Spaľovňa Skalica

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Spaľovňa Skalica.

Farizeji !

#1 Petícia

2014-05-01 06:06

Kedy vytvoríte petíciu proti predaju NAŠEJ pôdy,lesov a vodných zdrojov do rúk zahraničným osobám?Zákon platí od dnes 1.mája 2014 !!! To Vám nevadí !
Mitch

#2 odpoved farizejovi

2014-05-01 06:27


Hosť

#3

2014-05-01 08:25

Vazeni, tu nejde len o zdravie (normy)... razom mnohym klesne cena za nemovitosti... kto bude byvat a vychovavat deti u spalovne?

Hosť

#4

2014-05-01 09:56

ziadna spalovna od mesta nepatri

Hosť

#5

2014-05-01 10:09

Je to neskutocna blbost stavat spalovnu este aj pri obytnej oblasti. A vobec naco spalovnu ? Vsetko sa uz teraz recykluje ci to len pan primator je stary komunista ktory pozna len komunisticke riesenia na likvidaciu odpadu? Alebo bude mat nejake prachy do vrecka za to? Uprimne opytajte sa sami seba aku cenu ma ludsky zivot, lebo po vystavbe spalovne a znehodnoteni ovzdusia bude kazdeho zivot v ohrozeni z rakoviny pluc

Hosť

#6

2014-05-01 10:22

Proč si ju nedá na svôj dvor

Hosť

#7

2014-05-01 10:34

Bodaj by to pomohlo... :/
Dajsy

#8 Re: Petícia

2014-05-01 10:56

#1: Farizeji ! - Petícia

nech sa páči, môžte ju pokojne vytvoriť aj vy, milý pán Farizej

Vlk

#9 Ovce

2014-05-01 11:02

Veľmi by ma zaujímalo, koľkí z vás, čo ste petíciu podpísali ste si o tejto problematike niečo naštudovali?! Som presvedčený, že 90% z vás ani len netušilo o tomto projekte. Dozvedeli ste sa o tom formou petície, ktorú ste sa rozhodli bezhlavo podpísať, po prečítaní pár riadkov. Gratulujem všetkým ignorantom, ktorí tu prezentujú tieto "inteligentné" názory a zároveň chcem vyzvať všetkých ľudí: Ľudia nebuďte ovce, najprv sa informujte, študujte a až potom sa rozhodnite, či budete podpisovať nezmysli.




Hosť

#10

2014-05-01 11:14

Spalovnu ne a ještě k tomu čínskou

Hosť

#11 Re: Ovce

2014-05-01 11:24

#9: Ja - Ovce

Ani nie, veľa ľudí dnes už bezhlavo nepodpisuje, práve naopak. Ak beriete za "inteligentné" názory to, že niekomu je prednejšie čistejšie životné prostredie (nehovorím o čistom, to už asi nikde neexistuje), tak sa rada hlásim k "inteligentom". A mám naštudované o spaľovaní pneumatík viacej, ako by ste si mysleli. Nezmysly sa píšu s tvrdým y.


Hosť

#12

2014-05-01 11:27

Niekto písal, že skládka odpadu v Mokrom Háji bude čoskoro plná. Logicky by sa teda takéto zariadenie hodilo tam. Alebo niekde, kde je vysoká nezamestnanosť. Určite to vygeneruje veľa pracovných miest.

Hosť

#13

2014-05-01 11:39

V Skalici ide všetko dole vodou.Školy na predaj,lesy na predaj,spalovňa,hokej katastrofa,nemocnica katastrofa.Toto je v záujme občanov mesta,alebo koho.....
Neignorant

#14 Re: Ovce

2014-05-01 11:49

#9: Ja - OvceJ Je smutne,ze sme sa o spalovni prave dozvedeli z peticie,nemalo byt vasou povinnostou informovat o zamere obcanov?app,viete o tom co je vlastne EIA? asi vam uslo,ze tu ide o priestor na vyjadrenie.

 


Hosť

#15

2014-05-01 11:56

Dúfam že táto petícia pomôže.

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2014-05-01 12:47


H.B.

#17 Re: Ovce

2014-05-01 13:37

#9: Vlk - Ovce

Čistý vzduch chce každý jeden kto tu žije.Ak Vám niekto tvrdí,že veľká pec  čínskej výroby na spaľovanie 6x2,5 m produkuje  znečistenie na úrovni stredne veľkého vykurovacieho zdroja pre bežné domácnosti,tak tomu snáď nikto neverí.Treba to zastaviť čo najskôr, kľudne i na úrovni zámeru.

A treba  sledovať,zaujímať sa a reagovať na všetko čo sa deje okolo nás a prioritne v bezprostrednej blízkosti inak sa budete čudovať, čoho sú naši zastupitelia schopní,teda väčšina a to Bohužiaľ stačí.

Laaura

#18

2014-05-01 15:48

Tak toto je už naozaj priveľa! Najprv predaj lesov a teraz spaľovňa? V dobe, kedy sa v každej oblasti presadzuje ekologia a EÚ tlačí na dodržiavanie noriem budeme mať v Skalici spaľovňu pneumatík? to je snáď zlý sen....

Hosť

#19 Re: Ovce

2014-05-01 16:24

#9: Vlk - Ovce

spalovna,tazke ropne oleje,pneumatiky...co chces o tom citat viac. nech ti ne1ebe.


Hosť

#20 Re: odpoved farizejovi

2014-05-01 17:32

#2: Mitch - odpoved farizejovi

Práve,že som to čítal ,ale koľkí z Vás čo tu podpisujete  petíciu Ste podpísali aj túto,ktorá je pre SVK ďaleko nebezpečnejšia než petícia ohľadne tzv.spalovne.

 


Hosť

#21

2014-05-01 17:34

Spalovna je svinstvo nielen pre psikov ale aj ludi.
anonym

#22 spalovna

2014-05-01 19:12

Ja osobne som určite za výstavbu spaľovne. Tí, čo o tom niečo ozaj vedia, si uvedomujú, že moderná spaľovňa, spĺňajúca všetky normy, je najlepším spôsobom zhodnocovania odpadov. Recyklácia odpadu u nás nikdy nebude na takej úrovni, aby sme sa týmito vecami nemuseli zaoberať. Samozrejme je na mieste debatovať o vhodnej lokalite... Tak, či onak by spaľovňa odpadu v našom regióne bola veľkým prínosom.
Michall

#23 to už je moc !

2014-05-01 19:36

starosta si robí tu čo chce ! najvyšší čas ho odvolať !!!

Hosť

#24 Re: Re: Ovce

2014-05-01 20:28

#17: H.B. - Re: Ovce

Investor svoju žiadosť ohľadne "spalovne" zaslal  na schválenie  MŽP a nie poslancom MsZ !!! Takže ak žiadosť nebola

podaná na prerokovanie do MsZ,tak poslanci nemajú o čom rokovať a čo schvalovať.

bývam na Zlatníckej

#25 "spaľovňa"????

2014-05-01 21:18



Dobrý deň. Nie som zástancom tohto zariadenia, ani primátora. Ale primátor ten návrh nevymyslel, ani nevypracoval, tak ho obviňovať z toh to asi nie je na mieste. A nie so si ani istý, že si každý, kto to tu komentuje, vôbec dal prácu s tým, aby si prečítal spomínaný projekt. A nemyslím informácie, ktoré tu uvádza p. Ing. Horňák, ale projekt spol. Pyroplant. To by ste sa potom dočítali, že sa nejedná o spaľovňu vo svojej podstate. Pretože, aby sa niečo mohlo spaľovať, tak musí horieť, a aby mohlo horieť, tak musí byť prítomný kyslík. V uvedenom projekte spol. Pyroplant je návrh na spracovanie opotrebovaných pneumatík depolymerizáciou, t.j. rozkladom zložitejších chemických látok na jednoduchšie pri určitej teplote bez prítomnosti kyslíka (rozklad pneumatík na pôvodné zložky), pričom vznikájú vo výsledku energia a určité produkty, ktoré sú z väčšej časti ďalej využiteľné. Jedná sa teda v podstate o recykláciu. Určite je to lepší spôsob čo s pneumatikami, ako ich skutočne spaľovať. Nejako sa ich treba zbaviť, veď aút neustále pribúda.