Nebuďme psími rasistami

bbbbb

/ #49 Re: aaaaa

2012-09-21 15:01

#6: ici - aaaaa

ono by bolo fajn ak by sa nedelili psy na male a velke plemena, na nebojove, je to raz pes a rovnako vie pokusat aj maly. konecne by mali byt ludia pravne postihnuti za to co ich pes sposobi. Je jednoduche zatvorit oci a neriesit majitela je jednoduchsie odstranit psa...

No a mimochodom, nedavno som ja isla s dvoma psikmi na voditku tzv. male plemeno a tyrana, najdena fenka asi japonsky spic. Dobehol ku nam pes nazvany ako bojove plemeno, milujem tieto spy a fascinuju ma vzdy ak mozem rada takeho pomojkam, pohladim. No tento volne pobehujuci pes dobehol ku fenkam so vstycenym chvostom, napnutym svalstvom uprenym pohladom, napnutym telom. Nastastie moja fanka je mierumilovna a priatelska druha sa sprava priatelsky ku vsetkym psom nic nespravili preto aby vznikol konflikt a konecne majitel dosiel. Nez majitel zistil kde vlastne psa ma ja som pokojne stala a fenky sa snim ovoniavali ale co ak ... majitel by vo chvili konfliktu nestihol nic spravit a ja by som nemala dost ruk a sil aby som nieco spravila.

Nejde o male a velke plemena, ani o bojove ide hlavne o ludi... naposledy som dostala otazku mam chodit so spom na cvicak? ( je to oriesok ) ano treba nie kvoli psovi to sa nauci ale kvoli sebe aby ty clovek si vedel ako sa mas ku psovi spravat.