Proti reklame "nedele svätíme nákupmi"

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Proti reklame "nedele svätíme nákupmi".


Hosť

#51

2014-03-11 15:30

Super, že níekto zorganizoval túto petíciu. Najhoršie však je, že my kresťania chodíme v nedeľu na nákupy rovno zo svätej omše a len kôli nám musia poniektoré obchody v meste pracovať!!! Hanba pre nás samých.
A. Čulen, predseda AZN

#52

2014-03-11 15:36

Podporte petíciu za prijatie zákona na ochranu nedele, ktorá zabráni, aby občania Slovenska boli nútení pracovať počas nedele a sviatkov. Task, ako je to napr. v Rakúsku a Nemecku. Viac informácií TU:http://www.azn.nawebe.net/view.php?nazevclanku=peticia-za-prijatie-zakona-na-ochranu-nedele-v-nr-sr&cisloclanku=2013070005

Petčný hárok na stiahnutie nájdete TU: http://www.azn.nawebe.net/storage/peticiaZaOchranuNedele.pdf

Podporu iniciatívam AZN na ochranu nedele už vyjadrili tieto organizácie:

Rímskokatolícka cirkev
Evanjelická cirkev augsburského vyznania
Reformovaná kresťanská cirkev
Odborový zväz pracovníkov obchodu a cestovného ruchu
Odborový zväz NKOS-železnice
Výbor OZO COOP Jednoty Galanta, spotrebné družstvo
Odborová základná organizácia pri spoločnosti Tesco Stores, DC Beckov
Občianske združenie Slovo pre ženy
Koinonia Ján Krstiteľ – cirkevná nezisková organizácia
Spoločenstvo kresťanské Slovensko
Strana Magnificat Slovakia
Slovenská ľudová strana
Kresťanskosociálna únia
Slovenskí katolícki farmaceuti
Združenia pre ochranu rodiny
OZO pri COOP Jednota Poprad, s.d.
Slovenský odborový zväz pôšt a telekomunikácií
Občianske združenie Konzervativne Slovensko
Občianske združenie Vospolnosť
Občianske združenie Práca a vzťahy
Erika Jurinová, Podpredsedníčka NR SR
KONFEDERÁCIA ODBOROVÝCH ZVÄZOV SLOVENSKEJ REPUBLIKY

Anton Čulen, predseda AZN

Hosť

#53

2014-03-11 16:46

Petíciu za prijatie zákona na ochranu nedele už podpísalo ku dnu 27. 01. 2014 55 850 občanov SR.

Aliancii za nedeľu – Slovensko, o. z. (AZN) sa podarilo predovšetkým v spolupráci s odborovými organizáciami združenými v Konfederácii odborových zväzov SR a to najmä Odborového zväzu pracovníkov obchodu a cestovného ruchu, od spustenia petície za prijatie zákona na ochranu nedele (16. 7. 2013) vyzbierať už 55 850 podpisov občanov SR.Teší nás, že petíciu za prijatie zákona na ochranu nedele podpisujú vo veľkom množstve zamestnanci a návštevníci supermarketov ako napríklad COOP Jednota, Tesco, Hypernova, Albert, Lydl a veríme, že sa pridajú aj ďalšie. Chcel by som im touto cestou za ich námahu a odvahu zo srdca poďakovať.
Poďakovanie patrí aj niektorým odvážnym kňazom, ktorí sa neváhajú postaviť na stranu Desatora a práva občanov SR na odpočinok.

Viac informacii TU: http://alianciazanedelu.eu/?p=236

A. Č.

Hosť

#54

2014-03-11 17:48

Túto reklamu považujem za necitlivý až dehonestujúci a provoklujúci prístup k veriacim , ale i k ostatným ľudom, ktorým sa nestal "bohom" materiálny svet, ale najmä zisk....

Hosť

#55

2014-03-11 18:17

Veľmi potrebná!
JA

#56 Re:

2014-03-11 18:34

#39: Mária zo Žiliny -

Tak by mali byť kostoly v nedeľu zatvorené. To my z toho vychádza. Prečo nútite kňaza, ktorý je zamestnaný a stále platený z daní aj nekatolíkov, aby robil v nedeľu? Prečo nútite kameramanov, aby nakrúcali v nedeľu omše, a prečo Vám nevadí, že v televízii musí byť štáb ľudí, aby Vám tú svätú omšu odvysielal? Prečo Vám nevadí, že ľudia, ktorí sa starajú o sieť, prostredníctvom ktorej sa vysiela, sú v nedeľu v robote? A prečo Vám nevadí, že musia byť štáby ako sbs a upratovači  v nedeľu na veľkých náboženských akciách v práci? Ste pokrytci v tak strašne veľa veciach. Zlo vidíte iba v druhých a odpúšťať neviete. Neviete sa v cítiť do role iných a dobro robíte iba ak z toho niečo máte. Ja chodím aj nechodím v nedeľu do obchodu. Viem, že keby v nedeľu nebolo otvorené, tak sa zmeny tak nastavia, že jeden človek príde o prácu. A ja pracujem aj v nedeľu, pracujem v televízii, aby ste vy ľudia mohli v nedeľu sedieť a pozerať svätú omšu!!! Prehodnoďťe vlastné nenávistné činy a až potom hovorte o napádaní!!!!


Hosť

#57

2014-03-11 18:47

Áno, som rada, že som sa mohla zapojiť do tejto petície, verila som, že to niekto rozbehne, taká som bola pobúrená!! Vďaka Vám. Adriana
Pavol

#58 Znenie petície

2014-03-11 18:59

Prosím Vás a kde sa dá prečítať znenie petície ktorú podpisujeme?

Hosť

#59

2014-03-11 19:08

je to blud a nemalo to byť zverejnené....

Hosť

#60

2014-03-11 19:10

Neuveritelna drzost - skusaju kde su hranice veriacich...

Hosť

#61

2014-03-11 19:13

Miesto toho,aby sa práca v obchodoch v nedeľu zrušila, aby rodiny mohli aspoň ten čas tráviť spolu, utužiť často manželstvá v kríze, vy idete robiť kampaň a nábor na nákup v nedeľu!!! Prosím vás, zobuďte sa!!! Stiahnite tento druh reklamy.Nechcite za každú cenu naháňať svoje zisky.

Hosť

#62

2014-03-11 19:20

Nehoráznoť!!!
mim.nb

#63 Re: Re:

2014-03-11 19:32

#56: JA - Re:

Myslim, ze peticia naraza na sposob, ci formu reklamy a nie je ani tak priamo namierena proti praci v nedelu. Respektujem Vas nazor, co sa tyka praci v nedelu, ale ako krestan ocakavam od reklamy, ze nebude svojou formou urazat krestanstvo, rep. niektore prejavy, prezivanie zboznosti krestana.


Hosť

#64

2014-03-11 20:02

je to už priveľa... fakt to prešvihli....

Hosť

#65

2014-03-11 20:33

Chodiť v nedeľu s deťmi do obchodov je nový fenomén,ktorý k nám priniesli obchodné reťazce a úplne zničili duchovnú hodnotu nedele ,ale aj spôsob travenia času s deťmi. Som rada,že sa zdvihla vlna odporu proti tejto realite.

Hosť

#66

2014-03-11 20:51

Nesúhlasím s takouto reklamou.
Kuchťo

#67 Re: svatenie nedele

2014-03-11 20:58

#23: Edita, tidec@centrum.cz - svatenie nedele

dufam ze Vas velmi nenahnevam no musim Vas poopravit. prosim precitajte si knihu Genezis kde Pan Boh stvoril zem. a je tam napisane ze Pan Boh na siedny den oddychoval. nie je tam ani ze to bola sobota ani nedela. bol to siedmy den. a pre Zidovsky lud sedmy den bola sobota. preto je to tak. no casom sa dohodlo, ze nedela bude podledny den tyzdna cize den svatocny. preto to je to tak. no najpodstatnejsie je to svatit a ci uz ste zidovka alebo katolicka je to jedno.

PS zidia maju do dnes den svatocny sobotu.


Hosť

#68

2014-03-11 21:10

Nedelne nakupy rodin narusaju sposob zivota a pokojne spoluzitie rodicov s detmi.Nedela je o komunikacii clenov rodiny, o relaxe v prirode, o stretavani priatelov,a na prvom mieste pre ludi, ktori maju dar viery cas na nacerpanie sil pre novy tyzden v chramoch. Preco nas nutite robit, co chcete vy, ako by sme boli male deti? Chce to byt totalita?
Kto ma z toho osoh? Aj v obchodoch su zamestnani ludia, ktori si zasluzia prezivat nedelu sebe vlastnym sposobom. Velmi im to prajeme! T.L.

Hosť

#69

2014-03-11 21:12

Nedeľa je sviatočný deň

Hosť

#70

2014-03-11 22:47

Súhlasím s tým, že moslimovia sa nedajú takto urážať, ale na kresťanov určití ľudia útočia bez trestne. Preto je potrebné, aby sme sa zmobilizovali a chránili si svoje náboženstvo.

Hosť

#71 Re: svatenie nedele

2014-03-11 22:48


Hosť

#72 Re: Re:

2014-03-11 23:08

#56: JA - Re: Mariana

Chcem Vás poopraviť, že kňaz nie je pracovník, ale je to jeho poslanie. Nedeľa má byť zasvätená Bohu a v nedeľu sa zúčastňujú kresťania na Bohoslužbách, aby vyjadrili Bohu vďačnosť, lásku, úctu, čo si zasluhuje právom Boh. To že sa to filmuje alebo v rádiu vysiela je to služba pre chorých a určitým spôsobom evanjelizácia pre ľudí, ktorí ešte nespoznali Božiu lásku. Ďalej nedeľa je preto zasvätená Bohu, že Ježiš Kristus premohol smrť, vstal z mŕtvych v nedeľu. Sám Ježiš povedal, že on neprišiel zrušiť starý zákon, ale prišiel ho doplniť. Preto sú kresťania, ktorí sa zúčastňujú bohoslužieb denne, teda aj v sobotu. Prosím vás nesúdte nás všetkých, že sme pokritci, pretože to nie je pravda. Iba Bohu prislúcha súdiť ľudí! Nám to neprislúcha.


Hosť

#73

2014-03-12 05:19

Je to reklama, ktorou si tvorcovia vôbec neuvedomili koho tým urážajú a ani si to podľa mňa neuvedomia aj keď ju stiahnu. Ach až kam siaha biznis...

Hosť

#74

2014-03-12 05:44

Je dobré, chvályhodné a užitočné poukazovať na morálne zlo, ktoré takýmito reklamami znehodnocuje ľudskú dôstojnosťa vyvyšuje biznis nad morálnymi hodnotami.

Hosť

#75

2014-03-12 07:01

Už im šibe z tých nákupov v nedelu