Petícia za zrušenie vlakov zadarmo

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za zrušenie vlakov zadarmo.


Hosť

#551

2014-11-08 16:33

Ani za komunistov sa ľudia nevozili zadarmo, dneska nič nie je zadarmo je to populistické.......

Hosť

#552

2014-11-08 16:40

Podpísal som, lebo toto opatrenie nepovažujem za majúce akýkoľvek potenciál prispieť k rozvoju našej spoločnosti. Tu sa peniaze doslova vyhodia von oknom a tam, kde by mohli byť využité osožnejšie (Viď napríklad návrh rozpočtu SAV na budúci rok, kde tento rozpočet má byť krátený o vyše 10000000 eur.) sa zoberú.

Hosť

#553

2014-11-08 17:11

Klimentova

Hosť

#554

2014-11-08 17:56

Som dochodkyna, ale tie spinave okakane vlaky ani pre mna nie su ziadna vyhoda!!!! Cestujem radsej menej ale dostojne. Ak sa da.....

Hosť

#555

2014-11-08 18:00

Vláda by mala efektívnejšie využiť peniaze, veď dôchodci majú zľavu na cestovanie a študenti tiež. Akú zľavu, alebo výhodu zadarmo by potom mali tí, ktorí cestujú len autobusmi, pretože cez ich bydliská vlaky nechodia? A vôbec, pôjde to zase len z našich daní, za čo nám ešte budú zvyšovať dane? Keď si vo vláde vymyslia, nech si to aj zaplatia zo svojich maxiplatov a nie z našich minimálnych platov. Aj my pracujúci chceme dôstojne žiť, nielen na kadečo nútene prispievať!

....

#556 ...

2014-11-08 18:25

Touto petíciou sa aj tak nič nevyrieši. Vlaky zadarmo sa možno zrušia, no dane sa znižovať nebudú. Takže, good luck.


Hosť

#557

2014-11-08 18:28

Strašne ma serie že niekto zo mňa robí debila. Smutné je že dementov robia hlavne
z dôchodcov . Horší ako šmejdi

Hosť

#558

2014-11-08 18:33

je choré aby pracujúci ktorí vlaky nevyužívajú platili za ne

André

#559 Re: Fico je fas!!!

2014-11-08 19:05

#4: Maťo - Fico je fas!!! 

 namiesto 4 € platime 2€ takže over si info kym niečo vypustiš a ked maš cestovať cez cele slovensko na zapad do školy tak to nie je lacna zaležitosť takže vlaky zadarmo budu vhodne..a konečne by mohli aj študenti precestovať viac slovensko a nesedieť za PC...cigani maju všeličo zadarmo tak prečo my by sme niečo tiež nemohli mať?! 


Hosť

#560 Re: Vlaky zdarma ANO

2014-11-08 19:10

#23: - Vlaky zdarma ANO 

 KONEČNE ROZUMNÝ NÁZOR!!! a mali by radšej pridavky ciganom hlupym znižiť...to je v poho že na nich platime ale na vlaky ktore viac ludi využije a aj lepšie tak to je koniec svete...ludia maluju certa na stenu... suhlasim s tebou 


Hosť

#561

2014-11-08 19:15

Populizmus zo strany vládnucej strany. Body by si mali zbierať opatreniami, z ktorých by sme mali úžitok už aj my, obyčajní, vždy pracujúcimi ľuďmi napr. neplytvať štátnymi peniazmi na ľudí, ktorí nikdy nepracovali, nepracujú a ani nikdy pracovať nebudú, pretože nemusia, systém im to dovoľuje a chorých diskriminuje. Na tomto by mohla strana a súčasná vláda stavať!!!!! A tých možností má celú kopu ....
ChcemVlakyZadarmo

#562 VLAKY ZADARMO ANO

2014-11-08 19:20

chcem vlaky zadarmo ... mam vzťah na dialku a ovela by sa zlahčila situacia..hlavne finančna a a určite aj bude lepšie viac byť s partnerom...a isto aj viac ludi ma takyto vzťah...niekto tie vlaky aj využije precestuje slovensko a nemusia mladí stale len za PC sedieť... chystam sa aj na vyšku tak bude lepšie ak ušetrím na ceste...nemala by sa radšej podpisovať peticia proti pridavkom pre romov a podobnym blbostiam? vlaky aspon niekto využije a bude to praktické pre mladych... su tu aj horšie veci napriklad užasni lekari ktori nepridu ani na nejaku chorobu a ludia zomru v podstate "len tak"... ale nie, vam vadia vlaky zadarmo ktore môžu aj pomôcť...dufam že vaša peticia neprejde..aj tak je to hluposť...hockto si narobi milion emailov a "podpiše" peticiu...toto vam ani nemože presť a dufam že ani nevyjde...tolko k tomu...


Hosť

#563

2014-11-08 19:34



































som dôchodkyňa. sice invalidna, ale som. ale nesuhlasim s tym aby boli vlaky zadarmo( ty ktory su teraz nadšeny že budu cestovať zadarmo si neuvedomuju že nato aby vlaky chodili treba platiť zamestnanocov železnic. každy vlak ma rušňovodiča, sprievodcu. na každej stanici je výpravca. a tak by som mohla menovať donekonečna. všetkych tychto ľudi treba platiť. a kto bude prispievať na ich pklaty??? to ste sa niekto zamyslel? hlupi ťah pana Fica





JaJa

#564 Re: VLAKY ZADARMO ANO

2014-11-08 20:23

#562: ChcemVlakyZadarmo - VLAKY ZADARMO ANO 

 a čo študenti a dôchodci, kde vlaky nejazdia?  čo zamestnaní čo pracujú za minimálnu mzdu?  

ja osobne za vlaky zadarmo nie som aj z toho dôvodu, že to čo je zadarmo, tam sa rozkráda najviac.... to vidíme aj v zdravotníctve.....   mohli byť zľavy, možno aj väčšie ako sú, ak má vláda dostatok financii.... ale toto je len ďalšia možnosť ako ukradnúť peniaze zo štátneho rozpočtu......  veď môžu zobrať všetkým....  a pomôžu pár ľuďom.... a nechcem si predstaviť kultúru cestovania......


Hosť

#565

2014-11-08 20:28

Dakujem za vyhlasenie peticie . Sme s manzelom dochodcovia,ale toto nieje pomoc, ale degradacia.
Necestujeme tak casto, ale kultura cestovania sa este znizi. Ak nam zasa chceli dat stary med popod nos, tak odmietame , je mozne inou formou dat dochodcom vediet , ze o nich stojime. Radsej nech sa peniaze pouziju na bezbarierovy pristup cez schodistia na zel. staniciach a pod.

Hosť

#566

2014-11-08 23:00

Som student a hoci sa mi predstava bezplatnej dopravy paci, musime byt realisticki a uvedomit si, ze v nasej sucasnej ekonomickej situacii je tento krok skutocne privelky, a plni len populisticku funkciu (pripadne prekrytie inych kauz, o ktore sa podla navrhovatelov tejto reformy nemame zaujimat).

Hosť

#567

2014-11-09 04:41

Som za zrušenie vlakov zadarmo

Hosť

#568

2014-11-09 05:47

Nemame na dobudovanie dialnic a cestnych komunikacii,ale na vlaky zadarmo vlada peniaze nasla vo vreckach danovych poplatnikov. SMUTNE, TENTO STAT JE JEDEN VELKY SMUTOK. Snad to bol len vtip, ze nase vlaky budu zdarma aj pre ludi z EU. Ludia by si mali uvedomit, ze nic v tomto state NIKDY NIE JE A NEBUDE ZADARMO.

Hosť

#569

2014-11-09 06:36

otázka na Fica : Je to recipročné ? môžeme zadarmo cestovať vlakom do europy_ prečo nie sme najchudobnejší a rozdávame to čo nemáme

Hosť

#570

2014-11-09 06:49

Plná podpora!

Hosť

#571

2014-11-09 07:50

cestovanie "zadarmo" nakoniec aj tak zaplatí daňový poplatník a diskriminuje viacero skupín občanov, najmä riadne pracujúcich.

Hosť

#572

2014-11-09 07:50

v inych statoch sa vesia na stromy,alebo zatvara do basy na dlhe roky...kym sa toto nezavedie u nas kazda dalsia vlada si bude robit to iste.

Hosť

#573

2014-11-09 08:13

Prečo by mali doplatiť pracujúci na študentov a dôchodcov keď tak či onak študent bude musieť platiť keď skončí školu už len to, že pracujúci platia školy svojím deťom (cestovné, učebnice, školské pomôcky a kadejaké nezmyselné poplatky v školách) a ešte budú všetci platit cestovné ostatným??? To kde sme? je to trápne gesto aby sa zas prehajdákali peniaze pre úlety našej vlády.
Jojo

#574 Re: VLAKY ZADARMO ANO

2014-11-09 11:05

#562: ChcemVlakyZadarmo - VLAKY ZADARMO ANO 

 Vlaky zadarmo nie su urcene na to aby si niekto pomocou nich ukojil svoje sexualne potreby ale na to aby sa studenti dostali do skoly a domov, dochodci "spoznali slovensko" a podobne. Ale aj to je blbost pretoze vsetko co je zadarmo padne. Ako aj siet mobilneho operatora ked da na Vianoce alebo Novy rok SMS zadarmo.... Do tych polorozpadnutych vlakov nenapchaju tolko ludi a co potom maju urobit napriklad pracujuci ktori musia cestovat za pracou a kvoli tomu sa nemestia do vlaku? Teraz ked chodim rano do Bratislavy tak je uz na prvej stanici plny vlak a na dalsich ked nastupuju tak ludia stoja.

Keby radsej za tie peniaze nakupili nove vlaky, pripadne dali len zlavy a hlavne neschovavali za toto vsetko co pokradli lebo to si nikto z fico-volicov nevsima.


Hosť

#575

2014-11-09 11:27

Ja mam iba 290e dochodok a neviem si predstavit akoby mi pomohlo zvýšit kvalitu života cestovanie vlakom zadarmo.
Anastázia Rapantová