Otvorený list na ODVOLANIE Oľgy Pietruchovej

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Otvorený list na ODVOLANIE Oľgy Pietruchovej.


Hosť

#801

2014-04-13 15:42

Som zasadne proti,aby osoba ,ktora siri lzi,a propaguje nemoralnost,aby sa sirila od utleho veku.

Hosť

#802

2014-04-13 18:03

Súhlasím s touto petíciou.Chcem mať zdravé deti.I potomstvo.

Hosť

#803

2014-04-14 06:42

Nájde tu vobec o to ci je niekto krestan alebo nie je ide o zdravý ľudský rozum a zachovanie morálky, ktorá bola a vzdy bude medzi normalnymi ľuďmi na prvom mieste. .

Hosť

#804

2014-04-14 07:28

uz by sa nasi politici mali zamysliet nad tym, ze vysli z normalych rodin, kazdy ma(mal) otca a matku a nie rodica 1 a rodica 2. Je to proti zdravemu rozumu a prirode

Hosť

#805

2014-04-14 20:21

Je dobré, že sa ľudia občiansky angažujú a majú záujem podieľať sa fungovaní života v spoločnosti. Ideológia rodovej rovnosti zasahuje základnú podstatu vzťahov pre budovanie funkčnej vyváženej rodiny-založenej na zväzku muža a ženy. Ohrozuje spoločnosť v jej podstate, ktorá je daná prirodzenosťou. Ak budeme vychovávať naše deti, budúcu generáciu v chaose a zmätku pojmov a následne rozvratu v praxi, aká bude rodina?, aké budú medziľudské vzťahy a hodnoty? Beztvará manipulovateľná masa zmietajúca sa v relativizme, bez zodpovednosti. Je zarážajúce, že ľudia, ktorí sú na zodpovedných miestach zastávajú také nekompetentné až trestuhodné postoje, ktoré verejne presadzujú, zavádzajú a deformujú spoločnosť. Verím, že rozhľadenosť, hodnoty prirodzenosti,ľudskosti a morálky podporené argumentami vytvoria dostatočnú bariéru šíreniu úpadku základných hodnotových princípov.
Ďakujem za ľudí, ktorým nie je ľahostajné spoločenské dianie.
S pozdravom M. Čepíková

Hosť

#806

2014-04-14 21:31

Tolerancia, rovnost šancí a možností musí byť pre všetkých,nielen pre niektorych...

Hosť

#807

2014-04-15 07:03

dobrý nápad, ale spôsob sa mi vidí nezvyčajny.

Hosť

#808 Re:

2014-04-15 07:15

#806: -

Ale aj tolerancia má a musí mať svoje hranice. Takéto úchylky tu boli a budú stále a stále platí že psi brešú ale karavána ide ďalej.

Biela rasa zdegenerovala alebo degenaruje. Ročne pribúda 200mil. farebných  obyvateľov nad bielych a tento proces je nezvratný a ani inak orientovaní to rovnosťou pohlaví nezastavia, naopak len sa tomu procesu napomáha.

matus

#809 Re: LUW

2014-04-15 11:07

#2: LUW - LUW

Odkial beries to ze nas krestanov nezaujima ziadna pravda? Ako mozes do jedneho mecha hadzat vsetkych? Tak ti mozno na tvoje pocudovanie poviem, ze som krestan a PRAVDA ma zaujimal. Pravda ktorou je Jezis Kristus, ktory vobec nepoukazuje na vytvorenie si akejsi moci alebo postavenia v tomto svete, prave naopak, pokora je ta vec ktoru by mal kazdy kto sa ku krestanom hlasi praktizovat - zial to tak nieje. Ale keby si si az zacas otvoril sv. pismo prisiel by si na to ze tym, ktori nasleduju Jezisa vobec nejde o moc ci postavenie v spolocnosti. V tomto pripade ide o obranu normalnych, prirodzenych hodnot a nie o neprijati kritiky. Kto ma iny nazor, nech sa paci ma pravo ho mat. Ale pokial nim ohrozuje zakladne moralne a rodinne principy a nanajvys slobodu druhych, potom je namieste a povinnostou sa proti tomu postavit a nenechat sa zastrasit do kuta a zostat cusat so sklopenymi usami....


Hosť

#810

2014-04-15 13:24

to ju este neodvolali ? ved tuto, resp. podobnu peticiu sme podpisovali uz pred davnym casom.

Hosť

#811

2014-04-15 14:16

Rodina je základnou bunkou spoločnosti, je to historický fakt. Každé dieťa potrebuje otca-ochrancu a matku-lásku,aby vyrástlo v plnohodnotnú bytosť lásky a života. Keď má dieťa funkčnú rodinu nepotrebuje, aby ho o najintímnejších, sexuálnych veciach v jeho živote učili cudzí bezduchí ľudia, má predsa doma krásny vzor u svojich rodičov, ktorý ním prerastá v jeho osobných skúsenostiach každodenného života v rodine s otcom a matkou. Nech Pán žehná a ochraňuje všetky rodiny! Ing.Vieroslava Dzurendová
Oľga Pietruchová

#812 Životopis

2014-04-15 15:03

Narodila som sa v učiteľskej rodine v Lučenci. Po absolvovaní Gymnázia B.S.Timravy v Lučenci som pokračovala v štúdiu na Chemicko-technologickej fakulte Slovenskej vysokej školy technickej (terajšia STU) v Bratislave. Moju špecializáciou sa stala analytická a fyzikálna chémia. Vysokú školu som absolvovala s červeným diplomom a rektorským vyznamenaním za mimoriadne dobrý prospech.

Po ukončení štúdia v r. 1986 som sa vysťahovala do Nemecka (môj manžel bol západonemecký občan), kde som žila až do roku 1995. Z manželstva mám 2 dcérky – Claudiu, ktorá sa narodila v roku 1987 a Michaelu (1990). V roku 1995 som sa vrátila na Slovensko, do Bratislavy, kde doteraz žijem. Pracovala som vo vlastnom rodinnom podniku na predaj chemických a ekologických prístrojov IPU s.r.o. ako riaditeľka.

V roku 2003 som sa znovu vydala za Juraja Mesíka, ktorý v súčasnosti pracuje v USA vo Svetovej banke. Spolu máme malého synčeka Riška.

Verejná angažovanosť

V roku 1998 som cítila potrebu angažovať sa politicky a prispieť k zmene, ktorú Slovensko nevyhnutne potrebovalo. V SOP som mala na starosti zahraničnú politiku a neskôr aj tlačové oddelenie.

Tematika ľudských práv žien ma zaujíma už dlhú dobu a venujem sa jej systematicky zhruba od roku 1998. Bola som jednou z iniciátoriek Iniciatívy za možnosť voľby, ktorá vznikla z podnetu ženských a ľudsko-právnych MVO ako reakcia na pokus KDH o novelizáciu Ústavy SR s cieľom zákazu interrupcií. V máji 2001 som sa stala predsedníčkou občianskeho združenia Možnosť voľby, ktoré pokračuje v obhajobe ženských práv nielen v oblasti reprodukčných práv, ale aj v oblasti rovnosti príležitostí a eliminácie násilia páchaného na ženách. Bola som predsedníčkou MV až do roku 2010.

Tematiku domáceho násilia a násilia páchaného na ženách považujem za tabuizovanú a podceňovanú, a čo je horšie, dokonca spoločnosťou tolerovanú. Preto bolo a je snahou ženských MVO zviditeľniť problematiku domáceho násilia kampaňou Piata žena, ktorá prebiehala od novembra 2001 do februára 2002. Bola som koordinátorkou tejto kampane. Po založení občianskeho združenia Piata žena som bola zvolená za jednu z troch štatutárnych zástupkýň.

Po založení Ženskej loby Slovenska som bola zvolená za predsedníčku a členku výboru European Women´s Lobby so sídlom v Bruseli, kde som pôsobila 6 rokov. Pre UNDP pracujem príležitostne ako externá konzultantka.

Tému rodových štúdií som vyštudovala na Rose Mayreder College vo Viedni. Témou mojej master thesis bol Gender Mainstreaming v dôchodkovej reforme. Štúdiom som získala titul M.A. (Master of Art in Women Studies and Gender Research).

Od roku 2004 som pôsobila ako výkonná riaditeľka Spoločnosti pre plánované rodičovstvo a nezávislá konzultantka a expertka v rodovej oblasti.

Od septembra 2011 som nastúpila ako riaditeľka Odboru rodovej rovnosti a rovnosti príležitostí na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Hosť

#813

2014-04-15 18:38

Je na zamyslenie, že v našej demokratickej republike ľudia na dôležitých postoch predstierajú názory menšiny ako keby boli súhlasným vyjadrením väčšiny občanov. Len aby sme boli v úvodzovkách "pokrokoví". Verím, že v otázkach zachovania rodiny zvíťazí zdravý rozum a zachováme si tradície ocov. Petíciu podpisujem preto, že mi záleží, aby prostredníctvom politiky neboli realizované riešenia na úkor našich daní a nesúhlasu väčšiny a dovolím si povedať aj normálne zmýšľajúcich občanov.

Hosť

#814 Re: Životopis

2014-04-16 12:45

#812: Oľga Pietruchová - Životopis

naozaj pekný životopis, ale chýba mi tam návod na to trestné oznámenie...


Hosť

#815

2014-04-16 18:24

Ak si máme ctiť dedičstvo našich otcov a v preambule Ústavy máme úctu ku sv.Cyrilovi a Metodovi, nemôžeme mlčať... Petícia je potrebná, lebo aj minister zahr.vecí Lajčák lobuje pre nemravné veci....
seniorzteplic

#816 NESMIEME MLČAŤ!!!

2014-04-16 18:29

Nesmieme mlčať, ak si máme ctiť dedičstvo otcov a žiť podľa Desatora - nesmieme mlčať, keď treba hovoriť! Nesmieme dopustiť, aby sa porušovala Ústava SR, kde si v preambule uvádzame, ako si ctíme odkaz sv.Cyrila a Metoda...Mlčanie by bola zrada na našom národe, keď dovolíme zneužívať tých najmenších, najbezbrannejších - deti, ktoré sú budúcnosťou národa!
Čo je pravda?!

#817 Re: LUW

2014-04-16 19:05

#2: LUW - LUW

Čo je pravda? Rodová rovnosť a rovnosť príležitostí? To je skutočná "pravda"? Ak toto je pravda, tak to kľudme podporujte ďalej a onedlho budete môcť vidieť ovocie toho všetkého v generáciách, ktoré budú nasledovať, len potom sa nečudujte, ak na ulici budete bežne stretať "manželské páry" rovnakého pohlavia, ktoré budú mať pri sebe dieťa... A výsledok toho? No to bude asi taký, že deti ak budú vyrastať v takýchto podmienkach, tak to deformuje ich celú osobnosť, čo sa prejaví na ich správaní nie len počas detstva, ale najmä v dospelosti a môžete si byť istý, že z takého dieťaťa ktoré za to nemôže, len ťažko môže vyrásť zdravá osobnosť a potom to bude vplývať na všetky sféry života tej konkrétnej osoby a aj celej spoločnosti a to nie len na Slovensku ale na celom svete. Už teraz je spoločnosť demoralizovaná a čo bude potom, ak nastane to, s čím my skutoční kresťania (a som presvedčený že nie len kresťania) nesúhlasíme....?! A potom ak to tak bude, si môžete naplno povedať: Ja som túto "pravdu" podporoval a tak mám zaslúžene to, čo som chcel....

historik

#818 Re: Ocenenie

2014-04-17 08:35

#737: -

SVOJÍ oceňujú SVOJICH.  Sme za to zodpovední všetci, lebo môžeme to zmeniť k lepšiemu  HLASOVACÍMI lístkami.

Keby sme VŠETCI šli hlasovať, podobní ľudia by sa do takýchto funkcií nedostali.


Hosť

#819

2014-04-17 16:35

Som za jej odvolanie, preskumanie trestnopravnej stranky jej posobenia, zrusenie uradu ktory zastavala a trasformaciu/vznik uradu ktory by v sulade s prianim drvivej vacsiny obyvatelov Slovenska zastresoval vsetko potrebne pre ochranu rodiny v tradicnom ponimani. Dakujem vsetkym nelahostajnym spoluobcanom za ucast na tejto potrebnej aktivite.

23. apríla 2014

#820 Odborný workshop k príprave stratégie ľudských práv v oblasti rodovej rovnosti a ľudských práv žien

2014-04-17 18:05

Dňa 23. apríla 2014 sa v priestoroch MPSVR (zasadačka č. 117 na 1.poschodí) uskutoční odborný workshop k príprave Celoštátnej stratégie ochrany a podpory ľudských práv v SR. Workshop bude k téme stratégie Rodová rovnosť a ľudské práva žien.
Program workshopu:
9.00 – 9.15 Registrácia
9.15 - 11.00 Odborné prezentácie:
Rodová rovnosť – východiská a pojmy. Doc. PhDr. Zuzana Kiczková, PhD., Katedra rodových štúdií FiFa UK
Legislatíva a medzinárodné záväzky SR v oblasti rodovej rovnosti. Ing. Oľga Pietruchová, M.A., riaditeľka Odboru rodovej rovnosti a rovnosti príležitostí MPSVR SR
Odporúčania pracovnej skupiny Výboru pre rodovú rovnosť k príprave stratégie. Mgr. Šarlota Pufflerová, PhD., vedúca pracovnej skupiny pre stratégie v oblasti rodovej rovnosti Výboru pre rodovú rovnosť
Diskusia k prezentáciám
11.00 – 11.15 Prestávka
11.15 – 13.00 Práca v skupinách podľa tém:
Hospodárske a sociálne práva,
Politické a občianske práva,
Inštitucionálne a strategické zabezpečenie rodovej rovnosti
Dôstojnosť a telesná integrita žien.
Intersekcionality a viacnásobné znevýhodnenie budú diskutované v rámci každej z pracovných skupín.
13.00 – 14.00 Prezentácia výstupov z pracovných skupín, všeobecná diskusia a záver
Registrácia:
Registrovať sa na workshop je možné cez formulár: http://goo.gl/jf94jq
Účasť bude potvrdená na základe kapacity miestnosti a reprezentatívnosti zastúpenia. Pri naplnení kapacity miestnosti majú prednosť uchádzači/čky s odborným zázemím v oblasti ľudských práv žien a rodovej rovnosti.
Podklady:
Analýza súčasnej situácie v oblasti rodovej rovnosti
Základné pojmy k rodovej rovnosti
Záväzky SR k používaniu princípov a terminológie rodovej rovnosti
http://www.gender.gov.sk/?p=3144

Hosť

#821

2014-04-17 18:19

Je mi veľmi ľúto, že takí ľudia sedia na vysokých postoch a znevažuju ľudskú dôstojnosť.Kam speje Slovensko, je to horšie ako Sodoma - Gomora.
Veľmi sa bojím o budúcnosť svojich detí a vnúčat.
Bóže ochraňuj naše drahé Slovensko a chráň ľudskú dôstojnosť a ŽIVOT od počiatku až po dôstojnú smrť. KTO STE PÁNI PIETRUCHOVÁ, KTO VÁM DAL PRÁVO?

Hosť

#822

2014-04-17 21:29

Ale iba písomná petícia môže byť relevantná pre parlament alebo pre politických činiteľov. Žiadne online podpisy sa nepočítajú. Napriek tomu som ju akože podpísala. Pani Pietruchová dostala dokonca vyznamenanie od amerického veľvyslanca na Slovensku. Tak si hovorím, čo tým kto sleduje.....
JK

#823

2014-04-18 04:36

Vážená Pani Ing. Oľga Pietruchová,
v dnešný deň pred zhruba 2000 rokmi, Pán Ježiš Kristus za nás všetkých obetoval svoj život na kríži.
Tej obete sa nič v celom vesmíre nevyrovná. Bolo to i za Vás. Pán Ježiš Vám už odpustil a nielen to, čaká nás všetkých v nebi. Stotník pod krížom, ktorý prebodol Kristovi bok i srdce a tým ho dorazil, bol rímsky vojak. Bol to cvičený zabijak, vedel presne kde a ako zasadiť jediný smrtiaci úder. Bol to samozrejme neveriaci človek a predsa vykríkol: "toto bol naozaj Boží syn". Ako, že to zrazu ten neveriaci človek vedel? Jednoducho, lebo Kristus mu hneď vtedy odpustil. Keď mu vytiahol kópiu zo srdca vytriskla naňho Kristova krv a voda a v tej chvíli mal odpustené a tou vodou bol pokrstený - Boh i preňho otvoril nebo, stal sa kresťanom. Nič sa Božej láske nevyrovná. Nebojte sa, že by i Vám Boh neodpustil nejaký Váš hriech, aj keby to bola vražda nenarodeného dieťaťa. Všetko nám už odpustil na kríži. Je však bytostne dôležité, aby to človek úprimne oľutoval a vyspovedal sa. Dvaja lotri boli tiež ukrižovaný v blízkosti Krista, jeden sa Kristovi posmieval, druhý ľutoval svoje hriechy a povedal: "Pane spomeň si na mňa keď prídeš do svojho kráľovstva" a čo mu odpovedal Kristus: "Ešte dnes budeš so mnou v raji". Dnes na veľký piatok je ten najlepší deň v roku, poďakovať sa Pánu Ježišovi za to čo pre nás urobil, urobme to bez strachu, úprimne, radi a zo srdca. Pod krížom môžme byť úplne uzdravení, ako spomínaný stotník. A tá najlepšia správa v dejnách ľudstva je, že Kristus Vstal z mŕtvych! Premohol aj samotnú smrť a chce i nás vzkriesiť pre večný Život. Toto i Vám ponúka, nebojte sa mu uveriť.

Hosť

#824

2014-04-18 09:19

Čo dodať? Pani Pietruchová je jasne presvedčená, že sú ľudia rovní a rovnejší a že práve ona vie, ktorí sú ktorí. To sme tu už mali - či už za ľudákov alebo za komunistov.

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2014-04-18 09:51