Hromadná pripomienka novely zákona 578/2004 Z.z. ku 3.1.2013

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Hromadná pripomienka novely zákona 578/2004 Z.z. ku 3.1.2013.


Hosť

#26 Re: Nesúhlas s navrhovanou zmenou názvu ADOS

2014-04-13 12:07

#24: Mgr. Janka Bartková - Nesúhlas s navrhovanou zmenou názvu ADOS

Ako sa dá takto uvažovať toto nechápem, lebo mna k tomu priviedla vlastná skusenosť a aj Vás už určite musela. Moja skúsenosť - MPSVaR - zmenilo zákon pre opatrovatelky a media to uviedli ako zmena zákona pre ADOS - teda pre ošetrovatelsku starostlivosť - a zavádzali tým verejnosť. Toto sa mi stalo s mediami už trikrát - že tento ťažkopádne názov poplietli velmi vážnym spôsobom a nijako sa im nepodarilo to odstraniť. To je jeden  vážny dovod pre ktorý by ste sa mali zamyslieť pre zmenu názvu. Druhy vážny dovod je že existujá aj Agentury domácej opatrovatelskej služby a skutočne ako sa má pacient a jeho príbuzný vyznať v tých rozdieloch? Mne osobne sa stala vážna vec, ked si rodina pacienta vyziadalla k liečbe preležaniny mňa a súcasne opatrovatelsku službu a ja som ošetrovala ranu a tá opatrovatelská firma ktorá vystupovala u rodiny ako opatrovatelska - mala zmluvu aj s poistovnou - a oni si to ošetrovanie rany vykazovali u poistovni s tym, že ta sluzba ranu ani nevidela! Vtedy som si povedala dosť raz a navždy treba odlíšiť tieto dve agentúry a jedna forma je nazvať to ambulanciou. Kedze Vy ste si to vsak odhlasovali a zmenu neprijimate, budeme aktivovať zmenu inak v inom formáte. Ambulancia sestry, tak ako existuje ambulancia všeobecného lekára a dáme tomu zdravotnícky punc. Ak si to dnes Vy neželáte - nič sa nedeje, ale budúcnosť nás nás ku tomu privedie. S pružným myslením k rozvoju moderného ošetrovateľstva. Skúsme zdravo a bez podozrievania- je to zbytočné  Ďakujem.

Andrej O.

#27 Re: Nesúhlas s navrhovanou zmenou názvu ADOS

2014-08-12 18:36

#24: Mgr. Janka Bartková - Nesúhlas s navrhovanou zmenou názvu ADOS 

Dobrý deň

Kolegyňa Vy ste dobre nečítali môj príspevok ! Príspevok pod menom Andrej Oczvirk: "aby majitelia a prevádzkovatelia ADOSov boli iba sestry ako u iných Z. Z. (napr. verejné lekárne vlastní a riadi lekárnik, RZP vlastní a riadi zdravotnícky záchranár, ambulanciu dentálnej hygieny zase dentálny hygienik apod.) Náklady na zmenu názvu by boli smiešne s porovnaním finančných strát ku ktorým dochádza pre zlé naformulovanie Z.Z. zákon NR SR by to mohol dať majiteľom ADOSov odrátať z daní. 

Prajem príjemný deň