavky na armádu nám svojbytnosť nezabezpečia. A lepšie je byť neutrálny a peniaze vyhadzované na armádu môžeme aj lepšie využiť.

Preto som za neutralitu! Nikto dopredu nič nemôže nikomu zaručiť! Len isté je, že byť v NATO nás bude stáť veľa peňazí a možno aj životov.

Ardžuna

#67 Slovákom

2014-09-12 08:14

Sme národ plný šikovných, inteligentných ľudí žijúcich v srdci Európy - my predsa nepotrebujeme k svojej svojbytnej existencii ani NATO, ani EU, ani iných zloduchov, ktorým ide o všetko možné, len nie chrániť národy, krajiny a občanov, ktorí sú v týhto paktoch združení.

Historicky sa nás snažil už pohlitiť kde-kto. Nedajme sa dobrovoľne pohliť, národnostne zliklidovať! Udržme si svoje sebavedomie, svoju suverenitu ako národ! Národ plný jedincov, ktorým záleží na tejto nádhernej krajine!

Veď NATO, EU a iným nejde o nič iné, iba aby vybrakovali našu zem, plnú vody a nerastného bohatstva.

Zobuďme sa a pokračujme v odkaze, ktorý nám zanechali naši národovci. Tí, čo bojovali o Slovensko!


Hosť

#68

2014-09-13 06:58

Prajem si neutralitu SR

Hosť

#69

2014-09-13 18:24

"Už nikdy nevstúpime do žiadnych vojenských paktov"
Václav Havel

Hosť

#70

2014-09-14 11:43

Som za túto petíciu ak pomôže,odchod národa od satanov,a hlavného Lucifera USA a od tých ktorí nás zapredali, však Satan Dzurinda s blokom KDH.


Hosť

#71

2014-09-16 05:38

PRI VSTUPE DO NATO SA MA NIKTO NEPYTAL..CHCEM TO NAPRAVIT::

Hosť

#72

2014-09-16 05:39

do toho !!!
DEMOKRACIA

#73

2014-09-22 10:47

NATO je obuch pravej rise zla,,sionistiko-imperialistickej USA,.

Malý Japonec

#74 Re: Re: Armáda ...

2014-10-05 13:03

#60: Vysoký Japonec - Re: Armáda ...  

 Ja som to podpísal z viacerych dôvodov i keď viem, že sme na to malinký. Nechali sme o sebe rozhodovať iných a toto sa prelomiť počas jednej generácie nedá. Japonec, o zrušení armády sa v prtícii nepíše. Kde si to našiel? Určite si vzdelaný a máš zdravý rozum, takže napíš, kde si to čítal.

hombre

#75 Re:

2015-02-03 13:09

#3: WO Bože to sú drísty...