Petícia proti pestovaniu GM cukrovej repy v Slovenskej republike

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia proti pestovaniu GM cukrovej repy v Slovenskej republike.

Nie GMO.

#26 GMO

2013-02-08 20:43

Len si sadte GMO cukrovu repu a ked sa vam ta repa prestane pacit, skuste nasadit normalnu cukrovu repu. Ze neporastie? Nie. A ani nic ine uz v tej pode neporastie. Iba GMO. Chcu, aby sme boli vsetci zavisli na tychto geneticky vymodelovanych, herbicidmi s vysokym obsahom fluoridu nasiaknutych umelinach. Vynikajuce. A o par rokov cakajme podobne regulacie ako v USA - zakaz drobneho pestovatelstva. Na zahradu sa pozriet iba do muzea.

Hosť

#27 Re: GMO

2013-02-10 13:39

Presne ste to vystihli. To je cieľ GMO

#26: Nie GMO. - GMO

 


Hosť

#28 nejde len o genetickú manipuláciu...

2013-02-11 02:58

Ide aj o to že na GMO budú bohatnúť iba niektoré veľké firmy. STV dávala pred časom dokument, kde bolo pekne vykreslené ako dopadlo pestovanie geneticky modifikovanej bavlny v Indii. opestujú síce viac bavlny, ale sú čím ďalej chudobnejší, lebo všetko čím treba túto bavlnu ošetrovať musia kúpiť od veľkých amerických korporácií a v konečnom dôsledku tieto korporácie bohatnú a indický farmár je čím ďalej tým chudobnejší. A o dôsledkoch na zdravie v prípade obilovín už ani nehovorím.

Hosť

#29

2013-02-13 15:46

a nie len cukrovú repu tiež kukuricu a sóju a iné plodiny

Hosť

#30

2013-02-13 19:59

Blbý nápad naozaj

Hosť

#31

2013-02-14 10:00

je to o pocite zodpovednosti voci buducim generaciam.

Hosť

#32

2013-02-19 22:09

Som nielen proti GM cukrovej repy ale proti všetkým Gm potravinám aj krmovinám. Nemajú v strednej Európe čo hľadať. Nemajú čo hľadať v našom jedálnom lístku. Nech si ich pestujú a jedia Američania.

Hosť

#33

2013-02-20 08:56

Som proti pestovaniu GM cukrovej repy,kukurice,sóje!

Hosť

#34

2013-02-23 09:45

Nechceme na slovensku ziadne GMO rastliny a ani potraviny v zaujme ochrany prirody a nasho zdravia.Nechapem dovod vyuzitia tychto plodin je to proti logike a aj prirode.Verim,ze zvitazi zdravy rozum a ludia,ktori propaguju tieto plodiny,by mali niest trestnu zodpovednost!!!
kosice

#35

2013-02-24 23:33

tak sorry, badam a nic neobjavujem... ake su momentalne vysledky z peticie? ci zasa len cakame? urcite nie som za GMO, dnes som videla uz druhy dokument kde sa hrdil monsanto a som zhrozena


Hosť

#36

2013-02-25 11:06

treba sa spamätať a to zavčasu

Hosť

#37

2013-02-25 22:30

GMO nieje prirodzené! Spôsobuje závažné choroby a aj napriek tomu chcete pestovať geneticky modifikované potraviny? Svine!

Hosť

#38

2013-02-26 11:27

nedopusťme pestovanie GMO akejkoľvek plodiny na našom území

Hosť

#39

2013-02-27 19:13

podpisujem to pre zdravší a šťastnejší život nášej generácie a ďalších, čo prídu po nás !!!

Hosť

#40

2013-02-27 21:19

Som proti akejkolvek geneticky modifikovanej potravine na Slovenskom trhu a dôrazne žiadam kompetentné orgány - spoločnosti aby urobili všetko pre odstránenie takýchto neprijatelných , zdravie a život ohrozujúcich potravín , drogerie a kozmetiky ap . Taktiež dôrazne žiadam o zrušenie pridávania Aspartanu , ktorý bol vytvorený ako neurotoxín - zbraň použitá v Perskom zálive .
1233

#41 Re: blabol

2013-03-14 10:50

#21: ja - blabol

Ale o tom si asi nepočul, že v schvaľovacej komisii FED aj EU sedia Monsanto vice prezidenti a prokuristi ..


Hosť

#42 Re: GMO

2013-03-17 10:02

#16: GMO - GMO

Keď nechcete jesť potraviny presiaknuté pesticídmi, tak podporujte predaj z dvora, nájdite si nejakého lokálneho farmára, o ktorom viete, že zvieratá v jeho chove nie sú dopované rôznymi antibiotikami, že rastliny nie sú postrekované. Alebo sa zamerajte na bioprodukty, ale ja by som odporučila tie slovenské - aj keď je pravda, že naše sa viac vyvážajú do zahraničia, než ostávajú na slovenskom trhu... viem, že tieto produkty sú drahšie, než ostatné, ale radšej investovať do zdravia, kým je človek ako tak zdravý, než potom v budúcnosti už plakať nad chorobou a investovať do liečby.

hopsa

#43 Re: GMO

2013-03-17 10:57

odpoucam ti pozriet si dokumenty ohladne tejto poblematikcy a isto by si pehodnotil svoj nazor...to s pescitidamy uzavno nie je pavda, petoze kvoli GMO vznika tzv superburina na ktou sa musi pouzit silny postrek. Tiez si pozri testy ako dopadli mysi ktoe boli krmene gmo kukuicou. Priroda ma svoj rad a umelo do nej zasahovat a snazit sa ju riadit nebude v knecnom dosledku nikdy prospesne. I ked chapem uslachtilu myslienky, poblem je ten, ze vzdy bude poblem a dostaneme sa do zacarovaneho kuhu - co sa uz aj deje.


Hosť

#44 Re: blabol

2013-03-17 11:02

#21: ja - blabol

ano viaceri to tu mame v malicku, preto vieme co za nastroj je GMO a pave preto ho nechceme ;-)


Hosť

#45 Re: nejde len o genetickú manipuláciu...

2013-03-17 11:09

#28: - nejde len o genetickú manipuláciu...

zabudol si dodat, ze tam mali tiez poblem so superburinami a tie musia stiekat este viac ako ped tym..stale viac a viac sa kvoli tomu zadlzuju a pachaju samovrazdi..americki polnohospodari na tom nie su o nic lepsie..tam im dokonca chodia monsanto hliadky, ci nepouzili jedno semeno viackat a potom ich sudia a vybeaju takze loove..a farmai v indii ako aj v ameike uz ani nevedia zohnat a pestovat ine semienka ako GMO.

Maroško Študuje

#46

2013-03-17 13:31

Monsanto si vyrába svoje vlastné pesticídy a umelé hnojivá.
A to už ani sám najvyšší nevie aké svinstvo v tom je.
Na vlastné výrobky vlastné maste. Také je Monsanto.

Ak máte možnosť pestovania plodín čo i len na malej ploche, tak neváhajte. Podporujte aj ostatných v tejto činnosti.
Nie je to také ťažké.
MB
lola

#47

2013-03-17 15:11

POTRAVINOVA GENOCIDA....OTVORME A Z VRELOU NARUCOU PRIVITAJME VRAHPV Z MONSANTO....VED DAVAJU DOTACIE...POTOM SA ALE NECUDUJME RAKOVINE....JA SA LEN PYTAM....CO JE KURVA TOTO ZA STAT, KED DOVOLI ABY JEHO OBCANIA JEDLI JED!!!!!LV

Hosť

#48

2013-03-17 16:41

Keby sa mohli aj politici GENETICKY MODIFIKOVAŤ !!

Hosť

#49

2013-03-17 18:45

Kedze mi zalezi na mojom zdravi a zdravi mojich blizkych musim sa pridat,nemozem byt lahostajna

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2013-03-17 20:26