Opakovane žiadame o zvýšenie príspevku na opatrovanie

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Opakovane žiadame o zvýšenie príspevku na opatrovanie.


Hosť

#251

2016-05-21 19:11

Staram sa o 65rocnu švagrinú,ktora je ležiaci pacient.poberam 190eura op.prispevok.zamestnat sa nemôžem,do ústavu ju tiež nemôžem dať,prispevok je nízky,a ked pojdem ja do dochodku,kolko mi bude vypočítaný,ked opatrovatelsky príspevok sa nezapočítava do výpočtu.

Hosť

#252

2016-05-22 18:48

Prečo som podpisal tú to peticiu?Mam syna ZTP a moja manželka je snim doma ,prispevok ktory dostava je na dnešnu dobu malý .Je to na zaplakanie.

Hosť

#253

2016-05-23 14:38

starám sa o 91ročnu svokru, ktorá je priputaná na lôžko, je nehybná a potrebuje 24hodinovu opateru a za to poberám 120 eura, je to výsmech načej vlady, čo si môžem dovolit za 120eura? je to otázka pre našich poslancov

Hosť

#254

2016-05-23 16:08

Preto lebo aj mi rodicia postihnutych deti mama pravo na dostojny zivot a nie zivorenie ved neni mozne aby mal asistent 800 eu a rodic ubohych ani niekedy 100 eu ved o co je rodic horsi od asistenta.Je to chory zakon a nech si nasi politici zoberu nase deti na 24 hodin a potom mozno pochopia o com je starostlivost o postihnutu osobu a snad potom rozhodnu v prospech rodicov Zemankova

Hosť

#255

2016-05-26 09:38

Bolo už medializovaných bezpočet takých prípadov a ľudia traumatizovaní postihnutím blízkej osoby majú mimoriadne ťažký život.

Hosť

#256

2016-05-26 09:56

Ja sama mám zdravotný problém, síce nepotrebujem starostlivosť, ale aj tak to vyžaduje financie a každý z nás má nejaké prekážky, ktoré nezdoláme, naše zdravotné problémy sa nedajú liečiť a preto potrebujeme príspevky, lebo sami nemôžme zarobiť kdekoľvek, na to je veľmi málo prac. miest a ľudí, ktorý by sa nám mohli individuálne venovať, lebo aj zdravý ľudia majú problém zarobiť, aby vyžili nieto ešte aby sa nám venovali aby sme tiež sami prežili . . . Žiadna rodina nemá ani trochu oddychu, sú v neustálom strese pracovnom aj v súkromnom, len aby prežili, nemôžu si dovoliť odovzdať svojho člena do rúk opatrovateľom/opatrovateľkám. Je to tragické a veľmi smutné, aby takto ľudia žili a nemohli byť šťastný a žiť si každý aspoň kúsok vlastného života. Dúfam, že niekto sa vzchopí a bude niekto bojovať za nás, aby sme sa mali lepšie. Aby život bol krajší. Dúfam, že táto petícia sa niekam posunie a podpisy neskončia v koši . . . Bohužiaľ je to tak v živote, že niektorý musia zažiť túto bolesť, aby si uvedomili, že my by sme mali byť viac menej na prvom mieste a bolo nám viac dopriatého čo najviac ako sa dá.

Hosť

#257

2016-05-26 10:03

…pretože sama pracujem ako opatrovateľka v Rakúsku a hrozím sa tej chvíle,ak by som musela doma opatrovať dlhodobo člena rodiny,bez finančnej pomoci. Vidím ako to môže fungovať inde a že sa to dá. Aj chorí ľudia majú právo na život v úcte .

Hosť

#258

2016-05-26 12:52

Výborne napísané!

Hosť

#259

2016-05-26 20:58

Podpísala som, pretože vidím aký nezmyselný zákon máme na Slovensku. Môj otec ,77 ročný dôchodca ,sám ZŤP, sa stará o maminu / 73 ročná-alzheimer, vyžaduje 24 hod.opateru/.K dôchodku dostáva nejakých 91,?? eur. Vidím, že je to na neho veľa, aj on sám by už potreboval pomoc.
Ja opatrujem rakušanov ,keby som zostala doma opatrovať vlastných rodičov, otcovi by 91 eur zobrali a ja by som dostávala 70 eur.Pochybujem o normálnom rozume tých,čo tento zákon schvalovali !!!!!!!!!!!!!!!!!! To mám ako vyžiť z tých 70 eur???????????? či sa mám nechať chovať dôchodcami ,ktorých dôchodky sú za celoživotnú drinu mizerné ????????????? Vidím ako sa stará rakúsko o dôchodcov a je mi zle z nášho,, soc.systému ´´

Hosť

#260

2016-05-27 04:34

Je nutné ZŤP občanom a ich opatrovateľom prispievať oveľa viac peňazí, aby mohli dôstojne žiť.

Hosť

#261

2016-05-27 09:19

Z toho co sa u nas plati zaopatrovanie sa neda vyzit,tazka,zodpovedna praca...ako sa mame postarat o nssich chorych?

Hosť

#262

2016-05-28 12:49

to čo robia s tažko postihnutýmí či už sú to deti alebo dospelí je hanbov celého štátu!!!vo veľkej miere zavinili deťom následky lekári a vôbec to neuľahčujú im život ba naopak kladú ím opatrovníkom polena pod nohy!!na úradoch nepomôžu vždy im zamietnu veci musia sa odvolávať a o peňažnej pomoci je škoda hovoriť!!!!!tak láskavo nech už robia niečo a nie len sľuby!!!!tých už máme plný poval!!!!

Hosť

#263

2016-05-28 18:39

Mame syna na vozicku a viem ake to je tazke.

Hosť

#264

2016-05-30 09:54

Mame 4r.syna onkologickeho pacienta, ktoremu zamietli kompenzacie na prepravu.Proti rozhodnutiu sme sa odvolali.

Hosť

#265

2016-05-30 13:14

Pretože je smutný nielen obsah tej petície ale hlavne to, že je to žiaľ celé pravda a to ešte mierne napísaná!!!!!

Hosť

#266

2016-05-30 19:18

Pretože si myslím, že rodiny s chorými deťmi a na pomoc odkázanými starými ľuďmi nežijú, ale živoria. Nepoznám hádam kultúrny štát, čo sa takto správa k bezmocným a ich rodinám.

Hosť

#267

2016-05-31 08:56

je to hrozne zit s takeho prispevku

Hosť

#268

2016-05-31 09:04

Mam priatela s DMO opatrujem ho a dostavam 202 eur a musim este robit na dohodu 10 hod tyzdenne niekedy to tolko ani nie je aby sme nejak prezili a kazdy mesiac musim dokladovat zarobok na socialnom urade aby nam neprevysilo s prispevkom nieco cez 300 eur nieco hrozne

Hosť

#269

2016-06-01 06:03

Pretoze maosmaosobne tyka

Hosť

#270

2016-06-01 12:30

Sama sa staram o postihnutú dcérku 24 hodín denne a chcem poukázať na to, že keby boli naše deti umiestnené v ústavoch náš štát by to určite viac vyšlo, tým mám na mysli finančne


Hosť

#271

2016-06-02 15:03

Myslím si že socialný štát ešte je veľmi ďaleko stačí sa pozriet len na Rakusko.
jm

#272

2016-06-03 09:09

Veľmi ťažké to majú najmä ženy samoživiteľky  s chorými deťmi. Keď poplatia všetky náklady na byt a ostatné výdaje, veľa im nezostane. Štát by im mohol prispieť aspoň na bývanie. Privyrobiť si môžu len na štyri hodiny ,aj to v čase od ôsmej do dvanástej, kým sú deti v škole. Prácu v tomto čase veľmi ťažko zoženiete. Štát Vám hneď odoberie 5O eur z opatrovného, takže aj tak veľa nezarobíte. A o dieťa musí byť v prípade choroby postarané, takže ďaľšie problémy v práci.

 


Hosť

#273

2016-06-03 10:07

Veľmi vás podporujem. "Štát" by si mal uvedomiť,ze ak by deti a dospelí odkazani na pomoc boli v ústavoch, stala by starostlivosť o nich o mnoho viac. A ako odmenu by mali opatrovatelia dostať nielen placu, ale aj primeraný dôchodok,čiže odvody do soc.doch.poistenia . Drzim palce

Hosť

#274

2016-06-03 18:57

Podpisujem, pretože sa 3,5 roka starám o dcéru po úraze - zrazilo ju v 16 tich rokoch auto z bicykla. Som samoživiteľka a živnostníčka, platím štátu odvody, a príspevky od štátu sú nedostatočné na dôstojný život. Kto nevyskúša, nevie, čo to obnáša starať sa 24 hodín o človeka, ktorý potrebuje neustálu starostlivosť. Opatrovateľský príspevok vo výške 220 Eur je výsmechom každému takémuto človeku. Nech si ide ten, kto takýto zákon schválil, vyskúšať osobne sa pár týždňov v mesiaci  starať o niekoho, kto vyžaduje 24-hodinú starostlivosť, a potom nech zváži, či suma 220 Eur je dostatočným ohodnotením za opateru. Jednoznačne treba túto zvýšiť, zvlášť s ohľadom na skutočnosť, že je tu medzi nami veľa samoživiteľov, a nemáme podporu partnerov. Výhodnejšie ako opatrovateľský príspevok je asistenčná služba, ale tá je schválená až od 18 veku dieťaťa, tak namiesto opatrovateľského príspevku využívam túto možnosť. Každého, kto dokáže prežiť z almužny, obdivujem! Mám pocit, že v našom štáte nejde o človeka, pokiaľ je neschopný podávať výkon a odvádzať dane štátu. Ľudia, ktorí sa starajú o svojich postihnutých alebo handicapovaných blízkych za smiešne peniaze, sa časom dostanú do ťažkých depresií alebo ich odvezú rovno na psychiatriu, pretože dlhoročný tlak sa nedá vydržať. A kto sa potom postará o ich blízkych?

Pýtam sa: kde je ľudská dôstojnosť? 


Hosť

#275

2016-06-06 08:05

Pretoze poznam osobne tazky zivot ztp ludi a deti a chcem aby stat netrestal ludi, ktorych uz potrestal osud.