Pohotovosť v Šamoríne

Pohotovosť v Šamoríne / Oznamy / pozmeneny petit peticie / Komentáre


Anonymous

#1 Papierova vs. elektronicka peticia +- vyjadrenie na otazku podporovatela

2016-12-05 16:39




Dobry den,


jeden z cielov peticie bol aby vsetci kompetentni zacali konat. Zda sa ze lady sa pohli a veci sa rozbehli.


Povodne som nechcel papierovu peticiu spustat pre kratkost casu ako aj preto, ze sam nemam kvoli pracovnym povinnostiam moznost zabezpecit podpisovatelov/dobrovolnikov a ani velmi moznost zaplatit im cas.Ak by to vsak niekto vedel/mohol urobit, poskytnem na tento ucel vyrobene peticne harky. Treba ma kontaktovat na moju adresu martin.polovka(at)gmail.com, harky dodam.

Po dnesnej konzultacii s predstavitelmi MsU z ktorej vyplynulo  ze by velmi ocenili ked by tu peticiu mali ako podporu pri rokovani a ze ju chcu podpisat aj starsi obcania, ktori nemaju internet a chodia sa na MsU na to pytat, suhlasil som s tym aby boli k dispozicii aj papierove harky a rozsirit dosah peticie aj na organy samospravy a statnej spravy ktore su opravnene vo veci rozhodnut. O tejto zmene boli vsetci podpisani oboznameni hromadnou spravou


Chcem ubezpecit,ze kazdy podpis, ci uz pod elektronicku alebo papierovu peticiu ma svoju hodnotu a vahu, aj ked nas pravny poriadok v sucasnosti uprednosnuje v pripade peticii papierovu verziu, u elektronickej by sa vyzadoval zaruceny el. podpis, co je iluzirne zabezpecit s ohladom na komplikovanost prace so serverom slovensko.sk (moj nazor), kde aj skuseni uzivatelia maju problem sa orientovat. Preto som napisal, ze kto moze, nech podpise aj papierovu verziu.

Ale nazor obcana je dolezity (ukazuje sa aj v tomto pripade) a tam je dolezity obsah, nie len forma.Vsetky harky - aj z elektronickej aj papierovej peticie maju v tomto pripade rovnaku vahu. Obe formy budu dalej budu bezat paralelne.






 

Dakujem za podporu


M. Polovka


Dobry den.
Ked som uz podpisal peticiu online, tak je potrebne ju este podpisat v papierovej podobe na mestskom urade v Samorine?
Obavam sa, ze ked ta papierova podoba bude nahradou tejto online peticie, tak tych podpisov sa tam vyzbiera daleko menej.
Keby sa nasli dobrovolnici co by zbierali podpisy napr. pred Kauflandom, Lidlom tak by bolo viac podpisov. Bol by som ochotny tymto dobrovolnikom finance prispiet mensou sumou za ochotu a verim, ze by prispeli aj dalsi.