Petícia na podporu bezplatneho cestovania vo vlakoch v SR

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia na podporu bezplatneho cestovania vo vlakoch v SR.


Hosť

#26 Re:

2014-11-12 18:24

#20: poly -  

 no hlavne že ty si na tej správnej strane

verutak

#27 Re: Re: Podporujeme cestovanie zdarma

2014-11-12 18:51

#25: - Re: Podporujeme cestovanie zdarma 

 Zdá sa mi, že si dosť naivný „pracujúci človek“ ak sa ti zdá, že ak by študenti a dôchodcovia nemali bezplatné cestovanie, tak tebe znížia odvody.

Ja mám oveľa väčší strach z toho, že odvody budú zvýšené, aby sme vedeli zvýšiť poplatky pre NATO (predsa nesmieme nechať na holičkách nášho prezidenta, ktorý už dopredu oznámil NATO, že občania Slovenska s radosťou budú s ďalšími odvodmi podporovať ten vojenský pakt).   

SZČO

#28 SZČO

2014-11-12 19:06

Keby som mala tie peniaze za pokuty a penále za oneskornú platbu DPH a to len preto,že mi aj ŽSR uhrádzali fa s 13 mesačným omeškaním ,tak si ako dôchodca zaplatím letenku. Čo tak pán Martvoň začať stavať dom od základu a nie od strechy?

Pre nepodnikateľov ekonomické okienko: Pokuty a penále zaplatíte štátu,ktorý vám nezaplatí fa.Pokutu a penále si nemôžte dať do nákladov a zaplatíte z toho ešte odvody a daň. A tu je odpoveď na to ,prečo sa to štát ani nesnaží zmeniť. Že vraj od januára 2016. Nemalo to byť jedno z prvých opatrení vlády? Nemohlo, lebo odkiať by zobrali peniaze na vlaky zadarmo ?Blbými zákonmi , ktoré táto vláda nemôže zmeniť ?nakoniec zistite,že vaše osobné DPH je 40% a nie 20%. A preto som proti vlakom zadarmo.

 Študenti,možno na budúci rok doštudujete a budete si chcieť založiť živnosť,podnikať, mať rodinný podnik , alebo sa zamestnať .A to čo za rok na cestovnom ušetríte o rok X násobne zaplatíte a budete platiť 50 rokov ? kým nepôjdete do dôchodku ?

 


Hosť

#29 Re: Re: Re: Podporujeme cestovanie zdarma

2014-11-12 19:11

#27: verutak - Re: Re: Podporujeme cestovanie zdarma 

 jasné my sme tak bohatý štát že môžeme podporovať celý svet 


Hosť

#30

2014-11-12 20:02

Je správna.
SZČO

#31 Re: Re: Re: Podporujeme cestovanie zdarma

2014-11-12 20:04

#27: verutak - Re: Re: Podporujeme cestovanie zdarma 

 Čo má NATO s odvodmi ?Odvod je buď do zdravotných poisťovní a tie dávajú ako dnes vidíme peniaze nie do NATO,ale do NAMTO, alebo do SP na dôchodky- žobračenky a iné.

SZČO

#32 Re:

2014-11-12 20:14

#1: -  

Je to asi taká správna vec, ako keď si povieš, že tržba je zisk........ a zabudneš odpočítať náklady. 

 

 

verutak

#33 Re: Re: Re: Re: Podporujeme cestovanie zdarma

2014-11-12 20:37

#31: SZČO - Re: Re: Re: Podporujeme cestovanie zdarma 

 Podľa tvojho myšlienkového pochodu by si vedel povedať, že čo majú odvody spoločného so Železnicou slovenskej republiky, ktorá je financovaná (aj) zo štátneho rozpočtu (odvody spomínal ten, na ktorého som reagoval)?

A vedel by si povedať, že prečo musím platiť zvýšené dane? Prečo mám financovať zvýšenú bojovú aktivitu NATO vo svete, keď vraj NATO je založené pre mier?

 

 


Hosť

#34 pre26

2014-11-12 21:10

Predstav si, že sa mýliš, nie. Nebol som doteraz žiaden  prívrženec  SMERU.  Sme kolónia a novootroci v európe a každá koruna je dobrá.Vidím veci reálne, pretože som v mojom živote preskákal od soc. až po kap. takže viem o  čom píšem. A to čo som videl a počul v priamom prenose z palamentu pri odvolávaní premiera sa mi chcelo bl... Takže odteraz mám jasno.Títo páni z pravého zoskupenia si hovoria inteligenti ? vzdelanci? Tak ďakujem! A prajem každému cestujúcemu od 17 nov. príjemnú cestu. A to či platí, alebo to má zdarma.

 


Hosť

#35 Re: Re: Re: Re: Re: Podporujeme cestovanie zdarma

2014-11-12 21:12

#33: verutak - Re: Re: Re: Re: Podporujeme cestovanie zdarma 

 SZČO je ona. Asi som reagovala na iný komentár.

 


Hosť

#36 Re:

2014-11-12 21:21

#1: -  

 haha vsak budes este lutovat ked nebudes mat na dochodok...teda ked stat nebude mat na tvoj dochodok. teraz sa ti na ten vlak poskladame, mozno sa aj ty raz budes skladat na vlak, ale "zadarmo" to nebude vecne. statna pokladnica vyschne...


Hosť

#37 Re: Re: Imro

2014-11-12 21:37

#19: Anton Martvon - Re: Imro 

 Ok, ospravedľňujem sa vám. By som ešte skončil na 3 roky v base.

Jaroslav Kucek kandidát

#38 Ha ha Zadarmo

2014-11-12 22:31

Verím tomu, že každý študent je veľmi rád, že môže cestovať akože zadarmo. To zadarmo každý jeden pracujúci občan tohoto štátu zaplatí, aj keď nepoužíva vlakovú dopravu. A nebojte sa, študenti aj Vás to čaká. Skončíte školu, zamestnáte sa a Vaše ťažko zarobené peniaze, myslím časť vášho príjmu, pôjde na akože dopravu zdarma. Verte tomu, to nie je všetko, prídu aj iné pikošky.


Hosť

#39 Re: pre26

2014-11-12 22:36

#34: - pre26 

 Tak tak správne nech si to užijú.


Hosť

#40

2014-11-12 22:37

Správna reakcia na aktivity tej frustrovanej Novej Generácie SDKÚ-DS, ktorá možno má až dvoch členov.

Hosť

#41 Re: Re: Re:

2014-11-12 22:45

#8: ava - Re: Re:  

 ak skutocne cestujes, potom nerozumiem preco toto podporujes a preco si napisal taky blud aky si napisal s tymi poloprazdnymi vlakmi...ked cestujes vlakom, tak urcite vies, ze najma ked ide vikend a potom po vikende su napratane tak, ze je stastie, ked si clovek sadne, lebo vela ludi postava aj vo vlaku v ulicke! hovorim z vlastnej skusenosti,nakolko cestujem kazdy tyzden vlakom a nie vzdy sa mi postasti si sadnut...ked skutocne cestujes, ako tu pises, tak prosim ta, nepis somariny...to ze su plne vlaky, ti potvrdi kazdy, kto pravidelne cestuje

Jožko

#42 No neviem,ten kto toto písal asi necestuje často ,a už vôbec nie v nedeľu smer Košice BratislavaRe:

2014-11-13 00:01

Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2014-11-13 04:12


sunar

#44

2014-11-13 06:38

konecne normalna peticia za dobru vec

herakles

#45 Re:

2014-11-13 07:32

#1: -  

 bude viacej na chlastacky? :D

Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2014-11-13 07:36



Hosť

#47

2014-11-13 07:37

Aj ked viem, že to nevyužijem, nakoľko bývam v podhorskej oblasti, kde vlakove spojenie nie je. Som za vyhody spojené bezplatného cestovneho vlakom. Hlavne pre tých, ktorý maju prijem ako ja /dôchodcovia /, ale aj pre kategoriu študentov, ktorý ešte nie su zarobkovo činný.V minulosti u nás mali tzv. nezamestnaný cestovné SAD-kou cestovanie autobusom takpovediac za simbolicku cenu / myslím, že to bolo asi 0,10 EUR /,preto aj táto iniciatíva vlady R. Fica by nemusela byť celkom zadarmo, ale tiež len za simbolicku sumu.Mám zato, že to bude zneužívané, hlavne zo strany bezdomovcov.
ava

#48 Re: Re:

2014-11-13 08:33

#23: - Re:  

 ... už som hore písala, že vlakom cestujem každý deň.


Hosť

#49

2014-11-13 08:48

Ďakujem za možnosť bezplatného cestovania. Ako dôchodkyňa ktorá pracovala bez prerušenia zamestnania a poctivo pracovala si to zaslúžim. Určite sa nebudem voziť každý deň do aleluja ako to tvrdia niektorí študenti. Oni si neuvedomujú že raz budú tiež dôchodcami? Vari študenti nezostarnú???

Hosť

#50 Re: Re:

2014-11-13 08:49

#4: - Re:  

 Vlaky nechodia len v piatok a v nedeľu. V týždni sú naozaj poloprázdne.