Petícia na podporu bezplatneho cestovania vo vlakoch v SR

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia na podporu bezplatneho cestovania vo vlakoch v SR.

Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2014-11-16 07:50



Hosť

#152

2014-11-16 20:18

Som hlupák. Pomýlil som sa. Opravujem sa pán Martvoň a ešte raz prepáčte za všetky problémy, ktoré som spôsobil.


Hosť

#153

2014-11-16 20:52

Správne,hoci vlak nevyužívam suhlasim

Hosť

#154

2014-11-17 09:34

Ak si niekto
myslí, že teraz sa dôchodcovia nasťahujú do vlakov a budú v nich sedieť od pondelka do nedele je na omyle
Marek

#155 Re: Re: Re:

2014-11-17 10:26

#131: - Re: Re:  

Musím Vás poprosiť, aby ste mi objasnili ako to, čo ste napísali súvisí s tým, čo som napísal.

Študenti dane neplatia a môžu využívať vlaky zadarmo, môj návrh bol , ale , aby tí, ktorí by platili alikvótne menej daní museli platiť plnú sumu za vlak.

 

Čo sa týka dôchodzcov tak nie je pravda, že si vlaky dávno predplatili, keďže počas svojho aktívneho života, čo bolo hlavne počas socializmu, využívali veci, ktoré boli silne dotované. Môžem sa samozrejme mýliť, a keď niekto má bližšie informácie , tak som si ich rád prečítam, ale predpokladám, že ak by sme zrátali koľko daní dali momentálni dochodcovia za svoj život zaplatili a koľko počas svôjho života dostali , predpokladám, že by ešte museli doplatiť.


Hosť

#156

2014-11-17 12:49

som za bezplatne cestovanie vo vlaku

Hosť

#157 Re:

2014-11-17 14:09

#147: -  

 Úplne jednoducho!Dnes som zašiel na žel. stanicu s občian. preukazmi a po vybaveni cestujúcich mi pracovníčka pri okienku vydala dva preukaze pre zákazníka.Mám ho ja aj manželka.Žiadne  problémi.Ked idem cestovať rýchlikom 2 triedy tak musím nahlasiť č. spoju a kam. Na osobne vlaky len kam.

Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2014-11-17 14:50



Hosť

#159 Re: Re:

2014-11-17 20:40

#54: - Re:  

Mám 65 rokov a v posledných rokoch sme s manželkou
precestovali desiatky miest na západnom,strednom i
východnom Slovensku na tzv.sieťové listky v letných mesiacoch.Boli to fantastické zážitky na miestach i vo vlaku.Teraz budeme môcť cestovať aj počas roka pokial nám to zdravie dovolí!
Sloboda prišla dva krát v 89 a teraz v r.2014.Ďakujem !!!! A na čom fičím ? Na radosti zo života, z cestovania a stretávania priateľských ľudí vo vlaku.

PD

#160 Reakcia na petíciu na podporu bezplatného cestovania vo vlakoch v SR

2014-11-17 22:26

Róbert Fico: "Ide o racionálne opatrenie, ktoré pomôže študentom, zvýši vyťaženosť vlakov a zníži počet cestujúcich v autách."
Anton Martvoň: "bolo toto prosociálne opatrenie adresne prijaté vládou  SR, a môže ho pozitívne pocítiť viac ako 2 milióny obyvateľov Slovenska"
PD: Pri cieľovej skupine tohto opatrenia si o jeho vplyve na zníženie počtu cestujúcich v autách dovolím zapochybovať. Ak taký vplyv bude, tak toto opatrenie ani náhodou nemožno nazvať prosociálnym, lebo ak si niekto dokáže sám ufinancovať prevádzku auta, tak žiadne prosociálne opatrenia nepotrebuje. Inak, tá adresnosť tohto opatrenia má teda poriadne široký záber, keď ju údajne môžu pozitívne pocítiť viac ako 2 milióny obyvateľov...

Anton Martvoň: "za ušetrené peniaze štátu po dôslednej konsolidácii jeho financií"
PD: Je hanbou jednou rukou drasticky krátiť rozpočet takým inštitúciám akou je napríklad Slovenská akadémia vied (10000000 - http://www.sav.sk/index.php?doc=services-news&source_no=20&news_no=5559). Inštitúciám, ktorých práca má pre našu spoločnosť prínos už teraz a má veľký potenciál prinášať ho aj do budúcna. A druhou rukou tieto peniaze (a ešte čosi navyše) doslova vyhadzovať na opatrenie ktorého prínos pre našu spoločnosť je a bude nulový. Vlastne on bude v konečnom dôsledku mínusový, lebo to, čo dnes neinvestujeme do nášho rozvoja, ale prejeme, sa nám v budúcnosti vráti ako bumerang.


Hosť

#161

2014-11-18 03:02

Považujem za rozumné takto reagovať na petíciu proti cestovaniu vlakom zadarmo. Rozumiem tomu,že v skutočnosti to nie je zadarmo, niekto to musí zaplatiť ( v tomto prípade je to štát ). Je však vhodné dať niečo aj obyčajným ľuďom, nielen Finančným skupinám .... a ich dcéram, ktoré sa naviac vyhýbajú riadnemu plateniu daní ( prípad predaja C T atď.). A rozhýbe to aj stagnáciu v oblasti osobnej hromadnej dopravy a jej harmonizácii ( vlak,BUS )
sunar

#162 Re:

2014-11-18 07:20

#161: -  

 presne tak

Mária

#163 Re: Zlé rozhodnutie.....

2014-11-18 08:10

#148: **** - Zlé rozhodnutie..... 

 Samozrejme, že dochodcovia si svoje odrobili v minulosti. Ale mali  by sa zamysliet nad tým, že v súčasnosti na ich dochodky pracujú mladí ludia na ktorých s najvačšou pravdepobonostou nebude mat kto robit. Namiesto toho aby sa riešila táto vec,tak sa  dávajú nezmyselné zlavy študentom a dochodcom.Pritom študenti majú zlavu a dochodcovia ju mali tiež a ešte vyraznejšiu. Chodím na vysokú školu, jedného rodiča mám nezamestnaného no napriek tomu nemám pocit, že budeme vďaka vlakom zadarmo zrazu bohatí. Je to len populistický krok, ktorý naozaj sa hodí skor do minulého režimu. A nič na svete nie je zadarmo, vlaky budú možno dva roky,ale každý súdny človek si musí uvedomit, že pri súčasnom stave verejných financií je to nereálne praktikovař dlhšie ako do volieb.ak vobec...

Gentian

#164 Re: Re:

2014-11-18 10:50

#4: - Re:  

 je problém zaviesť viac vlakov, ak budú súčasné preplnené?

sunar

#165 Re: Re: Zlé rozhodnutie.....

2014-11-18 11:17

#163: Mária - Re: Zlé rozhodnutie..... 

 ale moja to je buducnost, ja mam terza 15 a zaujimama to co bude teraz a nie nejaka buducnost

Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2014-11-18 14:31


Fero

#167 Re:

2014-11-18 19:07

#161: -  

"Je však vhodné dať niečo aj obyčajným ľuďom, nielen Finančným skupinám .... a ich dcéram, ktoré sa naviac vyhýbajú riadnemu plateniu daní"

Podla mna by rozumne bolo najprv urobit poriadok s tymi, ktori kratia dane a nie hned rozdavat ludom peniaze, ktore tento stat ani nema, kedze stale hospodari deficitne.

Gentian

#168 Re:

2014-11-18 20:30

#91: Alino -  

 Šťastnú cestu


Hosť

#169 Re: Re: Re: Re:

2014-11-19 05:42

#155: Marek - Re: Re: Re:  

 Marek, možno ste za moje dane bezplatne vyštudovali. Poznáte tú rozprávku o troch grošoch. O študentoch a dôchodcoch to práve je.

sunar

#170 Re: Re: Re: Zlé rozhodnutie.....

2014-11-19 07:14

#165: sunar - Re: Re: Zlé rozhodnutie..... 

 teraz to treba vyuzit kym sa da, a buducnost nech sa ide klzat si myslim.


Hosť

#171

2014-11-19 08:49

som velmi rad ze ste ju tam dali,tuto peticiu chodte davat aj do dedin a miest a odrovnajte tych studentov z mlad.generacie na cele s tomas.smutnym ktory planuju znicit totot cestovanie zadarmo nejakou hlupou peticiou za zrusenie cesty zadarmo
j.

#172

2014-11-19 16:03

ak sa trosku zamyslite, tak zistite, ze cele cestovanie - vlaky zadarmo, zadarmo ani nahodou nie je. a objahovat to tym, ze je to spravodlive a socialne a co ja viem, co este, je riadny ulet. nie je ani trosku spravodlive a ani trosku socialne. ono by to malo vtedy zmysel, ak by to bolo naozaj adresovane len tym, ktori maju horsiu financnu situaciu, lenze to tak nie je... nie su vsetci studenti socialne odkazani a ani nie kazdy dochodca trie biedu. mnohi z nich maju viac financii, ako ti "novodobi otroci" pracujuci vo fabrikach za minimalnu mzdu a ti zlavu mat nebudu a este sa z dani vyskladaju na taketo obycajne populisticke gesto jednej strany, akoze socialnej.... je mi na vracanie nie som proti tomu, aby boli na cestovani pre urcite skupiny zlavy, ale musi to byt robene s prehladom  a uvedommit si financne dopady. z hladiska ekologickeho je fajn podporit verejnu dopravu, ale toto asi nebolo cielom, ono cielom bolo, aby percenta volicov neklesali ale stupali...ved o to ide.

poly

#173

2014-11-19 16:44

Tak! A dneska som si to vyskúšal. Cestoval som z Trnavy do Bratislavy a spät.Pri výdajniach lístkov v Trnave pohoda,v Blave rady tak po 20 cestujúcich a čuduj sa svete len asi 15 dôchodcov- asi v piatich radoch- a aj to väčšina si vybavovalo registráciu a boli natoľko slušný, že keď som povedal že si idem vybrať lístok tak ma pustili.Ostatok mládež, vlak poloprázdný čistý skrátka v pohode.Neviem teraz, kto vlastne ,, bojuje" proti tejto výhode ,čo sú to za ľudia, veď to musia byť mimozemšťania alebo zaslepenci ,veď keby sme na všetko čo je ,,zadarmo" takto pozerali (od soc. dávok,štipendia ,rôzné  úľavy invalidom a podobneň) tak by sme museli zrušiť všetko zadarmo. A že to zaplatíme všetci? Páni pravicový privatizéri koľko majetku rozdali? A nacpali si svoje kontá?   To neplatíme všetci? Kde ste boli vtedy vy ,,mimozemštania a zaslepenci? Prečo ste vtedy nerobili petície? Ste zmanipulované, zaslepené  osobnosti a neviete čo činíte. Ći?


Hosť

#174

2014-11-19 22:38

Super nápad, len škoda, že až teraz s ním konečne niekto prišiel, mesačne sa aspň študenti a dôchodci ušetria niekoľko eur, čo je fajn
sunar

#175 Re:

2014-11-20 05:48

#171: -  

 presne tak, su to len zaprdeny zavistlivci. konecne nieco dobre