Spaľovňa Skalica

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Spaľovňa Skalica.


Hosť

#26 Re: Re: Ovce

2014-05-01 21:23

#11: - Re: Ovce

A stále máte naštudované málo, lebo inak by ste vedeli rozdiel medzi spaľovňou a depolymerizačným zariadením. Treba ešte počítať...


Hosť

#27 Re:

2014-05-01 21:32

#12: -

No jasne. Mohrohajanom sem drbete skalický odpad roky a ked je skládka zaplnená, tak sem chcete drbnút ešte aj spalovňu. Len si ju pekne nechte ve Skalici. My tu nejsme zvedaví na skalické smrady! Ale su zvedaví, co budete vy Skaličani robit ze všeckým tým vašim odpadem, ked sa tá skládka skutečne zavre. Su zvedavý, jaké fajné místečko pro skládku si v tej vašej královskej Skalici najdete. Skalucký odpad enem pro vás a vaše deti! Ojojoj, to budú potom peticie. Skalickým odpadkom zdar!


Hosť

#28 Re: to už je moc !

2014-05-01 21:37

#23: Michall - to už je moc !

Ty si borec Michal! Starosta vymyslel spalovnu. Starostu odvolat... Tak sorry, ale v Skalici nemame starostu, ani to on nevymyslel, ani ho nemozno odvolat. Len nezvolit.


Hosť

#29

2014-05-01 21:40

Dúfam že skaličania sa spamätaju a nedovolia ničiť naše životné prostredie .Nakolko bývam nedaleko a chodím okolo areálu družstva musim upozorniť ,že pneumatiky sa už navážajú a nestačím sa diviť,nakolko v tesnej blízkosti je novo vybudovaná cyklotrasa až do Zlatníckej doliny.Túto cyklotrasu vybudovalo mesto avyužíva ju veľa rodín s detmi,cyklistov,bežcov .Samozrejme sa nejedná iba o cyklotrasu ale v prvom rade o našu prírodu ktorá trpí aj bez spalovne........................

Hosť

#30 volebný bodík ku bodíku...

2014-05-01 21:51

Vážený pán Ing. Horňák - autor petície. Je potešujúce vedieť, že Vám osud Skalice a Skaličanov nie je ľahostajný a tak veľmi Vám leží na srdci. Žiaľ, až vo volebnom roku a žiaľ práve odvtedy, čo ste sa rozhodli kandidovať na post primátora mesta. A kľudne ma zmažte.
húpí mokrohajan

#31 Re: Re:

2014-05-02 04:30

#27: - Re:

vráť počítač mamke a nekomentuj to.

Drevenyplechompobity

#32 Ludska hlupost a hura system

2014-05-02 05:14

Ludia rozmyslajte, zastavte sa, zhlboka nadychnite a potom konajte. Pretoze momentalne je to tak, ze ak by niekto sikovne napisal, ze v areali BYVALEJ SPALOVNE pri potoku, ma vzniknut specialna vodna elektraren, ktora bude vyuzivat vodu z potoka, tak zacnete strajkovat a podpisovat peticie proti SPALOVANIU NASEJ VODY Z POTOKA :) nie som ZA ani PROTI, ale ide tu sikovne slovickarenie, kedy sa na prvom mieste vzdy uvadza pojem SPALOVNA, ale ze je za tym alebo predtym aj pridavne meno byvala, to uz si nikto nechce vsimnut a radsej krici, besni, vytahuje spinu na vsetkych a strajkuje.
Nodpc

#33 Dokumentacia?

2014-05-02 05:25

Ak uz mam nieco podporit svojim podpisom, tak si prosim od autora peticie kompletne informacie o technologii, weblinky na info o projekte, ktora ma byt pouzita na likvidaciu pneumatik. Takyto amaterizmus typu JPP nemoze predsa podpisat nikto sudny. Co je z celej iniciativy zatial pre cloveka jednoznacne zname a zapamatatelne je SPALOVNA (predpokladam, ze byvala), cinske, olej, pneumatiky a nejake nezrozumitelne skratky. Malo na argumentaciu. Alebo zhanate len podpis od oviec, ktore nerozmyslaju?

Hosť

#34 Re: "spaľovňa"????

2014-05-02 06:10

#25: bývam na Zlatníckej - "spaľovňa"????

Treba sa pozrieť kto stojí za spoločnosťou Pyroplant.Nie Pán primátor........? Len jeho predĺžená ruka......

občan Skalice

#35 Spaľovňa

2014-05-02 06:59

Ak si pán Lipa, ktorý stojí za projektom, aby sme neočierňovali stále pána primátora, myslí, že chce postaviť super zariadenie na zhodnocovanie, prečo s týmto zámerom neoboznámil najprv verejnosť. Veď musel vedieť, že sa k projektu v rámci EIA MUSIA vyjadriť občania formou verejného oznamu. Tak čo sa diví, že sú negatívne ohlasy, keď to šije natajňáša.
Pán zo Zlatníckej doliny si buď projekt ani neprečítal alebo, nechcem uraziť, nemá o takomto zariadení ani páru. Zariadenia na zhodnocovanie odpadov sú budúcnosť ale nie takáto " spaľovňa", produkujúce viac nebezpečného odpadu ako je sám zhodnocovaný odpad, napr. karbónový prach a ťažké oleje.

Hosť

#37 Re: "spaľovňa"????

2014-05-02 07:48

#25: bývam na Zlatníckej - "spaľovňa"????

Myslim si ze tym stoji p. Chovanec, lebo to bude realizovat p. Lipa, jeho prava aj lava ruka!!!


Hosť

#38

2014-05-02 08:40

Spaľovňa do mesta nepatrí !!!

Hosť

#39

2014-05-02 08:46

Tento problem se muze negativne odrazit i na obci Sudomerice.Zasadne jsem proti Kadubcová

Hosť

#40 Spalovňa

2014-05-02 10:42

Či je lepšie gumy spaľovať alebo chemicky rozkladať? Brrrr hrozná predstava mať 300 metrov od najväčšieho sídliska chemický arzenál....

Hosť

#41 Re: "spaľovňa"????

2014-05-02 16:00

#25: bývam na Zlatníckej - "spaľovňa"????

podľa § 2 písm. s) zákona č. 478/2002 Z.z. o ovzduší v znení neskorších predpisov, navrhovaná činnosť je spaľovňou odpadov.

Miroslav Horňák
Autor petície

#42 Podrobnejšie informácie

2014-05-02 17:25

z Pelíškovej

#43 Depolymerizačné zariadenie

2014-05-03 05:58

Nejedná sa o spalovňu, ale o depolymerizačné zariadenie. Každopádne je to veľký hnus, ktorý rozhodne nepatrí do plánovanej lokality. Bohužiaľ, táto prevádzka sa už dva roky veľmi starostlivo pripravuje. Pri budove a určite aj vnútri sú nachystané stovky pneumatík a žiaľ, k tomuto projektu patria aj pozemky naľavo, pri funkčných kravínoch, kde na ploche pôvodne určenej pre hnoj sú navezené tony pneumatík - je to pohľad pre bohov - choďte sa pozrieť - po novom cyklochodníku!!! Takže zasa je to v rukách pána Chovanca, pána Lipu a pána Kmotríka, pretože ROD patrí p. Kmotríkovi.
Pomôže táto petícia??????
tiež občan Skalice

#44 nedoložený certifikát

2014-05-03 08:50

Keď som si stiahol všetky podklady k projektu depolymerizácie firmy Pyroplant zo stránky MŽP, tak v prílohách doložených k projektu depolymerizácie vidím napríklad násladeovné - Certifikát CE pre uvedené zariadenie vydaný pobočkou snaď najväčšej svetovej skúšobne SGS, vidím tak isto certifikát ISO 9001 o systéme riadenia kvality, tak isto certifikát ISO 14001 o environmentálnom mažmente výrobcu. Tak ja teraz nie úpne chápem tú informáciu z popisu petície že firma nemá doložený certifikát na prevádzku v EU, ani informáciu z najnovšieho príspevku autora petície na svojom blogu, kde tvrdí že je zrejmé, že firma nemá žiadne certifikáty na prevádzku v EU.

Hosť

#45

2014-05-03 08:57

Zdá se, že v Skalici, začíná fungovat systém, "JÁ SOM TU ŠÉF, TAK BUDETE POSLÚCHAŤ" !!!
ekolog

#46 bývalé plány

2014-05-03 09:05

možno by pán Horňák tak isto mohol vysvetliť ostatným spoluobčanom, ktorých tu burcuje v záujme ochrany životného prostredia v Skalici, kedy u neho nastal tento prerod na ekológa, keď ešte nedávno plánoval zmenu technológie vykurovania v svojej kotolni mimochodom umiestnej priamo v obytnej zóne z relatívne neškodného plynu na drevoštiepku a uhlie, keby to nebolo zamietnuté príslušnými orgánmi tak by tu veselo vypúšťal do ovdušia čokoľvek, v záujme zvýšenie vlastných príjmov. Že sa vtedy neobrátil na spoluobčanov, či sa im to bude páčiť.

Hosť

#47 neoverená technologia

2014-05-03 09:39

po niekoľko hodinovom pátraní o technológi ktorá je tu predmetom petície som sa dopátral aj takýchto informácii ČÍNSKA firma RESEM deklaruje 387 inštalácii tejto technológie vo všetkých kútoch zemegule vrátane krajín ako USA, Austrália, Fínsko, Taliansko, Južná Korea a mnohé iné. Vyzerá to tak, že firiem dodávajúcich tieto technológie je v Číne slušné množstvo, mnohé sa pýšia vlastnými patentami a spoluprácou s poprednými vedeckými inštitúciami. preto mi celkom uniká pointa zhadzovať automaticky niečo čo je z Číny, inak dnes druhej najsilnejšej svetovej ekonomiky, s predpokladom byť už do dvoch rokov na miešte číslo jedna. Čiže tvrdenie o neoverenej technológii asi nemožno považovať za fatkický údaj, ale len za osobný názor organizátora petície, čo sa však týka skoro všetkých jeho tvrdení.
obyvateľ skalice

#48 Pomôže táto petícia?

2014-05-03 10:21

Postupne tu pribúda počet podpisov , preto by ma zaujímalo , či takáto forma petície môže pomôcť , či sa dá o ňu v prípade potreby oprieť ako o relevantný doklad. Nebolo by vhodnejšie zbierať podpisy písomnou formou petície? Veď keď v toľkých obciach (Senica, Krompachy...) sa obyvateľom podarilo spoločnými silami zabrániť vybudovaniu takejto stavby, prečo by sme to nedokázali aj v Skalici!
pobúrená Skaličanka

#49 Konajme, čas beží

2014-05-03 10:38

tiež sa pripájam k otázke, či takáto petícia pomôže zabrániť plánovanej /alebo už istej?/ výstavbe spaľovne pneumatík. Pán Tisoň, prosím, vyjadrite sa, či pripravujete aj papierovú formu petície, ktorá by bola zaslaná na Ministerstvo ŽP v zmysle § 28 ods. 2 zákona č. 24/2006 Z.z.
Veľmi rada takúto petíciu podpíšem spolu s okruhom mojich známych. Len prosím konajme, čas beží !!!

Hosť

#50

2014-05-03 11:31

zalezi mi na zdravi vsetkych obcanov mesta Skalice,zijem tam 25r.aaj moje deti,vnucata