Podpisová akcia za pokračovanie saleziánov v Šaštíne-Strážach

Andrej

#26 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-25 07:32

#25: Gusto - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

  Bez komentára:

1.    Postili sa a modlili aj autori petície?

2.    Oni sa tak ako Dávid za túto vec dlhodobo modlili a vy?

3.    A nestačí, že sa modlili saleziáni? 

 


Hosť

#27 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-25 07:48

#25: Gusto - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Pekne a presne vyjadrene. 

Gusto
Hosť

#28 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-25 07:51

#26: Andrej - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Skúste mi odpovedať, prečo spochybňujete vieru a modlitby saleziánov. Lebo to je to, na čo som poukázal v mojej prvej reakcii na vašu petíciu. Tie tri dôvody. Z vašej predposlednej reakcie vyplynulo, že tým dôvodom je ten druhý. A to je smutné.

Andrej

#29 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-25 08:18

#28: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 My nikoho vieru a modlitby nespochynujeme. 

Gusto

#30 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-25 08:57

#29: Andrej - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Ok. Ľudia, ktorí budú čítať túto našu diskusiu si urobia vlastný názor či spochybňujete alebo nie :)


Hosť

#31 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-25 09:58

#29: Andrej - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

To si naozaj myslíte, že títo chlapi rozhodli na Kapitule v Čičmanoch zle? 

Andrej

#32 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-25 10:46

#31: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Sú to sympaťaci, mám ich rád. A to ako rozhodli, ukáže čas. 


Hosť

#33

2016-04-25 11:23

Lebo si vážim ich prácu,všetko čo robia pre baziliku i pre ľudí zo Šaštína ale aj z okolia. Sú to dobrí pastieri, ktorí pre baziliku veľa znamenajú.

Hosť

#34 Re:

2016-04-25 11:48

#33: -  

 Určite sa im treba za to poďakovať. Ale verejne spochybňovať ich vlastné rozhodnutie nie je správne.


Hosť

#35

2016-04-25 17:26

Často navštevujeme aj s deťmi šaštínsku baziliku a myslím si, že saleziáni robia veľa pre túto farnosť aj pre pútnikov. Jednoducho by nám chýbali.

Hosť

#36 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-25 18:07

#28: Gusto - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 :) Určite nespochybňujeme modlitby saleziánov.  Dokonca veríme aj našim vlastným modlitbám:) Sú veci, ktoré sa verejne napísať nemôžu. Dám Vám len jedno vysvetlenie: Viera bez skutkov je mŕtva viera. My tú našu modlitbu a vieru podporujeme aj skutkami. Teraz nejde o to, že nám niekoho zoberú a dajú iného, tu ide o koniec celého saleziánskeho diela, ktoré tu má nepopierateľnú históriu. Čo tí saleziáni na cintoríne v Šaštíne? Ako by vnímali ukončenie saleziánskej rehole práve na tomto mieste, kde to celé kedysi na Slovensku začínalo? Ak sa majú zatvárať strediská po Slovensku, tak to šaštínske by malo byť tým posledným práve preto, že bolo prvé!!! Sú oveľa mladšie strediská, ktoré nemajú tú históriu ako práve Šaštín... Kto bude spravovať Kostol sv. Jána Bosca? Pavlíni? Františkáni?.... 

Keď sme išli do tejto aktivity, boli sme poprosení, aby sme rešpektovali aj tých ostaných, ktorí do toho s nami nepôjdu. Tak ja teraz za nás všetkých podpísaných prosím: rešpektujte nás rovnako, ako aj my rešpektujeme Vás. My k modlitbám pripájame aj skutky...

A vopred za všetkých podpísaných prehlasujem, že budeme rešpektovať akékoľvek rozhodnutie!


Hosť

#37

2016-04-25 19:10

Bratia saleziani spravuju Baziliku a chodia vypomahat kam treba, staraju sa o mladez ale aj nas vsetkych, je tazke si predstavit ked ich uz nebudeme mat v blizkosti. Bazilika nasej Sedembolestnej Maminky to su aj nasi saleziani.Ale ak je to  rozhodnutie ku ktoremu dospeli na modlitbach a nacuvani Hlasu Ducha Svateho, tak potom sa tomu nemozeme branit, ale to v pokore prijat a Panu Bohu a salezianom za vsetko podakovat a poprosit o Bozie pozehnanie pre nich. Ved Bozia Prozretelnost vie najlepsie kde ich potrebuju dalsi nasi bratia a sestry.


Hosť

#38 Re:

2016-04-25 20:06

#37: -  

 Súhlas.


Hosť

#39 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-26 10:02

#36: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Ale aké skutky? Také čo rozdeľujú veriacich. Tak ako pri petícii pred 26 rokmi, za to, aby seleziáni do Šaštína neprišli.


Hosť

#40 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-26 12:57

#39: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 presne tak...malokedy sa podari zjednotit sa....sme len ludia

 


Hosť

#41

2016-04-26 16:58

Pretože naozaj neviem,kto by mohol byť lepší ako Saleziáni.Sú veľmi šikovní a najmä sa poctivo venujú práci s mládežou, ktorú treba podchytiť v pravý čas. Oni na to majú , sú najlepší.... Lena

Hosť

#42 Re:

2016-04-26 20:21

#41: -  

 To, že nevieš, ešte neznamená, že nie sú. 


Hosť

#43 preč táto petícia?

2016-04-27 07:14

Zvazujem stiahut podpis, ktorym som peticiu podporil. Saleziani sami poziadali o ukoncenie dlhodobeho prenajmu, ma to dost spolocneho so starnutim populacie, skoly coskoro nahradia starobince a to myslim nie je parketa salezianov. Urobili kus zasluznej nezistnej prace a nie len v Sastine, treba im za to podakovat a nechat ich aby sa sami rozhodli, ci ma zmysel a ci je udrzatelne dalej prevazdkovat gymnazium. Skor by som podporil podpisovu akciu, ktorou by sa im vyjadrila vdacnost za vsetko co urobili, ake nie som celkom stotozneny s touto peticou, ktora im chce nutit pokracovat v nicom co odcerpava financie, personal a energiu z miest kde maju este perspektivu a vacsie pole posobenia. Miest kde ich je viac treba, kde mozu byt citelnejsim prinosom.

Grazie ragazzi salesiani!


Hosť

#44 Re: preč táto petícia?

2016-04-27 09:05

#43: - preč táto petícia? 

 ...ale touto petíciou ideme vyjadriť práve veľkú vďačnosť za to všetko, čo urobili. Prečo sa nespýtate autorov tejto akcie na dôvody a veríte vymysleným "Gustom" a "Aničkám", ktorí idú proti nám a nevedia vôbec, o čo nám ide. To je len o komunikácii a o tom, komu uveríte... Nebojujeme proti nikomu. Slobodne vyjadrujeme náš názor, dôvody pre ktoré by mali zostať, a tým vlastne ďakujem za všetko, čo pre nás robili a robia, hoci sme si to doteraz ani neuvedomovali. Takto je to aj v našom liste... Nikoho nespochybňujeme a možno predložíme fakty, o ktorých doteraz nemal niekto ani tušenia. A navrhujeme aj komromisné riešenie... Je mi to ľúto, že veríte rýpačom a nezainteresovaným osobám.

Požehnaný deň všetkým!

Otče náš, ktorý si na nebesiach, buď vôľa Tvoja!

 


Hosť

#45 Re: Re: preč táto petícia?

2016-04-27 09:15

#44: - Re: preč táto petícia? 

 ...a ešte malý dodatok: o tejto podpisovej akcii vie aj direktor miestnej komunity a aj prvinciál rehole Saleziánov don Bosca, nie je tajná a ani zameraná proti nikomu...


Hosť

#46 Re: Re: Re: preč táto petícia?

2016-04-27 10:51

#45: - Re: Re: preč táto petícia? 

 Jasné že vedia. Však sa ich týka. Vedieť a súhlasiť je však veľký rozdiel.

Jano

#47 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-27 11:59

#26: Andrej - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 V prípade zrušenia nášho Gymnázia , navrhujem navratenie Šaštína pod správu Trnavy. Veď je to proti zdravemu rozumu , aby sme tam zostali.

 


Hosť

#48

2016-04-27 13:01

Aby sa veci uviedli na pravú mieru. O odchode salezianov zo Šaštína sa rozhodlo bez vedomia komunity v Šaštíne , ako aj bez vedomia veriacich vo farnosti. Pravdepodobne prevážili ekonomické zaujmi arcibiskupstva v Bratislave. Je to už tak , koho maju ľudia radi a vážia si ho musi odísť. Možno je to podľa nových postojov z Vatikámu , ktoré si Slovenská cirkevná vrchnosť vysvetlila po svojom. Žiaden veliteľ dobrovoľne neopušťa a neuvoľňuje  pozicie, ktoré svojou činnosťou nadobúdol. Obľubenosť medzi veriacimi sa neodpúšťa.

Hosť

#49

2016-04-27 13:39

Je smutné čítanie niektorých komentárov... Myslím si osobne, že od farníkov, ktorí sa vedia tak málo tolerovať nakoniec utečú nielen saleziáni


Hosť

#50 Re:

2016-04-27 15:17

#48: -  

 Bez vedomia šaštínskej komunity to určite nebolo. Mali na kapitule svojich zástupcov a dokonca tam predkladali plán na pokračovanie diela v Šaštíne.