►►► PETÍCIA ZA ZÁCHRANU SLOVENSKEJ PÔDY ◄◄◄

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií ►►► PETÍCIA ZA ZÁCHRANU SLOVENSKEJ PÔDY ◄◄◄.

Nespoznaný

#101 Re:

2014-03-09 17:25

To #71 Ani domáci nedovolia chodiť občanom SR po pôde ktorú kúpia. (Slovák kúpi park, a zakáže verejný prístup naň. Realita.) Ja by som celé územie SR znárodnil, vyhlásil za národné dedičstvo, a pôdu len prenajímal :) Každý občan SR by mal nárok na "súkromný" pozemok určitej veľkosti zdarma, ktorý by ale nebolo možné ani predať ani dediť, ani prenajímať ďalšej osobe na komerčné účely. Mal by ho v užívaní počas svojho života. Ak by mu nestačil, mal by možnosť prenajať si k nemu ďalšie, za ktoré by platil štátu (spoločnosti) nájom. Po jeho smrti by boli vrátené štátu. Deti, alebo vnuci by mali prednostné právo na získanie jeho pozemku k užívaniu, buď zdarma ako nový pozemok (vnukom), alebo výmenou za svoj práve využívaný, alebo za poplatok ako za ďalší pozemok. Množstvo (teda veľkosť) pozemkov pre "súkromné" účely by bolo obmedzené. Pozemky by nebolo možné predávať, ale len meniť. Nebol by potom problém ani pri vyčleňovaní pozemkov na stavbu napr. diaľníc a stavieb vo verejnom záujme. Takéto dôležité stavby by sa tak nepredražovali a stratil by sa značný priestor pre korupciu. Na prírodné zdroje by mal mať občan tiež nárok. Napríklad určitý objem vody pre seba a domácnosť. Platiť by mal len za prenájom vodovodu, teda prác na zabezpečenie prívodu vody do jeho domácnosti. Ak si vykope studňu, nemal by platiť nič. (vodné, stočné) Vodu však nesmie predávať, a využívať na komerčné účely. Infraštruktúra štátu nesmie byť v súkromných rukách a nesmie byť v žiadnom prípade zameraná na zisk (určitej skupiny, alebo jednotlivca, ale má slúžiť v prospech všetkých občanov.)

 


Hosť

#102

2014-03-09 17:40

Slovenskú pôdu si nedáme lebo za nedlho nebudeme mat čo jest a budeme 100% závistlý na na dovozi. A hlavne zahranične krajiny tu che pestovat GMO to je další hlavný aspekt toho prečo podpisujem túto petíciu.
vlastnik

#103 Re:

2014-03-09 17:58

#12: Bývalý družstevník -

plne suhlasim, osetrit zakonom vodu,mineralne pramene, podu nikto neodnesie do zahranicia a ked uz do nej investuje, chce to zurocit


Hosť

#104

2014-03-09 19:36

Zachranme nase Slovensko!

Hosť

#105

2014-03-09 20:55

ochraňujme prosím našu zem a našu vodu

Hosť

#106

2014-03-09 21:19

Naša pôda má ostať našou a my nebudeme cudzincami vo vlastnom štáte, keď nám to tu všetko cudzinci skúpia a potom nás iba vyhostia alebo nám tu spravia hladomor!

Hosť

#107

2014-03-09 21:55

nenechajme rozpredat za par supov to najväčšie bohatstvo čo naša krajina má cudzincom, tým búdú naše potreby v budúcnosti viete kde.

Hosť

#108

2014-03-09 22:04

PRECO TU MATE REKLAMU FICOVEJ KANDIDATURI ?? ??? KRISTUSACKA DOLINA

Hosť

#109

2014-03-09 22:07

veľmi dôležité

Hosť

#110

2014-03-09 23:00

Support from czech
Domino

#111 Otázky

2014-03-10 00:00

Ide o pôdu ktorá je súkromným majetkom?Alebo o štatnu?Alebo neznámych vlastníkov?A existuje možnosť pre Slovákov zakúpiť si pôdu mimo Slovenska?A hrozí,že ak si napr.Francúz takúto pôdu kúpi tak ju odvezie do Francúzka?Alebo sa takáto pôda stane francúzkym územím a bude na nej platiť francúzka judikatúra?A keď s tým nebudeme súhlasiť neskonfiškujú napríklad v Rakúsku alebo Maďarsku pozemky tým slovenským občanom,ktorí si tam postavili domy?A nezoberú im aj tie domy?Kto mi odpovie?????

Hosť

#112

2014-03-10 00:00

Toto je asi zly sen, toto nemoze byt pravda! Uz je vsetko znicene, rozkradnute, zruinovane, tak hura, podme na tu najpodstatnejsiu podstatu ludskej existencie, na podu, prirodne zdroje, ved este to sa da spenazit! To nic, ze my, obycajni Slovaci musime jest dovazane grcy z EU,koho to tu trapi? Zijem vdaka Panu Bohu 70rokov, uz som si myslela ze ma nic nemoze prekvapit, no velmi som sa mylila.To nasa mudra vlada stale nie a nie pochopit, ze clovek je zivy z prace svojich ruk a ked nema vyrobne prostriedky, nema ako pracovat; je kopa nezamestnanych a kopa nezamestnatelnych ludi a namiesto relevantneho riesenia toto??? A to dnes bola debata prezidentskych kandidatov a z celej tej partie to vadilo len jednemu pritomnemu? Hanba! Pani Mezenska,vdaka za Vasu aktivitu, otvorte oci vsetkym Slovakom, toto sa nesmie stat! Ci uz sa slovenskym "oligarchom" mali ich majetok? Opat len hrabat a hrabat!!! Alebo kto je za takouto vlastizradou? Toto nesmieme dopustit! Slovaci,pocujete,ze nad Tatrou sa blyska a hromy divo biju?

Hosť

#113

2014-03-10 00:08

To čo má znamenať, predávať pôdu zahraničným debylom. Teším sa na deň keď Vás ľudia povešajú za vajcia za všetkých zodpovedných.

Hosť

#114 Re: Re: záchrana pôdy

2014-03-10 00:20

 

vidno ze niekto vtipkuje ano mas pravdu vzdy sa najde chytrak podobny tebe ktory ma u prdele ze pre tuto zem zmierali ludia nasi predkovia, rozumiem neboj dalsie kroky suvisiace s peticiou aj tieto spekulativne kroky takych chytrakov ako ty zastavia coskoro vsetko je vec uhlu pohladu

 

 

#17: riccardo - Re: záchrana pôdy

 


Hosť

#115 Re: Re:

2014-03-10 00:27

#46: Stefanik_Dubcek_Stur - Re:

mily fico vuolic tvoj alfasamec predal slovensku vodu cine daj si do google cinska banka v SR kazimirove dristy o naplnani rozpoctu predajom slovenskej vody snad sa ti otvori 7ma cakra hrdosti Slovaka


Hosť

#116

2014-03-10 06:05

Neviem či sa ešte niekto na svete okrem nás , tak jednoducho , bez výhrad a s totálne rozbitou niekdajšou ekonomickou nezávislosťou odovzdá po dlhom a životy berúcom , tisícročnom boji o nezávislosť a vlastnú identitu nepriateľom , ktorých ako sme už všetci mohli tvrdo pocítiť na vlastnej koži , nezaujíma nič , okrem vlastnej prosperity na úkor vykorisťovania cudzieho "zvrchovaného národa !!! Kde je tá rovnoprávna únia ? Kto zarába toľko ako "nadradený" Nemec , Švajčiar , Rakúšan , Nór , Švéd či Francúz ??? AKá slabšia ekonomika ??? Načo sme tam šli ? Ako sa máme teraz postaviť na nohy keď nám "kvóty a dotácie nedovolia nič ? Stali sme sa dobrovoľnými nevoľníkmi vo vlastnej krajine (zatiaľ vlastnej ! ) Niekedy sa čakalo na hraniciach na úder nepriateľa . No on prišiel cez korupciu od najvyšších podlaží spoločnosti . Áno , vlastizrada je to správne slovo na to čo sa stalo a neustále sa deje ...... Inde to majú prinajhoršom tak že cudzinec síce môže skupovať pôdu a nehnuteľnosti cudzieho zvrchovaného územia , ale väčšinovým (majoritným) vlastníkom v týchto prípadoch môže byť buď štát alebo občan ... Asi len toľko , zatiaľ k tejto petícii .

Hosť

#117

2014-03-10 06:16

Som za to aby pôda bola Slovenská , aby nám nepredali náš chlieb , naše živobytie.

Hosť

#118

2014-03-10 06:17

Som proti aby sa rozpredalo jediné dedičstvo po našich otcoch ktoré nám ešte zostalo a to je pôda,lesy a voda.Kto to dovolí rozpredať mal bi ísť za vlastizradu do basy.
Nový človek .

#119 Re:

2014-03-10 06:29

#112: -

Veru , veru ... Zaplatený vlastizradný šaškovia ...

Nechápem že taký vzdelaný ľudia nevedia pochopiť normálne hodnoty ktoré sú pevné a nemenné ... Pôda a nerastné zdroje dôležité pre život i obnoviteľné zdroje energie ktorých tu máme dosť  , sú viac ako relatívna hodnota už z budúcnosťou jasných a  špekulatívne umelo držaných USD $ , dolára i € eur ....

Tu vychádza len jedna vec . Je to podobné Hitlerovym myšlienkam a víziám ... Vyhladzovanie národov sa začalo , už sa to nerobí formou násilia a zbraní , teraz to prebieha prelstene a oveľa horšie formov nepopulárnych ekonomických reforiem pri ktorých si jednoduchý ľudia ktorý tomu nerozumejú a nemajú dostatok inteligencie na pochopenie týchto súvislostí sami siahajú zo zúfalstva na životy . Tieto ekonomické nástroje majú jasný cieľ , dostať ľudí nad sociálnu existenčnú priepasť kde to väčšina ľudí absolútne nezvládnu a končia ... Buď ako bezdomovci , alkoholici , narkomani , psychyatrický pacienti , samovrahovia ....

Toto sme podcenili , no čím skôr si to všetci uvedomia , tým skôr sa s tým bude dať niečo urobiť .

Jediná možnosť je tu odboj . Tvrdý a nemilostivý , pre tých ktorý tu presadzovali to čo tu máme teraz ...

Som za život pre všetkých , silnejších či slabších . Nik nemá právo rozhodovať o tom že kto sa ako bude mať ...

A k zlým komunistom ?  Boli to anjeli proti týmto nacistickým a chamtivým monštrám ... Sú to psychopati postihnutý mamonom a stihomanom (paranojou) ... Berú právo na život ostatným , kto nechce byť naším otrokom nech zhynie ... Trestať , trestať , trestať !!!

 


Hosť

#120

2014-03-10 06:59

Slovenská zem patrí SLOVÁKOM.

Hosť

#121

2014-03-10 07:04

každy kto preda podu cudzincovi je vlasti zradca

Hosť

#122

2014-03-10 07:17

Nesúhlasím s odpredajom poľnohospodárskej pôdy iným štátnym príslušníkom, firmám, združeniam.

Hosť

#123

2014-03-10 07:17

V celej EU každý štát si chráni vlastnú pôdu, nepredávajú cudzím štátnym príslušníkom, len my na Slovensku rozpredávame to čo je pre nás najcennejšie - pôdu, ktorá nám dáva živobytie. V dôsledku toho si musíme kupovať drahé, nekvalitné a veľakrát skazené potraviny, lebo vedome ničíme naše poľnohospodárstvo. Zobuďme sa a nedovoľme takéto hazardovanie s naším cenným bohatstvom.

Hosť

#124

2014-03-10 07:26

budeme znova hrdlačiť na vlastnej pode na cudzich pánov ako poddaní v stredoveku
lka

#125 politikárčenie???!!!

2014-03-10 07:37

Prečo len teraz pre prezidentskými voľbami sa otvorila táto téma?!? ale podpísala som