Petícia proti zavedeniu daňových licencií, tzv. „dane zo straty“


Hosť

#126 Re: Re: Rozpredanie podnikov a zlikvidovanie je zlodejina ktorá nemá obdobi

2013-12-03 22:14

Slušný podnikateľ

#127 Odpoveď

2013-12-03 22:28

Máte pravdu vadia mi ale zatiaľ všetky vlády,ktoré tu len kradli a kradnú.Mám len dva návrhy a jeden už mnohí vykonali.
Ako prvé by som bol za to aby sme vyhodili z práce všetkých Ficovoličov a to druhé ktoré už mnohí vykonali odísť z tejto skorumpovanej krajiny.Ešte že ako podnikatelia môžeme cestovať ale títo komunisti nám zachvíľu aj to zakážu ako do 1989 roku.Oni potrebujú pre Nemeckých kolonizátorov otrokov z podradnejšej rasi Slovanov.Ľudia zobuďme sa a začnime konať.Nikdy sa títo nenažranci nenaučia gazdovať veď oni si nikdy svojich voličov nevyhodia z úradov preto som už raz povedal pokiaľ budú mať paraziti na štátnom rozpočte prístup ku voľbám potom vždy tu budeme mať takéto vlády.Ja podnikám 23rokov vždy som platil dane,veril som dodnes že bude lepšie a zamestnávam dosť ľudí,vybudoval som serióznu spoločnosť ale určite mi nebude ľúto keď odtiaľto z mojej rodnej krajiny budem musieť odísť lebo ja sa vykorisťovať červenoarmejcami nedám.Seriózne budem podnikať aj v zahraničí alebo pracovať.A pritom mám už 51rokov,rodinu a nebojím sa. "Zbohom" toho vy neuznávate Ficomani koministi a ďalší zlodeji.

Hosť

#128

2013-12-04 15:53

čiastočne suhlasim s navrhom vládyyyyy

Hosť

#129

2013-12-05 06:34

Kto nechodí voliť, nech teraz radšej drží hubu. Ja som tychto dementov nevolil a voliť nebudem. Kazimir sa chvalil, ze maju vsetci IQ okolo 120. Ale nepovedal, že Vsetci dohromady.

Hosť

#130

2013-12-05 10:25

Ja som týchto nevolil. Gratulujem. Zvažujem odchod z tejto krajiny.
jojo

#131

2013-12-05 11:01

Pobúrilo ma zdôvodnenie v médiách, že sa majú vraj odstrániť priepastné rozdiely medzi príjmom zamestnanca a podnikateľa. Jednak sa u malých firiem (ktoré vznikli z donútenia, kvôli vysokej nezamestnanosti a nemožnosti pre 50 ročných získať vôbec prácu)nedá vôbec hovoriť o priepastných rozdieloch oproti zamestnancom. Zamestnanec odpracuje hodiny a ide domov. Nevedie žiadne evidencie a nekomunikuje s úradmi. Zamestnanec dostane prácu a nemusí ju denne krvopotne hľadať. POdnikateľ naopak často ešte večer pri TV píše pokladnu alebo rôzne žiadosti alebo hlásenia. Ja by som radšej prijal mzdu nižšiu o "priepastných" 15% nižšiu a tie starosti by som nechal niekomu inému. Lenže nemôžem, lebo už mám po 50-tke.

Hosť

#132

2013-12-05 12:11

pocas obdobia kedy sro nema zisk, nesmie byt ani ziadna licencia. ak tto bude v zakone, da sa nad tym uvazovat

Hosť

#133 Re:

2013-12-05 14:23

Slušný podnikateľ

#134 Priepastný rozdiel

2013-12-05 14:38

Nechcú aby robotníci mali väčšie platy a my sme na nich robili aj v noci aj cez deň?Veď majú rovnaké možnosti ako my.Ale keď im poviem aby šli na živnosť že budú mať podstatne viac tak sa nenájde ani jeden.Ozaj len komunistická chorá ideológia.V živote nemôžu byť všetci rovnaký.Veď naše vlády nechcú aby mali viac len populisticky všetky vlády kecajú a nás poctivých podnikatelov okrádajú.Keby sme neboli pre kapitalistických vykorisťovateľov zaujímavý cenou práce tak by odišli a nebolo by pre nich zaujímavé u nás pôsobiť.Neoplatí sa tu bojovať všetko majú pod palcom je to skorumpovaný štát nič sa nedá robiť treba len odísť tam kde je možnosť slušne podnikať.Ja už som rozhodnutý a určite tu nebudú žiť ani deti to im nedovolím v takomto skorumpovanom štáte kde ľudí majú za blbcov.
pptatry

#135

2013-12-05 15:41

Premudretá vláda hospodári každý rok do straty a nie malej,no podnikateľ keď nemá miliony na platenie daní tak okráda štát,a bude platiť aj za to,že nemá tržby.Ja ak nezorobim,nemam čo do hrnca,oni prešustrujú miliony,tak si prilepšia o
800 €,hanbím sa za to,že sme ich ešte nerozohnali.

Hosť

#136

2013-12-05 15:45

Stop ranám istoty...
Ekonóm

#137 Re: Veľmi nešťastné opatrenie

2013-12-05 15:58

#5: Tomáš Meravý, SDKÚ-DS - Veľmi nešťastné opatrenie

Je najvyšší čas zriadiť občiansku nezávislú inštitúciu, ktorá bude dohliadať nie na výber daní,

ale na kontrolu rozhadzovania našich daní vládou. Daňový systém je postavený jednostranne

len na výber daní. Neexistuje žiadny zákon, ktorý by určoval vláde také podrobné pravidlá na

užitie daní, aké určuje daňový zákon pre daňových poplatníkov. Neexistuje definovaná zodpovednosť

vládnych úradníkov za efektívne narábanie s finančnými prostriedkami vrátane osobného postihu

/viď napr. prehraté súdne spory - zdravotné poisťovne/, atď.  Súčasný kontrolný systém nemôže byť

efektívny z jednoduchého dôvodu - nie je nezávislý a nestranný.


Hosť

#138

2013-12-05 16:56

Danova licencia pre schrankove firmy je o.k. Ale pre mna co zamestnavam 10-12 ludi v maloobchode pri akciovom rabate v potravinach 8-10&% . Silne zla. Pri zamestnani ludi by nemali platit!!!!

Hosť

#139

2013-12-05 17:02

nech vyhra sedliacky rozum

Hosť

#140 Re: Re: Veľmi nešťastné opatrenie

2013-12-05 18:00


Hosť

#141 Re: Poslite podnety ministrvi financii ako zachranit Slovensko

2013-12-05 18:19

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2013-12-05 19:34



Hosť

#143

2013-12-05 19:49

Mám malý dôchodok(štát mi nedal tolko, kolko som platila. Dobré roky mi znížil)Aby som prežila mám s.r.o. Potrebujem si trochu privyrobiť.A zase ma chce štát okrádať. Dane platím, samozrejme,že malé.Mne stačí 100€ mesačne. Polovicu mi chce zobrať štát.

Hosť

#144

2013-12-05 21:44

Sociálne istoty, huba plná prázdnych slov, oj Bože čo som si to dovolil povedať na spasiteľa Slovenska. Slovensko platí krutú daň za prejavenú dôveru boľševikom.

Hosť

#145

2013-12-06 06:54

neviem, prečo píšete, že AUTORÍT? sú to hovädá a nie autority

Hosť

#146

2013-12-06 07:09

Už teraz sme v situácii, ze napr. vyfakturujeme, zákaznik na úhradu "prdí" ale treba odviesť DPH. Takže kým nevymôžeme alebo nevyžobreme úhrady, nemáme na výplaty , odvody... lebo to posledné , čo nám ostalo sme dali nenásytnému štátu na DPH. Za to by sme očakávali aspoň záruku vymožiteľnosti nezaplatených faktúr v reálnom čase, nie konštatovanie nevymožiteľnosti po tri roky trvajúcom vymáhaní. Tu sa štát o nás nestará , pritom keby som nemal nevymožiteľné pohľadávky , nemám problém s daňami, preddavkami na daň a inými stimulmi podnikania . A táto licencia je možno posledný klinec, kedy sa prestanem každý mesiac stresovať na DPH a výplaty a odvody, ale zavesím sa do sociálnej siete...Už ma nebaví vytvárať hodnoty, aby som ich mohol odviesť štátu aby ich politici rozhajdákali.

Hosť

#147

2013-12-06 08:08

Politici si chcu dane na svoje safarenie vybrat vopred!
brymjolf

#148 Ake preslapy vlady ???Re:

2013-12-06 08:56

#9: -

Vlada nerobi ziadne preslapy !!!

Vlada cielene rozkrada tento stat cez zmanipulovane tendre a "verejne obstaravania"

Predrazene zakazky sa davaju vopred urcenym spriaznenym firmam

Na uradoch sedia dosadeni ludia po politickej linii bez ohladu na ich odbornost a kompetencie.

Prikladom je navrh "hubarskeho zakona" ktory vysiel z ministerstva Komjatice + Jahnatek :-(

Mame tu ministra financii ktory si mysli ze plyn zlacnel o 90 % a ze 20 % DPH zo 100 € je 20 €

Cize vsetky tieto nekompetentne atrapy su len figurky v rukach pana "vlada Slovenskej Republiky" a tohoto pana zas drzia za gule ti ludia co mu dodali peniaze akoze jeho "vlastnou hlavou"

Aby toho nebolo malo policia je v rukach konkurzneho mafiana pana Kovošrota, prokurature vladne spolužiak pana "vlada Slovenskej Republiky " a sudy zastrešuje kamarat drogoveho velkoobchodnika ktoreho čest platime my vsetci čiastkou 150 tisic euro

Tomuto sa hovori Republika Organizovaneho Zločinu !!!!


Hosť

#149

2013-12-06 08:58

Už je dosť z(úradného-štátneho)organizovaného zločinu.

Hosť

#150

2013-12-06 12:24

Som za zachovanie vysielania radia VIVA, je to rádio pre nás starších, kde sa nehrajú iba moderné skladby, ktoré my už veľmi nemusíme.