Petícia za zrušenie vlakov zadarmo

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za zrušenie vlakov zadarmo.

ja

#351 Re:

2014-11-07 08:28

#345: -  

Táto vláda predsa dáva zarobiť ľuďom. Tým svojim.

Tender na nákup 3x predraženého CT je len špička ľadovca.

Aj na takomto biznise s vlakmi zadarmo sa dobre zarába.

A ešte aj diskutér sunarko si určite príde za trollovanie na svoje...


Hosť

#352

2014-11-07 08:35

Jasné, že je to kravina. O to mu presne išlo. Pred voľbami vlaky zadarmo a po voľbách na nátlak verejnej mienky "akože ustúpi" a zruší vlaky zadarmo. Len som zvedavý, čo povie tým 60000 ľuďom, čo si už vybavili preukazy, či čo, na cestovanie. Tie smutné oči dôchodcov mu budú svietiť pred očami až do konca života. Či?
sunar

#353 Re: Re:

2014-11-07 08:36

#351: ja - Re:  

 ale prosimta, to ty si asi nejaky neznamy stranik, opozicnik ktoremu sa neuslo

Nie

#354 Zmente tych, co o tom rozhoduju

2014-11-07 08:40

Ak niekto nerozumne rozhoduje dostatocne dlhu dobu - CO TAM ESTE ROBI!!!!!

Mame v rukach vymenit tych, co ZLE vladnu...

stabista

#355 Hazard a nezodpovednost

2014-11-07 09:00

....v prvom rade upozornim na pravopis:-)

"PREZÍVKA"

a k tej vatikánskej akcii.....

Mám dve dcéry, obe študovali mimo bydlisko, takže  veľmi dobre poznám náklady spojené s cestovaním.

Napriek tomu sa prikláňam k názoru, že je to veľmi priehľadný, nízky, populistický a nezodpovedný krok. Minulý mesiac v relácii Pod lampou, bola debata s predstaviteľmi SAV. Len tak mimochodom tejto vedeckej inštitúcii malo byť v budúcoročnom rozpočte ubraných cca 10 mil. Eur, na čo sa rozprúdila silná verejná a odborná debata, kritika....

Čuduj sa svete, do dnes sa nevie ako a odkiaľ, ministerstvo školstva a financií NAŠLO zdroje, ktoré mohli vykryť tento deficit v rozpočte a tak naša veda bola zachránená( do kedy?).

A to je len jeden príklad, kvapka v mori, kde všade tieto veľkorysé klišé gestá spôsobia finančné "diery".

Nespomenula som naše úbohé zdravotníctvo, viď. kauza pani ministerky.......


Hosť

#356

2014-11-07 09:00

Ficko rad dava "zadarmo" z cudzych penazi

Hosť

#357

2014-11-07 09:05

My vlakové trate nemáme ,tak prečo len vlaky a autobusy nie...
Alf

#358

2014-11-07 09:07

akých debilov sme si zvolili, také debilné zákony máme.......


Hosť

#359

2014-11-07 09:11

Som študent VŠ, mám part-time job a za školu si platím lebo chcem mať lepšie vzdelanie ako poskytujú verejné školy na Slovensku a nesúhlasím s vlakmi "zadarmo" lebo to vôbec neprispieva k zdravému vývinu ekonomiky a takéto riešenie nemôže byť dlho trvajúcim riešením. Viem čo je to zarábať si na seba, no aj tak si radšej zaplatím za rýchlejšiu a pohodlnú cestu IC vlakom po dlhom týždni strávenom v škole a robote. Nevylučujem, že z času na čas využijem aj bezplatnú cestu vlakom, pretože keďže sa vláda rozhodla zvýšiť dane, ktoré ovplyvnia mojích rodičov a z ktorý je čiastočne platený aj tento výstrelok, tak to budem brať ako náhradu zvýšenia daní. No radšej by som si za cestu platila s tým že by daňová povinnosť bola znížená a pomohla či už stredným podnikateľom lepšie hospodáriť alebo zamestnaným ľuďom mať viac peňazí. Aby ekonomika napredovala, peniaze sa musia točiť, no keď medzi ľuďmi nie sú, nie je to možné a tým všetko stagnuje.
sunar

#360 Re:

2014-11-07 09:14

#357: -  

 lebo autobusmi chodia dochodcovia, je to tam citit po nich ked uz sa musim tymto spojom vybrat , chapes


Hosť

#361

2014-11-07 09:17

Je to nespravodlive priti tym, ktori nemozu cestovat zadarmo... Co sme z ineho cesta vsetci sme si rovnaki vsak sme jeden narod... Mali by dost nieco aj ty , ktori nemozu cestovat zadarmo napriklad kolko ludi cestuje za pracou co len prevezie aj tym by sa hodilo cestovat zadarmo. Si neviete predstavit ake su to naklady....

Hosť

#362 Re: Re:

2014-11-07 09:23

#76: - Re:  

 úplný súhlas

greg

#363 šialenstvo

2014-11-07 09:24

A čo ľudia čo pracujú keď všetci študenti budú natlačený vo vlakoch zadarmo ? Zaplatia si to a ešte budú radi keď si sadnú niekde. Majú zľavy to bohato stačí keď tak o niečo zvýšiť zľavu ale zadarmo to je šialenosť. A to ani nehovorím o tom ako sa to cez prázdniny bude ZNEUŽÍVAŤ. 

sunar

#364 Re:

2014-11-07 09:24

#361: -  

 ale to moc zvelicujes, to je len cista zavist ze


Hosť

#365

2014-11-07 09:24

Nesystémový krok vlády, predvolebný ťah na minoritné skupiny a ich manipulácia v prospech centralizovaného Smeru! Stačilo gorily! Čo bude nasledovať, podpora stravovania rómov z našich daní?

Hosť

#366

2014-11-07 09:32

Vlaky zadarmo: Je to populisticky nezmysel.

Hosť

#367

2014-11-07 09:45

Sám som študent, ale toto je somarina ako voda v koši a kto to tomu šašovi uverí nech ide do zelovocu a kúpi si veľkú uhorku.
xy123

#368 reakcia

2014-11-07 09:48

Absolútne nesystémový, diskriminačný krok. Časť študentov dokonca (chápajúc z opodstatnených dôvodov samozrejme) poberá sociálne štipendiá. To je všetko v poriadku, avšak naskytá sa nám situácia, že táto skupina je duplicitne zvýhodňovaná sociálnymi dávkami. Preto by malo byť poskytovanie sociálnych štipendií krátené - nakoľko tie podľa očakávaní študenti využívajú aj na cestovanie. Myslím však, že tak ďaleko zostavovatelia zákonu nevideli.  

sunar

#369 Re:

2014-11-07 09:49

#367: -  

 a ty si odkial prisiel z dediny zasa, ze ti mama dnes nabalila zasa chleba s mrkvou? Samozrejme ze su dobre vlaky zadarmo, neviem co vam furt vadi


Hosť

#370

2014-11-07 09:51

som ZTP-S a som opravneny vyuzivať železničnu dopravu zdarma, avsak som presvedčeny o nesystemovosti tohto riešenia a populistickom pokuse zaslepiť ľudom oci pred inymi prijmanymi zakonmi zhorsujucich ekonomiku Slovenska. Mňa si vlakom zdarma nekupiš, Fico!

Mr.Freeman

#371 Kalkulácia

2014-11-07 09:56

Ja som dnes ráno trochu počítal:
Máme zaplatiť 30 milionov € za vlaky "zadarmo" pre študentov a dôchodcov. Počet zamestnaných na slovensku je 2,329 miliona obyvateľov. To vychádza na osobu 12,88 € na rok. Naozaj sme lakomí dať 1,07 € mesačne zo svojích
peňaženiek pre cestovanie študentov a dôchodcov? Že nejaká babička pôjde za vnučatami 250 km, lebo má konečne možnosť cestovať z jej mizerného dôchodku? Že podporíme trochu vzdelanie mladých?

Ak som sa niekde pomýlil, tak ma prosím opravte.


Hosť

#372

2014-11-07 09:56

Táto vláda robí všetko pre to ,aby zlikvidovala slobodu podnikania a toto je jeden z klincov do rakvy živnostníkom , ktorí to zatihnú , hnus .

Hosť

#373

2014-11-07 09:57

tieto vlaky je nezmysel roberta fica lebo vlaky zadarmo to je fraška čistá potom v budúcnosti ich aj vlaky zamesnajú??? čo keby podporil viac vinancii do školsva a to pre študentov aby získaly prax

sunar

#374 Re: Kalkulácia

2014-11-07 10:02

#371: Mr.Freeman - Kalkulácia 

 presne tak su to lakomci a len zavidia

hosť

#375

2014-11-07 10:08

Mr. Freeman - mozno si pocital dobre... Ale prirataj k tomu DLH tohoto statu, ktory zvysila tato vlada. Dalej vsetky vydavky statu.... 

My NEMAME z COHO rozdavat. My MUSIME platit "akoze" hlupe preslapy nasich pre SEBA SIKOVNYCH politikov.