Zachráňme ŠAFKO!

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Zachráňme ŠAFKO!.


Hosť

#51 Re: Re: Kde to žijeme?

2015-01-02 19:35

#48: - Re: Kde to žijeme? 

 "existujú na to písomné dôkazy" - zaves sem do diskusie, nech vsetci vidia, nie?


Hosť

#52

2015-01-03 08:23

Prosím nechajte mladých nech niečo robia pre toto mesto. Neberte im Šafko. Konečne nejaka aktivita a záujem o život v meste, aj to im chcete zobrať?

Hosť

#53

2015-01-03 10:32

Treba udržať pekné kultúrne snahy mladých ľudí v meste a NIE sa ich zbavovať!
mm

#54 Re: ludia tam trpia kvoli tym kontajnerom

2015-01-03 10:44

#33: - ludia tam trpia kvoli tym kontajnerom 

 a ktori ludia tam prosim Ta pekne trpia ? ti bezdaci co tam kedysi mali meeting point a teraz ho museli zmenit ? na safku sa nikdy nic nedialo a bol tam iba bordel...a ked sa niekto snazi nieco urobit pre toto ubohe mesto co nema absolutne co ponuknut tak pride niekto mudry (vid ty) a vsetko neguje....a co si teda predstavujes na safku ?? no daj...daku krasnu myslienku...

Radka

#55 Re:

2015-01-03 10:57

#3: -  

 Suhlasim. Na Safku mam kancelarie a uz rok sa z balkona divam na rozburanu ulicu s ktorou sa absolutne nic nedeje. 

Mimo tejto skutocnosti kontajnery na Safku povzbudzuju umenie v Bratislave, ktore je potrebne tu podporit. 

Mne ako prakticky obyvatelke Safka rozhodne viac prekaza pozerat na totalne rozkopanu cestu, ako na kontajnery na mieste, ktore pred tym sluzilo bezdomovcom! 

 


Hosť

#56

2015-01-03 14:47

Tak ako Pyramída patrí dnes neodmysliteľne k Louvru ( aj napriek nespočetným protestom) nech Šafko žije aj naďalej v Bratislave ! Plne podporujeme tento projekt!

Hosť

#57

2015-01-04 07:02

Neverím, že tam nepostavia  k a s í n o, tak ako na každom kroku v Bratislave!!!!

Choré!!!!! 

Čo sme my za národ, že to dovolíme!

 


Hosť

#58

2015-01-04 13:13

chcem podporit kazdu dobru vec, ktora na nasom malom "piesocku" vznikla a vznika
monokel

#59 Re: Prec s haraburdami

2015-01-04 14:07

#38: ja - Prec s haraburdami 

Skarede?? A sadrovy trpaslik by bol teda OK? Tak pockat, to je novinka: odkedy sa v Bratislave diskutuje o estetickych kvalitach objektov vo verejnom priestore? OK, challenge accepted, ale potom pekne po poriadku. Bronzove dievcatko s kridlami, ktore je na nabrezi - alias gyc jak hovado - to je v poraadku? Ostate budy s hotdogmi na Safku a inde su Krasa sama, ci? Preco proti nim nikto neprotestuje? Nechutny plot okolo parkoviska pre zamestnancov (alebo co to je) pred Euroveou, kde mal byt podla vizualizacii velky a prijemny park, to nikomu neprekaza uz X rokov? Ale hlavne, ze zburali to skarede, zle divadlo STOKA. Niekedy mi zastava rozum nad tupotou obyvatelov tohto mesta, ktori si nechaju srat na hlavu a paradoxne, iracionalne zareaguju az vo chvili, ked sa niekto snazi pre mesto a verejny priestor naozaj nieco urobit: ozivit ho, ponuknut inu predstavu, zapojit ludi, vyskusat nieco nove, aj ked len docasne. To si naozaj zasluzi verejne odsudenie, oplutie, ba priam deportacie.


Hosť

#60

2015-01-04 15:25

Zachrániť!!!!

Hosť

#61

2015-01-04 16:57

Kultúrne aktivity s dobrým úmyslom oživiť život v hlavnom meste treba podporiť. Nie je ich tu veľa, a tak je každá iniciatíva vítaná.

Hosť

#62

2015-01-05 08:57

dobra peticia rad podporim vybornu vec na Safku.


Hosť

#63

2015-01-05 12:37

Súhlasím s petíciou a podporujem ju. Trizuljak

Hosť

#64

2015-01-06 13:57

Bola som ocarena ked som len nedavno pri prechadzke mestom nahodou "narazila"na tieto kontajnery. Ja a moja rodina sme obdvovali tento pocin, dizajnerov, vyrobky, cely look bol absolutne jedinecny a citila som sa byt hrdou obyvatelkou metropoly. Chvilu. V Bratislave som zila tri desatrocia, na Safarikovom namesti som studovala, viem, ako to tam vyzeralo predtym a v duchu som si pomyslela "kiezby bol toto iba zaciatok" Sprava o ukonceni projektu ma ohromila. Preto venujem svoj podpis.
Pavol S.

#65 Re: Re: Re: Re: Oklamali Vás

2015-01-06 14:29

#43: - Re: Re: Re: Oklamali Vás 

Ale prosim Vas, naco ten patos? O par metrov dalej je stanok s `obcerstvenim`, ktory roky dotvara kolorit tohto verejneho priestoru jednak svojou nevkusnostou a tiez zdruzovanim jedincov, ktori sa nie vzdy spravaju v sulade s dobrymi mravmi. Ten Vam neprekaza?

A co tak psie vykaly, na ktore nie je Safko rovnako skupe? Inak, ktovie, mozno sa byvaly predseda nasej najslovenskejsej strany, ktora ma park rovno pod nosom, nechal pri svojom cikani z restauracnej terasy inspirovat prave tym, co mal moznost vidiet cez okna svojho Ustredia.  Verejna toaleta ´en plein air´ je totiz dalsou smutnou definiciou Safarikovho namestia. Napokon, mozno ide len o akesi zrkadlenie cudnych praktik odohravajucich sa na naprotivsej strane (cez este stale rozkopanu Sturovu), v budove Pravnickej fakulty UK (re: Biela vrana).

Chapem, ze je lahsie kopnut si do zopar aktivistov, ako pomenovat problemy, ktore sa nas skutocne tykaju.

 

Ja

#66 Re: safko

2015-01-06 22:43

#22: Riso - safko 

 Nie, Šafko je názov projektu, námestie sa volá Šafárikovo ;)


Hosť

#67

2015-01-08 08:20

A tak sa mi v tej Bratislave zacalo pacit! Neberte nam Safko!


Hosť

#68

2015-01-13 13:45

Šafko a kontajnery vnímam ako pozitívny precedens, ktorý posunie tvorbu koloritu mesta bližšie k rukám kreatívnych a proaktívnych obyvateľov (ľudí, čo v danej lokalite naozaj žijú). Títo, tvoriac tak organické komunity, majú potom perspektívu (narozdiel od developerov) reálne zvyšovať kvalitu života v danej časti mesta i atraktivitu pre návštevníkov.
Jednoznačne podporujem!

Hosť

#69 sunar

2015-01-15 10:51

na safku skapal pes

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2015-01-17 11:14


SUNAR

#71 Re: sunar

2015-01-22 06:57

#69: - sunar 

 PRESNE TAK


Hosť

#72 Re:

2015-01-28 20:19

#25: -  

 plne s Vami suhlasim, a drzim palce, aby to dopadlo dobre pre vsetkych, ktorym sa tato "uprava" prostredia paci a aj pre tych ktorym sa zacne pacit

hosť

#73 Re:

2015-01-29 18:29

#53: -  

 už škaredšie to byť nemôže a vy píšete o ,,pekných kultúrnych snahách"... Keď sa vám páčia, dajte si ich trebárs do svojej záhrady a netlačte ich  na miesto, kam podľa najelementárnejších estetických kritérií nepatria.

Každú hlúposť, ktorá sa objaví ,,niekde" , je potrebné tlačiť do mesta, akým je Bratislava? Vraj niečo podobné je AJ v Londýne, no tak to musíme mať aj my?! Kontajnery nie sú ničím originálne a pôsobia veľmi nechutne v danom prostredí. 


Hosť

#74

2015-01-31 06:38

Kreativita a svoboda myšlení by se zabíjet neměla.

Hosť

#75

2015-02-01 21:14

Vždy fandím alternativě, někdy vedle oficiálního, komerčního, někdy dokonce proti němu, takže i teď podpořím snahu lidí, kteří chtějí mít na základě stávajících nefunkčních prostorů místo, kde se může setkávat široký spektrum veřejnosti. Edit Kozánková