BIJEME NA POPLACH! Nie cenzúre župana Kotlebu,za slobodu prejavu!

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií BIJEME NA POPLACH! Nie cenzúre župana Kotlebu,za slobodu prejavu!.

Robko

#226

2016-03-21 21:00

Najväčší paradox je, keď autor petície píše čosi o slobode prejavu a pritom sám cenzuruje všetky nepohodlné príspevky. Tu je názorne vidieť, kto je skutočný fašista a nepriateľ slobody prejavu!

Ja

#227 Nepodpisujem...

2016-03-22 22:46

Prečo bijete na poplach cenzúre jedného človeka a to aj kvôli tomu, že chce, aby bola dáka úroveň v divadlách a podobne? Zastávate sa v podstate zhovadilostí, vulgarizmov, holacín atď.

Mne sa absolútne nepáči, keď vidím jak už aj malé deti po sebe nadávajú a čo vyvádzajú ...... a prečo? Pretože dospelý už nemajú žiadnu sebakontrolu, je im jedno čo vypustia z úst pred deťmi, je im jedno čo je v TV, v kinách, v divadlách a za normálne považujú aj tamten hnus.....spoločnosť upadá a ak na to dakto poukazuje ho znesiete zo sveta...


Hosť

#228 Re:

2016-03-23 12:08

#226: Robko -  

 To je dnes vcelku bežné, že tí, ktorí sa najviac oháňa slobodou slová vždy najviac kričí, aby sa nepohodlné názory umlčali. To je tak, keď si fašisti hrajú na demokratov. 


Hosť

#229 Re:

2016-03-23 12:46

#226: Robko -  

 cenzurujeme vyhradne tie prispevky, ktore propaguju fašizmus a obsahuju nadavky


Hosť

#230 Re:

2016-03-23 13:02

#205: Exkomunista -  

 Branislav Nusic (Бранислав Нушић) - autor hry - bol Srb, ktory si velmi rad ironicky a genialne strielal (nielen) z malomestiactva, chamtivosti, jesitnosti a malomyselnosti vlastneho naroda. To neznamena, ze ho nemal rad, naopak, svojou reflexiou mu mohol pomoct otvorit si oci. Kritika chyb nedehonestuje ale dava prilezitost na zmenu, biblicky, ostri zelezom zelezo. Cenzuru zazil aj na vlastnej kozi, ked sedel dva roky vo vazeni za kritiku stavajuceho krala. Napr. aj Nietzche velmi razantne kritizoval Nemecko a Nemcov, napriek tomu si ho Nemecko hlboko vazi. Paradoxne, nacionalisti casto nenavidia tych najcennejsich ludi z vlastneho naroda, ktori mu robia najlepsie meno za jeho hranicami.


Hosť

#231 Re: Re:

2016-03-23 13:22

#229: - Re:  

Prečo vám potom vadí, keď cenzúru robí Kotleba, kvôli nadávkam? Cenzurujete a ste proti cenzúre, vy ste sami proti sebe.


Hosť

#232

2016-03-23 21:42

LOL Reason for removal: Nadavky

Ale keď z rovnakého dôvodu zrušil Kotleba hru, je oheň na streche, tomu hovorím vážne schizofrénie.


Hosť

#233

2016-03-23 22:43

Môj komentár zrušili, vraj propagácia fašizmu. Nemala som tam nič, len fakty o tom, že čo urobil Tiso dobre o tom sa nikde nehovorí. Lebo dokumenty sú už dávno zničené, spálené komunistami. Zostalo len to, čo komunisti dovolili nezničiť. Ľudia ktorí žili v Slovenskom štáte ešte žijú, a hovoria aj iné veci než bývalá aj súčasná komunistická propaganda. Proces s Dr. Tisom by sa mal obnoviť, aby vyšla najavo jeho nevina oproti oveľa väčšej vine, ktorú tu za 40 rokov napáchali komunisti. Židia boli deportovaní aj z iných štátov Európy, nielen zo Slovenska.


Hosť

#234

2016-03-24 20:50

Som proti podpísaniu tejto petície. Komedianti sa chcú hrať na svedomie národa. Už za komančov zarábali nehorázne sumy v porovnaní s vtedajšími platmi, žili si ako v bavlnke vtedy aj teraz a a stále majú potrebu vyvolávať problémy. Ak sa vystúpenie nepáčilo Kotlebovi, zrejme je to nejaký divadelný brak, tak to pochopte ako dobre myslenú kritiku a začnite robiť umenie pre ľudí,. Najvyšší čas, aby sme vás petíciou odpojili od peňazovodu zo štátu a pôjdete si zarábať na ulicu a budete žiť z toho, čo sa vyberie do klobúka. Netreba platiť darmožráčov za kvázi umenie- umenie je v bežnom živote, umenie je prežiť, zarobiť pre rodinu pri páse v automobilke, vy umelci...

Hosť

#235 Re: Re:

2016-03-24 21:07

#230: - Re:  

 Čo tým chcel básnik povedať? Nevážime si autora hry alebo Kotlebu? Za to, že autor bol terčom kritiky, tak teraz má automaticky nárok na nejakú umeleckú rehabilatáciu? Po prevrate sme boli kúltúrne obohatený o "vysoko hodnotné" umelecké diela nejakého ochľastu Vaška z Pražského hradu. Hrozilo, že jeho dramatické výtvory sa stanú povinným čítaním. Hru "Kováči" som nevidel. Ani Kiska ju nevidel a robil jej obhajobu. Ale ten obhajuje aj vrahyňu Savčenkovú, takže jeho názor je úplne nepodstatný.  Možno si hru pôjdem pozrieť, možno by ju mala vysielať TV, aby sme si urobili názor. A možno potom skonštatujem spolu s Kotlebom: "je to umelecký grc..."


Hosť

#236 Re: Re: Re: Re:

2016-03-24 21:27

#204: - Re: Re: Re:  

Ty máš z toho väčší problém ako Kotleba. Ja žijem v BB kraji, kde aj na moju osobu pripadá časť daní a plne súhlasím s tým, aby išli na zmysluplné  veci. Schvaľujem Kotlebovi, že predtým bol proti vysokej dotácií pre divadlo, kde banda exhicionistov pobehuje po javisku a pôsobia ako črieda nadržaných opíc. Po tomto sa nečudujem, že Kotleba zdvihol latku pre úroveň divadla a to, čo mu urobili v Brezne,  zaváňa provokáciou. Asi ho chceli nasra*. Vôbec sa neobávam, že Kotleba bude určovať, čo sa bude alebo nebude hrať v divadlách. Problém je asi v tom,  a toho sa umelci boja, aby Kotleba nezačal skúmať /a to by mal/, koľko peňazí ide z rozpočtu na kadejaké pochybné umenie. Možno sa komedianti začnú živiť len z toho, čo si vyzberajú do klobúka. A zrazu ich bude o 99% menej... 


Hosť

#237

2016-03-24 21:36

Keď vidím tých ľudí na úvodnej strane, čo iniciovali túto petíciu, tak mi je na grc. Možno sa ich čoskoro spýtame na to, za koho kopú? Doteraz som nemal pocit, že by to bolo za záujmy Slovákov. 

om tat sat

#238 Re:

2016-03-24 22:07

#16: -  

 Úplne súhlasím. Ak to má byť, ako je to označované, KULTÚRA, potom tam vulgarizmy nemajú čo hľadať. Čo je kultúrne na tom, keď v divadle počuť vyjadrenia hodné opilcov po záverečnej? To má byť kultúra? 

Ak má naša kultúra byť taká, potom budem radšej bez nej. Prežijem to v zdraví, myslím si, aj bez nej.

 

 


Hosť

#239

2016-03-25 00:08

Najviac nekultúry sa nám ponúka v kultúrnych stánkoch - v divadlách.


Hosť

#240 pretože vy ani ja Re: Re: Re:

2016-03-25 00:24

#231: - Re: Re:  

pretoze vy ani ja ani ziaden zupan nemame tu moc cenzurovat divadla, kludne mohol odist

kotleba iba zneuzil svoju moc

ak by bol v kine a premietali tam film s nadavkami, co je uplne bezne, tiez by mohol zastavit jeho premietanie? lebo je zupan?


Hosť

#241

2016-03-25 01:09

Treba iniciovať petíciu za zrušenie nadávok a vulgarizmov v divadelných hrách a filmoch, najmä dabovaných. Tam je vulgariznov ako maku. Nadávky a vulgarizmy sa všetky dajú nahradiť prijateľnejšími, slušnejšími slovami. Konečne by sa pozdvihla kultúra, ktorá je dnes v bahne.

Dušan

#242

2016-03-25 10:41

Všetci, ktorí tu kričíte čosi o fašizme, sa láskavo preberte. Fašizmus je spojenie korporácií so štátnou mocou a ovládanie tejto štátnej moci pomocou dosadených politikov. Pýtam sa: Mal, resp. má Kotleba spojenie s korporáciami? Bol niekedy zainteresovaný pri vytváraní takejto moci a v tejto moci participoval? No nebol. Je potreba si preštudovať aj pojem nacizmus. Nacizmus vznikol spojením koncepcie fašistického štátu (zahrňujúci vodcovský princíp) a rasistických teórií o nadradenosti árijskej rasy a o pokroku cez konflikt medzi vyššou a nižšou rasou, riešený podrobením či likvidáciou nižšej rasy. Nacistická ideológia kombinuje koncepciu fašizmu a rasizmu, vychádza tiež z krajného nacionalizmu a niektorých prvkov socializmu. Nacizmus je krajne pravicová forma politiky. Takže sa pýtajme: Je toto politikou a ideológiou Kotlebu? No nie je. Takže, poprosím ľudí, ktorým to aspoň trochu myslí, aby sa nad týmto zamysleli.

Len tak mimochodom, dnes má Marián meniny, tak mu prajem všetko najlepšie a veľa úspechov v jeho politickej praxi a nech sa mu ľahko prekračujú prekážky, ktoré mu oponenti kladú pod nohy.

Ja

#243 Provokácia divadelníkov?

2016-03-25 13:41

 Keby p. Kotleba nezrušil dané predstavenie, asi by sme boli namiesto cenzúry "umenia" informovaní z "nezávislých" médií o tom ako Kotleba propaguje rasovú a etnickú neznášanlivosť - viď vulgárne označovanie srbov a slovákov v konkrétnej hre.


Hosť

#244 Re: Provokácia divadelníkov?

2016-03-26 00:27

#243: Ja - Provokácia divadelníkov? 

Naprosto s Vami súhlasím, Rozniesli by p. Kotlebu na kopytách.! Bolo to dopredu naplánované


Hosť

#245

2016-03-28 10:51

Lebo Kotleba je fašista & je potrebné opäť na území SR fašizmus zastaviť!

Hosť

#246

2016-04-03 00:06

Aj ja prajem M. Kotlebovi k meninám všetko najlepšie, veľa síl v odrážaní útokov zo všetkých strán, veľa vytrvalosti v odhaľovaní zlodejín, ktoré sa  na nás valia z každej prebehnutej transakcie, veľa zdravia a aj rodinnej pohody.


Hosť

#247

2016-04-03 12:26

Pretože mi je zle keď sledujem podporu z každej strany tým arogantným vyholeným lebkám bez chrbtovej kosti
Hosť

#248

2016-04-12 07:55

Ti ktori tu bijú na poplach kvôli tomu, že Kotleba zrušil divadelné představenie by byli medzi prvými, ktorí by nariadili predstavenie zrušiť a podávali trestné oznámenie za hanobenie rasy na ich predstavitele, keby sa rovnakým spôsobom ako sa tam urážali Srbi urážali cigáni, muslimovia a iní ich miláčikovia, takže nechápem, prečo je tolko kriku. 

Hosť

#249 Re:

2016-04-12 07:57

#242: Dušan -  

 Áno, je to tak! Naši demokrati to majú dajako pomýlené! Fašizmus je oligarcho - korporatívne zriadenie, potláčanie ľudských práv, slobôd... Nežijeme náhodou v takomto zriadení u pár rokou? Podporuje Kotlebu snáď nejaký oligarcha?

Hosť
Hosť

#250 Marian Kotleba na slobodnom vysielači

2016-04-12 08:07

Kotleba na vysielači

Skôr, než začnete kritizovať, vypočujte si, čo tento človek urobil pre svoj kraj z pozície župana a ako mu hádzali predstavitelia vlády polená pod nohy, ako len mohli. S akou neskutočnou aroganciou sa k nemu správajú. Ale však ich čas čoskoro príde a potom sa budú naozaj veľa diviť.