Opakovane žiadame o zvýšenie príspevku na opatrovanie

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Opakovane žiadame o zvýšenie príspevku na opatrovanie.


Hosť

#201

2016-05-06 06:13

Lebo i nás sa to priamo týka.

Hosť

#202

2016-05-06 06:51

Petíciu som podpísala nakoľko som matkou ŤZP dieťaťa.

Hosť

#203

2016-05-06 09:01

Podpísala som petíciu pretože som si sama vyskúšala ako sa štát zachová, keď sa chcete postarať o príbuzných.Starala som sa o svokru a svokra na oboch som dostávala 140 eur.Keď svokra zomrela po pol roku dostávala som 130 eur, ako svokrovi navišovali dôchodok tak mne z opatrovateľského príspevku brali.Nechápala som ako im to vychodilo, pridali mu napr.6 eur a mne znížili na 80 eur, ďalší rok mi znížili na 22 eur a posledný rok čo svokor žil som poberala 7 eur mesačne. Neviem keby svokor ešte žil či by som im nemala ešte já nosiť za to, že sa starám. Býval v samostatnom dome vedľa nás, takže bolo treba všetko platiť, dôchodok mu stačil akotak pre seba a nie mu z toho ešte brať ako vám povedia na úrade že máte nárok, aby vám prispieval. A po jeho smrti nemáte nárok ani na nezamestnanecké ak manžel zarobí 400 eur v hrubom. Ako sa postarajú o nás naše deti, keď štát keď ste ochotný sa starať, spraví z vás žobráka?

Hosť

#204

2016-05-06 11:09

Pretože to pokladám za vhodné,rozumné a užitočné.Ak sa chceme
radiť medzi civilizované a demokratické krajiny.

Hosť

#205

2016-05-06 12:33

Pretoze som matka 24-rocneho syna s M.Down a velmi dobre viem ako si stat vazi takychto ludi doslova sme im na vysmech aby sa nam po ich 30-tom roku veku zivota nepocitalo do dochodku no hanba ale ti co nevedia co to obnasa a chodia si po dovolenkach a vy cely zivot a cela rodina sa musi prisposobit handikepu to je pre nich nic my si veru nezasluzime co sme stale doslova vpohotovosti aby sa stat o nas slusne postaral oni nam totizto este aj zoberu, ved syn ma dochodok a zijeme si ako krali lebo tieto deti nepotrebuju nic...dufam ze sa niekto kompetentny uz postavi aj za nas rodicov

Hosť

#206

2016-05-06 13:43

Človek nikdy nevie čo sa mu môže prihodiť a žiť z takej mzdy by nevedel nikto,aj asistentov by bolo viac ktory by chceli pomocť,ake žiaľ niektorých suma nepustí a a za to môže štát mali by si poslanci vyskušať aspoň 1 mes.z toho vyžiť nie len mudrovať.k tomu by sa malo čo popísať. ,len keby čítali a počúvali hlas ľudu vtedy by to malo efekt v každom prípade som za zvýšenie príspevku

Hosť

#207

2016-05-06 15:32

Skutočne starší, chorí ľudia sú odkázaní sami na seba a aj pokiaľ majú deti, samozrejme že majú pomôcť. Ale ak sú zamestnaní a majú vlastné rodiny,nemôže byť pomoc taká, akú si vyžaduje opatera.-treba prispieť, ak chceme a potrebujeme , aby to roúil iný človek, resp. inštitúcia

Hosť

#208

2016-05-06 15:53

Lebo sa nás to, ako rodiny, bezprostredne dotýka. Máme imobilnú matku, ktorá sa nedokáže o seba postarať. Má ťažké dekubity, s ktorými si nevieme dať rady. Jej život je v rukách nielen lekárov ale aj skvelej vnučky, ktorej ešte nebol schválený príspevok na opatrovanie /vraj to trvá 90 dní/. Aj minimálna mzda je nič oproti tomu, čo by si títo ľudia so zlatými ručičkami zaslúžili.

Hosť

#209

2016-05-06 19:48

Sme rodičmi už dospelého syna s DMO a vieme ako sa náš štát stará o takýchto ľudí -áno prispeje, ale akou sumou a čo veľa krát nevybojujeme za týchto našich najbližších nemali by ani to málo.

Hosť

#210

2016-05-07 08:34

mam v rodine dieta zdravotne postihnute a jeho rodicia potrebuju viac penazi.vsetci to vedia a nik stym nic nerobi.to je slovensko.ja som tiez ztp a ak sa nezmeni sistem prispevkov tak sa nebude mat kdo omna postarat ked to pride.takze uz neostava ak neprejde tato peticia a nic sa nezmeni len uzakonit eutanaziu pre zdravotne postihnutych....aj ti co su kompetentny rozhodnut teraz neh sa zamyslia a môzu byt v buducnosti odkazany na pomoc ale ta nebude...dalo by sa pisat vela ale.....dakujem

Hosť

#211

2016-05-07 09:23

pretože opatrujeme postihnutého rodinného príslušníka.

Hosť

#212

2016-05-07 12:13

pretoze sa staram o postihnuteho syna a dostanem len 180 eur a robit nemozem s tohoto platu sa vyzit neda, syn potrebuje 24 hodinovu starostlivost a doteraz nam stale znizovali uz by bolo nacase nieco pridat matkam ktore maju postihnute dieta..Dakujem

Hosť

#213

2016-05-07 19:06

preto, že si to zaslúžia, keď sa starajú o ťažko chorých a starých ľudí.Je to ťažká práca.

Hosť

#214

2016-05-07 20:36

Pretože keď človeku ochorie rodinný príslušník a on sa obetuje, aby mu bol na blízku a pomáhal mu, samozrejme, že tým príde o svoje zamestnanie, tak aby sa nedostal na hranicu chudoby. Nemá právo na dôstojný život?

Hosť

#215

2016-05-07 22:02

Okamžite-bez váhania- som podpísala. Mám skúsnosti s opatrovaním aj z Rakúska- a doma opatrujem 88 ročnú matku už 15 rokov.Všetko čo nám pani poštárka prinesie-dávam na živobytie= doplatky na lieky, platenie ADOS, skromnú stravu, tretinu príjmu na vykurovanie a údržbu domu. Ja osobne dostávam za opatrovanie 82 euro-ako dôchodkyňa. To všetko ide na zabezpečenie dôstojného života matky . Invalidný vozík som kúpila za moje peniaze-lebo matka po operácii bedrového kĺbu nemá nárok. Boli roky keď sme doplácali na lieky tri matkine penzie ročne . Tento štát je len pre premiéra vlády dobrý -ostatných ludí si oni nevšímajú. Záver : Žije sa tu veľmi ťažko. Ďakujem Vám za prečítanie .

Hosť

#216 Re:

2016-05-08 15:38

#1: -  

 Ja sa tiež starám o otca, áno je to moja povinnosť, ale tým pádom nemožem ísť do roboty, čiže žijeme trojčlenná rodina z jedného príjmu-príjmu manžela  a ja za opatrovanie otca nepoberám od štátu ani 1 cent pretože otec má "veľky dôchodok " a ja tým pádom nemám nárok na príspevok , a je to naozaj ešte viac ako zamestnanie, pretože v práci si odkrútite svoj čas a hotovo ale tu naozaj človek je v práci 24 hodin a dookola.......

A vôbec zaujíma ma prečo sa berie v tomto prípade do úvahy dochodok človeka o ktorého sa staráte, ked on si ten dochodok vyrobil ....

Katarína


Hosť

#217

2016-05-08 15:58

aby sa uz konecne zacalo pomahat ludom co to naozaj potrebujú..a nie len vyvoleným..tete Anke a riťolezcom ....

Hosť

#218

2016-05-08 17:46

...mám tiež dieťa s DS o ktorého sa sama starám a bývalý manžel sa ani o dieťa nezaujíma...a hlavne je to už tak nepochopiteľné v tomto našom štáte čo sa deje...tam kde by sa malo pomáhať tam to nejde a tí čo to najmenej potrebujú tam to ide...

Hosť

#219

2016-05-08 19:02

každý zdravotne postihnutý člověk má právo na dostojný život a nemali by sa robiř rozdiely aj medzi nimi...niektorí majú nárok na asistenciu iní len na opatrovateěský príspevok ,ale všetci by mali byř rovní.Aaj řažko zdravotne postihnutí ludia s mentálnym postinutím majú svoje túžby , nároky i priania, ale za menej peäzí.
Sú medzi nam aj ludia, ktorí nemajú prístup na internet a preto by bolo vhodné, ak by bola petícia vydaná písomne, aby sa dala skopíroat a rozposlat na o.z, ktoré sa zaoberajú starostlivostou o ZŤP ludí.

Hosť

#220

2016-05-08 19:10

Preto že život na slovensku je na hanbu a ludia robia a opatruju blizkých zadarmo ale všade na svete je praca zaplatena a tu je na vysmech !!!!!!!!!

Hosť

#221

2016-05-08 19:21

kazdy kto pracuje si zasluzi slusne žit, nie živorit!!!!!!!!!!!!!!

Hosť

#222

2016-05-08 21:00

Mám tiež syna DS .

Hosť

#223

2016-05-09 17:46

Mam manzela po CMP r. 2009.Je postihnuty na lavu stranu tela a je na voziku. Vyzaduje 24hod. starostlivost. Kedze mam dochodok, poberam prispevok na opatrovanie vo vyske 91,88€. ....!!!!

 


Hosť

#224

2016-05-09 18:11

Obdivujem ľudia ako sa z láskou staráte o zdravotne postihnutých a zvládate to s tou almužnou.

Hosť

#225

2016-05-10 10:18

Je hanba za aké peniaze sa matky starajú o svoje deti, ktoré im štát dáva.