BIJEME NA POPLACH! Nie cenzúre župana Kotlebu,za slobodu prejavu!

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií BIJEME NA POPLACH! Nie cenzúre župana Kotlebu,za slobodu prejavu!.

Smokies

#201 Re: Re: Re: Re:

2016-03-19 17:29

#139: peace - Re: Re: Re:  

 Diktatúra retarda je tu už dlho....ficko..a oligarchovia.....a p.Kotleba má školy....keď niečo idete písať...kuknite si to na internete vy inteligent....


Hosť

#202

2016-03-19 21:48

Odmietam akekolvek prejavy extremizmu,nacionalizmu,odmietam obmedzovanie slobody slova a prejavu..,prejavy fasizmu,rasovej diskrimitacie,...

Hosť

#203

2016-03-20 08:38

Ja som nic nepodpisala, ja som bola v domnienke, ze otvaram peticiu a precitam si, o co ide. A nikdy by som nepodpisala peticiu za cloveka, ktory popiera holokaust.
S pozdravom. Regina Ernstova

Hosť

#204 Re: Re: Re:

2016-03-20 09:20

#196: - Re: Re:  

Nevidis jednu podstatnu vec. Kotleba si predstavenie neobjednal za svoje. Zaplatil to z kasy BBSK do ktorej sa skladaju danami vsetci. Takze musi zohladnovat nie len seba, ale vsetkych prispievatelov na predstavenie. Navyse neverim, ze v hladisku sedeli len ludia kt. sa predstavenie nepacilo. Len sa bali ozvat. Kotleba sa sprava k peniazom nas vsetkych tak ako by boli len jeho. Ked si objedna predstavenie na ktorom bude sam nech si ho zrusi. Tiez si myslim, ze to bola dopredu pripravena provokacia a predstavenie si vybral zamerne, a to ze ho zrusi, vedel uz ked si sadal do hladiska. Sparava sa mocensky a autokraticky. To je ciste kristalicke zlo a proti tomu budem protestovat, kym budem dychat.  

Exkomunista

#205

2016-03-20 13:35

Signatári sú Židia, preto sa nečudujem tomu, že sa im páči, ak niekto v tzv. divadelnom predstavení označuje Slovanov za "lajná" a Srbov za "hovná".


Hosť

#206

2016-03-20 14:31

Je nehorázne aby v súčasnosti v modernej spoločnosti bolo akceptované správanie ktoré pripomína minulé storočie. A aby niekto z pozície moci určoval,čo je správne a čo nie, a predovšetkým človek, ktorý sa v minulosti tak rád prezentoval v uniforme pripomínajúcej režim Slovenského fašistického štátu.

Hosť

#207 Re: Re:

2016-03-20 16:51

#161: oRc - Re:  

 velmi dobre vystihnute, len sa obavam, ze k tym vyholenym hlavam sa to nedostane a zial je dost malo slovakov, ktori si uvedomuju vaznost situacie, prvy raz v zivote sa zacinam za cast slovakov hanbit. Budeme 4 roky chovat z nasich dani nebezpecnych psychopatov v parlamente .....ktori pre nas narod neurobia nic, mali sme vsetci viacej bdiet - je to zlyhanie celeho Slovenska

 

Dm

#208

2016-03-20 19:41

Pretože zneužívanie moci a fašizmus sa jednoducho netolerujú a treba sa voči nim jasne vyhradiť. Nie sme v totalitnom režime, aby sa určovalo podľa jednej chorej pokryteckej hlavy, ktorá kultúra je "vhodná" a ktorá už nie.. Umenie je slobodné a v tom spočíva jeho čaro. Z toho čo sa deje, mi je do plaču..


Hosť

#209

2016-03-20 21:05

Ak Slovenská Pospolitosť bola zrušená, tak musí byť aj jej ďaľší hybrid!

Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2016-03-20 21:57


gege

#211 Re:

2016-03-20 22:00

#205: Exkomunista -  

 tototo...superpresne...


Hosť

#212 Re: Re: Re: Re:

2016-03-21 08:49

#204: - Re: Re: Re:  

 Dopredu pripravenou provokáciou bolo, že si divadelníci vybrali práve túto, k oslavám nevhodné inscenáciu.


Hosť

#213 Re:

2016-03-21 08:58

#46: -  

 Odpoveď pre p. riaditeľku Štúdia tanca v B. Bystrici.

Videla som na internete ukážku z toho diela ktoré malo zaznieť na tom festivale. Bol to hnus, hnus, hnus. NAHí ľUDIA NA JAVISKU, POTOM SI ľAHLI A VYMRšťOVALI SA. hNUS A LEN HNUS. Toto je kultúra??? To je hnus. To je dehonestácia kultúry. Kultúra by mala zušľachťovať, vychovávať ku kráse. Terajšia kultúra je odpad kultúry, vulgarizmy, hrešenie, grganie, prevracanie očami, nedá sa na to pozerať. Konečne sa niekto ozval. Síce všetci vidíme tie trápne divad. predstavenia, kde sú herci ako pojašení, ale všetci sme ticho. Veď aj za komunizmu bolo divadlo a film a nehrešilo sa tam, nenadávalo, a nič to neubralo ani charakteru hry, ani charakteru postavy. Diváci sa nemuseli pohoršovať, hra mala aj bez vulgarizmuv umeleckú hodnotu. Nacvičujte ozajstnú kultúru, nie nemravnú a bude pokoj.


Hosť

#214

2016-03-21 09:51

Pretože nechcem návrat žiadnej totality.

Hosť

#215 Re:

2016-03-21 09:51

#12: Gazda -  

 Taki ludia ako Ty Gazda a hlavne Tvoj asi oblubenec Sebej (prozapadny, zidom Sorosom plateny antislovak ) ste fasistami a vediete tento stat do zahuby. Verim, ze s Vami bude zuctovane. 


Hosť

#216

2016-03-21 09:52

Túto petíciu nepodpíšem a nepodpísala by som ju nikdy v živote. Konečne sa niekto ozval proti tomuto odpadu, čo sa dnes nazýva kultúrou.. Hoci všetci okolo seba vidíme aký hnus sa dnes nazýva kultúrou, všetci sme ticho. Čo sa nám dnes predstiera ako kultúra, je  dehonestácia kultúry. Kultúra by mala zušľachťovať, vychovávať ku kráse. .. Vo filmoch pre deti sa používajú slová - roztrhnem ťa ako žabu, dolámem ti kosti ..... nemohla som s deťmi pozerať detské filmy, to sa nedalo pre nadávky a hrubé vyjadrovanie. Aj v komunizme boli filmy a divadlá, ale v žiadnom filme sa nenadávalo, nehrešilo a nestratilo to na umeleckej hodnote, dopozerali sme to, nikto sa nemusel pohoršiť. Kde je vôľa, tam je aj cesta. Aj dnes by herci mohli hrešenie nahradiť slušnejším výrazom, ktorý nikoho nepohorší. Napr. srbské lajno sa môže nahradiť srbská spodina, slovenské hovno sa môže nahradiť slovom odpad, humus, ku..a sa môže nahradiť pobehlica, nemravnica. Vždy sa riešenie nájde a žiaden charakter postavy a hry tým neutrpí. A divák tým tiež neutrpí, skôr získa tým, že bol takýchto hrubých výrazov ušetrený a vôbec mu to chýbať nebude.  Ľudia, preberte sa, a žiadajte kultúru, ktorá sa dá nazvať kultúrou. Bez hrešenia, bez nadávok, bez vulgarizmov, bez dvojzmyselností, bez oplzlých vtipov a výrazov. Na javisku a obrazovke sa dnes grgá, zíva, prevracajú sa okále, vykrikuje sa a vrieska .... to je kultúra? Naši herci ktorí toto nerobili, nehrešili, nenadávali, boli prirodzení a nie afektovaní- ( a boli národnými umelcami ) sa musia obracať v hrobe že ako hlboko sme v kultúre klesli.  (Dočolomanský, Kvietik, Zvarík, Dibarbora, Haverl, Hana Meličková, J.- Króner, Pántik, Valach, I. Rapaičová, Krížiková - z týchto hercov som nikdy nepočula nikoho zahrešiť ani povedať oplzlé slovo. A títo herci mali o 100% lepšiu úroveň ako tí dnešní a dokázali to aj bez vulgarizmov. Ani ich divadelné hry preto neutrpeli.   Nahota sa tiež nepoužívala a išlo to aj tak. Dnes takisto to pôjde aj bez nahoty, len treba chcieť. Tak  to chcime, nech kultúra mravnosti zvíťazí nad pseudokultúrou typu Sodoma-Gomora.

Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2016-03-21 10:02



Hosť

#218 Re:

2016-03-21 10:14

#216: -  

 Vyborne napisane, vsak si uvedomme, my vsetci, ze takato ne-kultura sa nam raz vrati, aj s urokmi... Vam sa to paci, ked mladi ludia bez ostychu pouzivaju oplzle slova? Mne rozhodne nie, treba si pestovat kulturu aj vo verbalnom prejave, ci slusnost sa dnes nenosi??? Kam sme to dospeli, je mi z toho smutno...

Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2016-03-21 10:59



Hosť

#220

2016-03-21 13:56

Tolerujem diverzitu názorov, ale aj tolerancia má svoje limity. Kvalitu životného prostredia určuje aj kvalita biodiverzity, aj tá má svoje limity. Aj v spoločenskom živote musí byť diverzita názorov, aj tá má mať svoje limity - fašizmus tam ale nepatrí, je prienikom do akejsi "čiernej diery".

Hosť

#221

2016-03-21 14:15

Jozef Bella Horal: Materinská moja reč, aká si mi milá. Ako by ma moja mať menom oslovila. Ako by ma ľúbajúc, k srdcu privíňala, ako by ma žehnajúc Bohu porúčala.

Materinská moja reč, poklad môj v cudzine. Keď zaspievam piesenku v rodnej materčine. Oči sa mi zalejú horkými slzami a srdce sa poteší že je Boh nad nami.

Materinská moja reč, reč mojej otčiny. V tebe cítim milotu rodnej mi doliny. Čujem horu zelenú, jako spevom hučí, čujem si mať milenú, jak ma modliť učí.

Materinská moja reč, ty mať ľútostivá. Keď mi v noci nedá spať stasrosť trápenlivá. Len sa s tebou pomodlím, ach, jak usnem sladko, ako keď mať ukojí v kolíske dieťatko.

Materinská moja reč, ty reč otcov mojich. Tys ten svätý majetok, čo som zdedil po nich. Ty si mojim domovom v ďalekej cudzine, dušu nesieš túžbami k nebeskej otčine.         ..................... a my si svoju krásnu materinskú reč przníme vulgarizmami a nadávkami priamo v stánkoch kultúry, v divadlách.

 


Hosť

#222

2016-03-21 16:08

pretože som proti cenzúre!! a proti Kotlebovým prejavom!

Hosť

#223

2016-03-21 16:28

veľmi si ctím, že môžem byť medzi tými menami, čo podpísali

Hosť

#224 Re:

2016-03-21 18:44

#49: -  

 Ja považujem za aroganciu moci najhrubšieho zrna, nedůstojné a neospravedlniteľné, keď Kiska pozval na rozhovor predsedov všetkých strán okrem Kotlebu. Taktiež keď pri stretnutí politikov novozvolených strán mu z 8 politikov podali ruku len 2. Takto si demokraciu vážne nepredstavujem.


Hosť

#225 Re:

2016-03-21 19:03

#222: -  

 Jediní, ktorí cenzurujú a obmedzujú slobodu prejavu, sú takzvaní demokrati, ktorí sa snažia umlčať všetky nepohodlné názory a hystericky kričí, podávajú sťažnosti a žaloby, akonáhle sa niekto ozve negatívne voči cikánom alebo imigrantom.