Petícia za zrušenie vlakov zadarmo

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za zrušenie vlakov zadarmo.


Hosť

#576

2014-11-09 11:35

Omnoho užitočnejšie by bolo časť tých prostriedkov využiť na skultúrnenie vlakovej dopravy pre tých čo si cestovanie zaplatia niekoľko krát zdanenými peniazmi
Ľudomír

Hosť

#577

2014-11-09 14:37

Pre mňa to je zlé využitie verejných peňazí a vlastná kampaň nielen pre pána premiera

Hosť

#578

2014-11-09 15:34

Táto petícia má opodstatnenie.K tomu niet čo dodať.

klin

#579 NESUHLAS S PETICIOU

2014-11-09 16:59

Konečne nejaky dobrý napad Fica , radšej peticie proti menšinám ktoré minajú naše peniaze z dani na fet a chlast. 

Jakub

#580 Re: Fico je fas!!!

2014-11-09 17:02

Bože, prosím ak pritiahne cestovanie zadarmo na Slovensko bohatých zahranićných dôchodcov a študentov. ktorý tu pomíňajú peniaze za iné služby, daj aby dostali zadarmo aj autobusi. Aspoň sa konečne pohne slovenský cestovný ruch smerom v pred. No nemyslím si, že kôli vlakom zadarmo sem začnú chodiť zahraničný dôchodcovia. Ale bodaj by si mal pravdu:D 

Jakub

#581 Re: Re:

2014-11-09 17:12

Samozrejme, vśetky aktivity štátu musí vždy zaplatiť len občan. Tak to proste chodí na celom svete. Len je otázka, že ako štát rozdelí dané financie. Pamätaj na jedno porekadlo: Keď dávajú tak  ber keď byjú tak utekaj. Ak dostaneš nejakú výhodu treba ju brať. Teraz ju tu máš. Štát ti niečo dáva. Každý rok ide na vželezničnú dopravu cca 250 mil eur. tento rok o 13 mil eur navyše čo je skoro nič v porovnaní so sumou na ktorú už aj ty teraz prispevaš. Lepšia ako by dané peniaze mali skonći´t v stimuloch pre bohaté firmy, dotáciach či daňových prázninách. Toto aspoň pomôže niektorým slovenským rodinám a nie len veľkým hŕaćom na trhu. 

 

JaKUB

#582 Re:

2014-11-09 17:47

#7: -  

 Odvody nepalitiš do 159 eur mesaćne. Dane neplatiš ako študent vôbec - to ti vrátia v Marci. Na budúci rok ti štát hranicu 159 eur zvyšuje na 200 eur. To len tak pre poriadok. 

jAKUB

#583 Re: Re:

2014-11-09 17:55

a TO NIE JE ZLODEJINA KED FIRMY DOSTÁVAJÚ DAŇOVÉ PRÁZDNINY, DOTÁCIE A STIMULY? pOLITICI SI HRABÚ Z ROZPOČTU VŠETKO LEN DO SVOJHO VAČKU A KEĎ NÚKAJÚ OBYČAJNÝM ĽUĎOM NEJAKÚ VÝHODU Z TÝCHTO PEŇAZÍ KTORÉ BY INAK SKONČILI V ICH VRECKÁCH ALEBO FINANĆNÝCH SKUPINÁCH? BUĎME RADI ŽE PENIAZE IDÚ DO SLOVENSKÝCH DOMÁCNOSTÍ A NESKONČIA INDE. KRITIZUJTE KORUPCIU V POLITIKE ALE NIE VÝHODY PRE OBYČAJNÝCH ĽUDÍ. 

 

REMUS

#584 Slobodný názor

2014-11-09 19:32

Drahá naša ,,inteligencia,,. Pôvodne som mal chuť napísať niečo v zmysle: Drbe Vám?  Ale to by bolo neslušné a len mierne som sa nad tým pousmial. Stačí, aby som si prečítal zopár riadkov o Vašich ,,riešeniach a názoroch,, a utvoril som si o Vás všetkých názor. Sliepočky na trhu. Aby som tu našiel rozumný argument, to som sa nedočkal. Tak to skúsim takto. Moje slová nie sú adresované vám, čo jazdíte bavorákmi, vám, čo ste z bohatej Bratislavy a vám, čo máte viac slov ako argumentov, lebo vy to v živote nepochopíte. Som študent posledného ročníka a mám dostatočné IQ aby som chápal ekonomické a sociálne kroky a ich dopady. Je zjavné, že nič na  svete nie je zadarmo, to všetci vieme a v tom sa zhodneme. Ale zamyslite sa nad niečim. To, že všetci dotujete nenažraných politikov vám vôbec NEVADÍ a to, že študenti a dôchodcovia budú mať jedinú úľavu, tak sa idete s prepáčením pos**ť. Nechápem Vašu logiku. Zhrniem to takto:

Plné vlaky a staré vozne? --------- Cestujte Regiojetom, taxíkom, alebo vzducholoďou. Veď vyjadrujete sa tak, že na to máte.

Druhá polovica ľudí to zaplatí? ------- Veď sa skladáte na zlaté padáky politikov. Prečo Vám to nevadí? Prečo nerobíte petíciu ze toto? Pridám sa k vám. Ale toto čo tu riešite. Nezaslúžite si nič, prepáčte.

A záver. Moja mamka je dôchodkyňa, ja som posledný rok študent. A verte mi, ak konečne budú môcť moji rodičia niekam vypadnúť na výlet, lebo doteraz si to nemohli dovoliť za to, že ja sa budem tlačiť v plnom kupéčku s dôcodkyňami, tak to s radosťou urobím a celá táto petícia nie je nič, len otázka SEBECTVA a ZÁVISTI. Nepresvedčili ste ma o opaku. Pekný večer prajem. 

PS:  Najviac sa mi páči, že na internete je najviac odborníkov na všetky oblasti na svete. Všimli ste si? Sme to ale dokonalý národ. Na internete bezkonkurenčne! :D

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2014-11-09 19:33


Viola

#586 Re: sebecký národ!

2014-11-09 19:35

#53: - sebecký národ! 

 Drahá študentka, myslím, že nie si jediná, ktorá študuje, resp. študovala na vysokej škole. Veľa z nás veľmi dobre vie, aké financie to obnáša. Aj ja som bola študentkou, bývala na internáte, učila sa na skúšky a platila cestovné (zľavnený študentský lístok) rovnako ako ty. Takže tvoje apelácie na to, aby sme sa vžili do tvojej situácie a prestali byť sebcami sú v tomto prípade úplne bezpredmetné. Prajem Ti veľa študijných úspechov a odporúčam striedmejšie využívanie interpunkčných znamienok v texte.

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2014-11-09 20:02



Hosť

#588

2014-11-09 20:47

Súhlasím s touto petíciou. Mohli povedať celú pravdu a nie potom budú brať peniaze od pracujúcich a slušných ľudí.

Hosť

#589

2014-11-09 20:59

dnes ma v Martine obsluhoval 36 ročný výsluhovy dôchodca!!!! "bohactvo", jemu nič nieje a má vyšší dôchodok, ako ja!!! a to som mal pracovný úraz na kamióne a každý ma ženie do roboty a "vysluháča" so 100% zdravotným stavom nie a to nemám jedu nohu a nadruhú chodím len tak-tak bez palcov a citu na nohe!!! kde je spravedlnosť pre všetkých!!! môj švagor robí 35 rokov pri vysokej peci a je to starý človek a má len cca50r. a on musí robiť do 65!!r! kde je tá solidarita!!!

Hosť

#590

2014-11-09 21:48

Súhlasím jednoznačne s touto petíciou a to som študent . Je to hanebná praktika a zvýhodňovať len určite percento študentov je čistá diskriminácia
sunar

#591 Re:

2014-11-10 06:50

#590: -  

 a to jakto, to nedostanu vsetci studenti?


Hosť

#592

2014-11-10 08:18

Súhlasím s cestovným zadarmo pre študentov a dôchodcov v prípade, ak ŽSR vykážu pozitívny hospodársky výsledok, a ponechanie rozšírenia platnosti pre občanov EÚ v prípade, ak nejaká štúdia preukáže pozitívny vplyv na cestovný ruch. Prípadne ak recipročne štáty EU zavedú rovnakú politiku cestovania zadarmo, potom súhlasím aj so súčastným stavom dotovania zadlžených železníc navyše. Pre každý prípad si ale začínam kupovať miestenky...

sunar

#593 Re:

2014-11-10 08:51

#592: -  

 radsej si chod do obchodu kupit pastiku expertko


Hosť

#594 Re: Re:

2014-11-10 08:56

#591: sunar - Re:  

 pokiaľ viem, nie všade jazdia vlaky......  všetci dôchodci a študenti, ktorí sú mimo trasy vlakov túto výhodu nebudú mať.....  iba ak by sa zaviedla aj autobusová doprava zadarmo.... a hrozí, že autobusová doprava v oblastiach, kde premávajú vlaky,  bude musieť znížiť počet autobusov a ešte viac sa zníži rentabilita autobusov.... :-(

a nechápem, že študenti budú mať cestovanie zadarmo vo všeobecnosti.... to ani za socializmu sme nemali....  mali sme polovičné cestovné a aj to len na trase trvalý pobyt - škola......  naozaj choré......


Hosť

#595

2014-11-10 09:00

Nehcem doplácať na hlúposť tohto parlamentu.
sunar

#596 Re: Re: Re:

2014-11-10 09:12

#594: - Re: Re:  

 tie autobusi zadarmo asi nebudu, aj ked aj to by sa zislo, lebo ako vravis nie vsade su vlaky


Hosť

#597

2014-11-10 10:14

Absolutne nepodporujem tento pre Slovensko nezmyselny napad, aby boli vlaky pre studentov a dochodcov zadarmo a uz vobec nie v celej EU.

Hosť

#598

2014-11-10 10:37

Nemal by som nič proti, keby boli vlaky zadarmo pre všetkých, ale s podmienkou, že aj autobusy, lietadlá a benzín aj nafta.
sunar

#599 Re:

2014-11-10 10:51

#597: -  

 ze ti si si absolutne frkol jednu absolutku nalacno? jasne ze to super pre studenta

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2014-11-10 10:54