Petícia za národný pamätný deň sadenia stromov v SR

Ministerstvo životného prostredia SR      

Ing. László Sólymos

Nám. Ľ.Štúra 1
81235 Bratislava

 

Úrad vlády Slovenskej republiky
Námestie slobody 1
813 70 Bratislava

 

Petícia za zavedenie národného pamätného dňa v SR, počas ktorého bude celá krajina sadiť stromy.

 
Stromy sú neoddeliteľnou a dôležitou súčasťou života človeka na našej Zemi. Na takmer celom území Slovenska stúpol počet holorubov, zničené stráne a v mestách či obciach sa viac stromy režú ako sadia. Vo viacerých regiónoch Slovenska sa postupne zhoršuje kvalita ovzdušia. Stromy na území miest, obcí a hlavne lesy sú pod tlakom a to hlavne v dôsledku využívania drevnej hmoty a aj vďaka tomuto prístupu človeka k prírode, ľudské zdravie a rovnako aj zdravie zvierat upadá.

Našťastie existuje spôsob, ako si ľudia na Slovensku môžu pripomenúť, že stromy sú pokladom našej krajiny a nás ľudí, ktorí v nej spoločne žijeme a chceme dýchať čistý vzduch, aby sme si naše zdravie udržali, čo možno na najlepšej úrovni.

Vďaka vášmu podpísaniu tejto petície, môžeme spoločne dokázať omnoho lepšie reagovať a poukázať aj na každodenné nezmyselné a neuvážené ničenie našich lesov a stromov v mestách či obciach, ak sa nám podarí presadiť jednodňový pamätný deň sadenia stromov v SR, počas ktorého nájdeme všetci k sebe blízko a pridáme ruku k dielu, pre zdravšie Slovensko. Poukazujeme rovnako tak aj na masívne odlesňovanie a spôsobu chovania sa ľudí k prírode.

 

Preto žiadame, aby vláda SR a Ministerstvo životného prostredia SR prijali všetku zodpovednosť a našu výzvu touto petíciou za to, aby sme mali národný pamätný deň sadenia stromov na Slovensku podla:

Zákona č. 241/1993 Z. z.

Národnej rady Slovenskej republiky o štátnych sviatkoch, dňoch pracovného pokoja a pamätných dňoch.

 

P O Z O R !

Potom ako podpíšete petíciu, príde vám e-mail z linkom na potvrdenie svojho podpisu. Prosím pozrite si váš email a potvrdte váš podpis, aby bol PLATNY!

Ak vám e-mail nepríde za krátky čas, skontrolujte si SPAM prosím.

 

 


OZ Stromy zdravia    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem OZ Stromy zdravia na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...