Petícia za zachovanie trhoviska na Žilinskej ulici v Bratislave

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za zachovanie trhoviska na Žilinskej ulici v Bratislave.


Hosť

#1

2014-04-22 16:06

Som za
EH

#2

2014-04-22 17:17

mesto by malo urobiť všetko pre nielen zachovanie tohoto trhu, ale aj na jeho zlepšenie, zveľadnie, či propagáciu.... v tejto krajine sa mnohí nadšenci snažia.... narážajú však na prekážky, ktoré im pod nohy hádžu "mocní"..... všetko, čo tu je dobré, treba zrušiť, speňažiť, najlepšie zahraničným "investorom"...... čo tam po tom, že pomaly prichádzame o skvelé pôvodné veci, .... hlavne že vačky sú namastené.....
Rado

#3 Hybrid

2014-04-23 06:30

Predmetom niekoľkých ateliérov na Fakulte architektúry bolo práve spojenie investičnej výstavby so zachovaním trhoviskového parteru. Nie je to síce ani ryba ani rak, ale v prípade záujme Vám ateliérové práce určite ukážu.

Hosť

#4

2014-04-23 10:11

Chodím na ten trh často.
Local Act

#5 Re: Hybrid

2014-04-23 11:56

#3: Rado - Hybrid

Dakujeme za informaciu, pozname navrh atelieru Totalstudio z Mestskych zasahov. Kazdopadne, realne je skor hladanie noveho miesta v bezprostrednom okoli...na volnej ploche, bez zvysenych najmov a inej atmosfery.


Hosť

#6

2014-04-23 17:51

Trhovisko Žilinská je spomienka na moje detstvo a nákupy s omamou.

Hosť

#7

2014-04-23 18:34

Netusila som, ze je to tak daleko,ze by sa miesto trhoviska postavila garaz!!! Taky nezmysel!!! Na trhovisko som chodila uz ako mala a teraz tam chodievam s mojimi detmi. Je velmi dolezite zachovanie tohto jedinecneho miesta, je jednym s poslednych, ktore ostali z povodnej Bratislavy!!

Hosť

#8

2014-04-23 20:36

h8dam zdravy rozum raz zvitazi :-)

Hosť

#9

2014-04-24 04:31

Zilinska ma jednu z crt mesta kvoli ktorej si ludia mozu vytvorit vztah k mestu a mozu sa stavat jeho lokalpatrioti. Aspon u mna to tak funguje ako jednoho z cezpolnych... je to stretnutie mesta s vidiekom

Hosť

#10

2014-04-24 06:52

Veľmi ma teší, že sa niekto na takúto petíciu podujal. Milujem trhy a trhoviská, menej sa mi páčia tržnice, ale neznášam supermarkety. Zaniklo mini trhovisko na Poľnej pri Medickej záhrade, kde bola posledná staručká pani, čo predávala ruže, ktoré ešte prirodzene voňali. Kde mi to konšeli vynahradia? Tartanovou dráhou v Medickej? Keď zanikne trhovisko na Žilinskej, zanikne našej rodine viacmenej posledný zdroj čerstvej zeleniny a ovocia. 90% potravinového nákupu rodiny nakupujem tam. Budem sa toto miesto biť aj osobne, keď bude treba. Šesták

Hosť

#11

2014-04-24 07:32

Teší ma, že som sa mohla podpísať pod užitočnú vec.

Hosť

#12

2014-04-24 07:37

Som za zachovanie trhoviska na Zilinskej ulici ako jeden z dolezitych prvkov bratislavskeho koloritu, ktorý je okamzite rozpoznatelny a kazdy navstevnik mesta si ho vsimne a zaujme ho!

Hosť

#13

2014-04-24 12:07

Staré dobré veci by sa mali zachovať, súhlasím s petíciou

Hosť

#14

2014-04-24 19:02

Nedopustime zrusenie tohto zazracneho miesta!

Hosť

#15

2014-04-24 20:41

Súhlasím so zachovaním trhovísk.Plnia svoj účel "kolorizovať" mesto i predaj pôvodných poľnoproduktov.Bohužiaľ sa stáva,že i na trhoviskách sa predávajú zeleniny a ovocia z veľkoskladov,ktoré zásobujú aj supermarkety.
Obávam sa,že babky korenárky a zeleninári pomaly vymierajú a chutnú zeleninu z blízkych obcí vytláčajú dovozové ovocia a zeleniny.

Hosť

#16

2014-04-24 20:58

este stale je par originalnych pestovatelov (spoznate to podla ruk a usmevu),ktori neunavne predavaju naozaj svoje produkty,z ktorych sa tu v meste velmi tesime. Je to urcite tvrda praca, mnohi z nich si uz tiez zvolili tu lahsiu cestu z velkoskladov, ale este stale su tu ti pravi,drzime im a aj nam palce !!!!!

Hosť

#17

2014-04-24 21:10

Potvrdzujem svoj podpis
Sigmundova

Hosť

#18

2014-04-24 21:43

Bol by hriech dopustiť, aby bolo zrušené toto skvelé miesto - jedno z mála, ktoré sa zachovali do dnešných dní. Už sme toho toľko stratili v tejto novej dobe. Apelujem na kompetentných, aby to nedopustili. Bola by to veľká škoda! Toto mesto potrebuje tento trh - a trh potrebuje Bratislavčanov. Vy, ktorí o tom chcete rozhodnúť, skúste sa raz v sobotné ráno vydať na toto čarovné miesto - myslím, že po tom, čo tu zažijete tú čarovné atmosféru - energia, ktorá napĺňa tento kúsok nášho mesta sa mieša s radosťou a pohodou. Energia, ktorú vložili ruky a um pestovateľov do zeleniny, ovocia a kvetou zapĺňa všetko naokolo. Keď sem človek príd, či už je to pestovateľ, alebo kupujúcie v sobotné ráno - alebo akékoľvek ráno cíti sa ako člen orchestra, ktorý hrá krásne dielo plné harmónie.


Hosť

#19

2014-04-25 06:45

Zivot nie je len o peniazoch a ziskoch. Je o ludoch, komunite, stretavani sa. A toto a este ovela viac pre nas trhovisko Zilinska znamena! A k tomu si tam mozeme aj kupit cerstve potraviny a kvety od uzasnych ludi. Co budeme mat z parkoviska?!

Hosť

#20

2014-04-25 07:21

Som dlhoročný staromeštan,nie som naivný,vidím ako sa tvár mesta mení a hlavný architekt sedí vo svojej kancelárii a premýšla kto mu to vlastne dnes mal prísť dať obalku aby sa uvolnilo malé parkovisko, park či trhovisko. Ťažký život zvierat. Zbohom Bratislava

Hosť

#21

2014-04-25 08:27

Záujem ľudí o thovisko Žilinská je viditeľný , stačí sa po ňom prejsť v čase, keď je sezóna - teda od jari do neskorej jesene. To, že chátra nie je vecou nezáujmu o produkty trhovníkov, ale zastaranosti priestoru v ktorom sa trh toľko desaťročí bez investícií prevádzkuje. Ďakujem organizátorom petície za ich neúnavnosť v boji o zachovanie miesta kde si ešte môžeme užiť ojedinelú atmosféru starého trhu

Hosť

#22

2014-04-25 08:59

Trhovisko treba zachovať a potom sa môže aj zlepšiť prostredie, ktoré dnes trpí dočasnosťou prenájmov, je to kus tradície tohto mesta a metského, urbánneho života, treba zachovať a rozvíjať osobitosti, ktoré si tak užívame v mestách od Užhorodu až po Provensalsko, si myslím.


Hosť

#23

2014-04-25 09:48

Podporujem všetky petície s podobným zámerom. Všetci poznáme zeleninu zo supermarketov - tá, čo je dovezená z krejín EÚ, okrem slovenskej, väčšinou páchne a nemá chuť, stačí porovnať reďkovky alebo kaleráb z Talianska s tými, čo boli dopestované od našich roľníkov! V tých zahraničných je plno chémie, v našich o niečo menej, lebo postreky sú drahé. Ale slovenská reďkovka je naozaj reďkovka a pod.

Hosť

#24

2014-04-25 13:51

chodím často na tento trh - som za

Hosť

#25

2014-04-26 10:19

Necitlivý a chamtivý developeri,
myslel som si, že boľševici boli najväčším
zlom pre toto bývalé kráľovské mesto,

sám som sa ako škôlkar húpal v parku na Škovránčej ulici pri Žilinskej...Park zmizol...