Otvorený list na podporu rektora T. Zasepu

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Otvorený list na podporu rektora T. Zasepu.

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2014-05-10 10:22


Jan. K

#52 ...

2014-05-10 10:24

#49: pietro - odvolanie

Zuzku z MT nechaj na pokoji !!!!!!!!

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2014-05-10 10:26


USVIT

#54 ŠIŠ

2014-05-10 10:31

Aky ma pravny status na škole ŠIŠ !!!!
Host

#55 Zopár faktov

2014-05-10 11:28

Kto pozná pravdu o Katolíckej univerzite v Ružomberku, prof. Zasepovi, preliatej krvi,...?
Aj toto sa stalo:
http://uloz.to/x4rB4dAq/kratkysuhrnokolnosti-pdf


Hosť

#56 Re: Zopár faktov

2014-05-10 15:03

#55: Host - Zopár faktov

Tak toto je už úplý brak. Resp. je to smutné a vážne, ale mimo témy. Zhodou náhod poznám niektorých spomínaných ľudí. Kto poznal ich okolie, vie aj ozajstné dôvody (nie tieto konšpirácie).

Nemá to nič v súvislosti s terajším odvolaním rektora a pod. Proste spam.

A pokiaľ sa bude táto diskusia uberať takýmto smerom, tak čakám, že tu niekto napíše aj to, že celé dianie na univerzite začala organizovať upratovačka, ktorá sa ráno zobudila nervózna a potom stretla čiernu mačku.

 


Hosť

#57 Re: ŠIŠ

2014-05-10 15:05

#54: USVIT - ŠIŠ

jedia šišky... chutia im :-)

Peter Olekšák

#58 O. Biskupi k téme na KU

2014-05-10 20:12

#42: host -

Musím sa zastať KBS a o. biskupov z troch dôvodov:

1. Keď pán rektor informoval o výsledku vnútornej kontroly veľkého kancelára KU, jeho postoj bol jasný: "Treba túto činnosť zastaviť. Už sa konečn musia robiť veci poriadne." A dodal: "Ale to bude stáť hlavu pána rektora, odvolajú vás." Pán rektor povedal, že aj napriek tomuto riziku ide do zastavenia nelegálenj činnosti.

2. Následne, keď bolo zvažované podať trestné oznámenie na neznámu osobu, rovnako veľký kancelár, ale aj miestny biskup, vyjadrili súhlas s týmto konaním.

3. Rovnako o. biskupi sú členmi Správnej rady KU a tá prijala (25.-27.11.2013) jasné uznesenie k téme:

"SR KU berie na vedomie predložené správy o výsledku kontrol na Pedagogickej fakulte KU, ktorých výsledok potvrdil nezávislý audítor. Nakoľko podľa zákona o vysokých školách §16 ods. 3 výnosmi verejnej vysokej školy sú aj poplatky spojené so štúdiom, výnosy z ďalšieho vzdelávania, výnosy z majetku verejnej vysokej školy SR KU:

A) Považuje spôsob nakladania s finančnou hotovosťou, ale aj účtovania na PF KU, t.j. nevkladanie vybraných poplatkov za vzdelávanie do pokladne a na bankový účet KU v reálnom čase (tzn. okamžite po ich vybraní od študentov) za porušenie finančnej disciplíny. Následné úsilie dodatočne legalizovať vnútornou kontrolou zistené nedostatky považuje za
účelové.
B) Konštatuje, že Fond L. Pyrkera, n.f., nikdy nepatril a ani nepatrí do vnútornej štruktúry KU. Upozorňuje darcov tohto fondu, že ich dary nie sú príjmom KU.
C) Spôsob nakladania s finančnou hotovosťou na PF KU: nevkladanie vybraných poplatkov za vzdelávanie na bankový účet KU, ale na účet súkromného neinvestičného fondu s názvom Fond Ladislava Pyrkera, n.f. považuje rovnako za porušenie finančnej disciplíny na KU.
D) Odmieta spôsob „bezplatne“ poskytovaného ubytovania na PF KU, a súčasne spôsob nakladania s finančnou hotovosťou na PF KU: nevyberanie poplatkov za ubytovanie na bankový účet KU, ale na bankový účet súkromného neinvestičného fondu s názvom Fond Ladislava Pyrkera.
E) Nesúhlasí s vytváraním grantových zdrojov prostredníctvom Fondu L. Pyrkera, n.f. z príjmov, ktoré mali byť výnosmi KU.
F) Stratu účtovných dokladov považuje za účelové a za výrazné porušenie finančnej disciplíny. Očakáva nápravu - opatrenie - účtovanie na jednom mieste a archivovanie dokladov v archíve KU po skončení ročnej účtovnej uzávierky.
G) Odporúča presnú kontrolu cestovných príkazov a sledovania ciest služobných automobilov a zaviezť okamžitú presnú evidenciu týchto skutočností.
H) Konštatuje, že predbežná finančná kontrola bola na PF KU vykonávaná veľmi nedbalo, a že priebežná finančná kontrola absentovala úplne, nakoľko až následná kontrola zistila veľmi vysoké množstvo nedostatkov a porušení. SR KU odporúča vykonať vnútornú kontrolu aj na ostatných fakultách KU.
I) Súhlasí s konaním rektora KU, ktoré viedlo k odstráneniu zistených nedostatkov a vyvodeniu zodpovednosti voči konkrétnym osobám.
J) Žiada vedenie KU o predloženie presnej štruktúry príjmov a výdavkov univerzity za roky 2010 – 2012 podľa fakúlt a súčastí KU."

KUKUK

#59 Re: Rektor KU rezignoval na svoju funkciu k 31. máju 2014, oznámil dôvody svojho rozhodnutia

2014-05-10 20:31

#1: Jana Krajkovičová - Rektor KU rezignoval na svoju funkciu k 31. máju 2014, oznámil dôvody svojho rozhodnutia

Chcela by som týmto upozorniť na zarážajúce údaje ohľadom nákupu zariadenia pre novú Univerzitnú knižnicu Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Podľa zverejnenej zmluvy je dodávateľom nábytku a vybavenia firma Techo, s.r.o., Veľké Úľany. Zazmluvnené ceny nábytku sú však zarážajúce:

V prílohe rámcovej kúpnej zmluvy z 23.4.2012 nachádzame napr. položku:
- stôl rokovací rektorát = 44 280 Eur
Ide síce podľa údajov o rozmernejší stôl (9,6x2,5m), ale aj tak je tá cena zarážajúca. Veď za to viete nakúpiť pomaly štyri menšie automobily!!!

V dodatku č. 1 z 16.5.2013 nachádzame tiež položky:
- stolička konferenčná s podrúčkami, rektorát = 1581 Eur
- pohovka 1-miestna bez operadla = 2557,90 Eur
- pohovka 3-miestna = 3296,38 Eur
Sú to premrštené sumy. Konferenčná stolička za 1581 Eur??? Veď tu ide prinajmenšom o trojmesačný plat bežných ľudí!
Ale nachádzame tam aj bežné stoličky určené pre knižnicu, ktorých cena je vyše tristo eur za kus. Všetci máme možnosť tento nábytok v knižnici vidieť a nejde o nič luxusné. Preto tieto ceny sa nezdajú primerané.

Zaujímavou je aj skutočnosť, že od 10.7.2013 boli voči firme Techo, s.r.o. vystavené objednávky v sume 2 326 280 Eur - ide o dosť vysokú sumu za nábytok pre knižnicu, veď to je štvrtina ceny samotnej stavby.

V každom prípade je zrejmé, že náklady na zariadenie knižnice sú premrštené a je luxusom dávať toľké peniaze na nábytok knižnice. Ide o veľké pohoršenie nad zbytočným plytvaním a megalomanským rozhadzovaním prostriedkov, ktoré sú obmedzené.

linky na uvedene udaje:
František

#60 Re: Nie vsetko je tak, ako vyzera

2014-05-11 13:24

#10: Zdruhejstrany - Nie vsetko je tak, ako vyzera

Mená predstaviteľov akadmického snátu sú nič neznamenajúce. Ale mno profesora Zasepu, to už niečo je. Bez nho by sa stala KU strdoškolským učilišťom.

 

čitateľ RK-hlasu z 9.5.2014 po tom všetkom a komentároch

#61

2014-05-12 04:38

S otcom Tadeuszom odchádza z Katolíckej univerzity duchom veľký človek vpletený do malosti zištných univerzitných intríg v jednom malom slovenskom meste stojacich zakalených vôd.
JA

#62 Bozia Vola?

2014-05-15 13:43

Pravdu o situacii na KU vie presne iba BOH! Ak toto vsetko BOH dopusta, vie preco to robi...Kazda osoba bude sama pred BOHOM zodpovedat. Nikto nie je z tohto sudu oslobodeny...Nech Vas sprevadza Bozie pozehnanie!
HOST

#63 Re: preco

2014-05-15 13:44

#44: policajt - preco

A ty poznas pravdu,kde je pravda v tejto situacii????


Hosť

#64

2014-05-15 23:17

Nie som síce absolvent ani bývalý študent. S týmto pánom som sa osobne stretol iba 2x, preto s pani Kaveckou z Rádia Lumen môžem iba súhlasiť.
Domko

#65 Re: Ad Hosť

2014-05-18 21:29

#34: František - Ad Hosť

Prepáčte, ale Vaša informácia je neúplná. Najprv prepustil (okamžitou výpoveďou!) troch zamestnancov KU a o niekoľko dní podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa (paradox je, že tri prepustené osoby pre neho neboli "neznámym páchateľom". Nevedno, prečo sa nechal p. rektor obalamutiť (svojím radcom alebo presnejšie vodcom), že konanie niektorých zamestnancov bolo nezákonné či protizákonné, keď v demokratickej spoločnosti zákonnosť kompetentne posudzuje nezávislý súd! Mimochodom - súd dal za pravdu prepustenému zamestnancovi, ktorý sa bránil žalobou proti takému prepusteniu. Hanbím sa, že ako zamestnanec KU som sa týmto podieľal na protizákonnom konaní p. rektora Zasepu, ktorý sa obhajoval, že trestné oznámenie dala KU a nie súkromná osoba prof. Zasepa! A keď sa mu toto rozhodnutie nepáčilo, podal v mene KU (teda aj mojom) odvolanie na Krajský súd v ZA, ale ani tam nepochodil, nakoľko Krajský súd potvrdil rozhodnutie okresného.

KU je pre prof. Zasepu vzácny poklad, ale niektorí ľudia (podľa jeho konania) sú pre neho obyčajné handry...

Ja

#66 Re: Re: preco

2014-05-19 15:21

#63: HOST - Re: preco

Kazdy vydi pravdu zo svojho pohladu,preto nesudme.....tu sa naozaj pravdu nikdy nedozvieme, moja dlhorocna skusenost!


Hosť

#67

2014-05-19 16:19

Vážený pán profesor Tadeusz!
"Slovensko moje, otčina moja, krásna si ako raj..."
To boli slová, ktoré som si zapamätal po Vašej prvej hodine žurnalistiky.
Odvtedy už prešlo 16 rokov a vo Vás som objavil nie len dobrého učiteľa, ale predovšetkým priateľa s veľkodušným srdcom. Ďakujem Vám za Váš dobrý príklad, Vašu obetavosť, múdrosť a statočnosť, ktorou ste ma ako svojho študenta celé roky sprevádzali. Slovensko vo Vás získalo vzácny dar. Vedieť takýto dar objaviť a vedieť ho užívať si žiada dávku zrelosti. Žiaľ, tá nám Slovákom niekedy chýba. Preto mi je úprimne ľúto, že o Vašu rezignáciu sa postarali aj takí, ktorým ste v minulosti výrazne pomohli.
Dovoľte mi, aby som sa Vám za spôsobené krivdy ospravedlnil. Zároveň Vám ďakujem za všetko, čo ste pre mňa a pre mojich spolužiakov urobili. Ako Vás poznám, zlé si nebudete pamätať. Preto mam nádej, že pieseň o Slovensku si ešte raz spoločne zanôtime.
Ondrej K


Hosť

#68

2014-05-23 16:21

Katolícka univerzita už prestala formovať myseľ a srdce. O chvíľu stratí aj aj meno katolícka.

Hosť

#69

2014-06-11 13:32

Máme sľub, že sa všetky kauzy vyšetria. Reálne plnenie sľubu je: návrat tých, ktorí museli odísť a povýšenie tých, ktorí sú za všetko zodpovední.

Hosť

#70

2014-10-27 15:10

súhlasím s petíciou

Hosť

#71

2014-10-29 21:33

Nanajvýš vhodná a spravodlivá je táto petícia. Zlu treba zo všetkých síl vzdorovať! No ešte lepšia je podpora dobra. Ona sa mi javí ako nádherne klenutá dúha po daždi, obsahujúca to najkrajšie svedectvo pravdy a lásky všetkých, čo v dobrom na p. profesora spomínajú. Ja som s ním neprišiel nikdy do styku, ale videl a počul som ho v médiách. No aj to videné a počuté vo mne vyvolalo presvedčenie o jeho dobrote srdca. A osobné svedectvá jeho podporovateľov sú neklamným potvrdením môjho vyššie naznačeného dojmu. Neobávam sa zlého, lebo Pán sa VŽDY POSTARÁ ! ! !

Š t e f u n k o

Hosť

#72

2015-07-24 20:45

Lebo to povazujem za spravne.