Referendum 2016

Účelom tejto petície je do roka zhromaždiť 350 000 podpisov plnoletých občanov Slovenskej republiky, aby sa súčasne s parlamentnými voľbami 2016 konalo aj referendum, riešiace nasledujúce otázky:

 

1. Súhlasíte s tým, aby sa poslancom NR SR nemohol stať žiaden občan s titulom RSDr., ani občan, ktorý bol v minulosti preukázateľne členom Komunistickej strany Slovenska alebo Komunistickej strany Česko-Slovenska?

2. Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky ustanovila možnosť voliť poslancov NR SR a poslancov Európskeho parlamentu prostredníctvom internetu?

3. Súhlasíte s tým, aby bol prijatý ústavný zákon, podľa ktorého nebude možné zostavenie vlády jednou stranou?

4. Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky ustanovila povinnosť minimálne raz za štvťrok zverejňovať účtovníctvo jednotlivých politických strán?

5. Súhlasíte s tým, aby mohli osoby rovnakého pohlavia uzatvárať registrované partnerstvá?

6. Súhlasíte s tým, aby nová vláda Slovenskej republiky začala prijímať také reformy ekonomiky, zdravotníctva a školstva, ktoré priblížia Slovensko úrovňou k vyspelým štátom ako Fínsko či Dánsko?

7. Súhlasíte s tým, aby Slovenská republika ako zvrchovaný štát bez naviazania na akúkoľvek náboženskú ideológiu, prestala financovať cirkvy pôsobiace na Slovensku?

 

Každý deň sa dočítavam z médií, ako 25 rokov od revolúcie slovenský národ arogantne, beztrestne a konštantne OKRÁDAJÚ ex-komunisti, finančné skupiny a ich sympatizanti. Aby sa SR pohla smerom dopredu, musíme im konečne ukázať ich miesto. Je čas na zmenu.

Internet má dnes doma podľa posledného prieskumu až 94% domácností. V poslednom referende táto otázka schválená nebola.  Je čas na zmenu.

Prešlo 25 rokov od Nežnej, a sme tam, kde sme pred 25 rokmi boli. Demokracia je o pluralite názorov. Už niekoľkokrát sme sa na vláde jednej strany popálili, nemôže to ísť takto donekonečna. Je čas na zmenu.

Občania majú právo vedieť, kto, kedy, a akou sumou prispel na financovanie jednotlivých politických strán. Netransparentné financovanie politických strán je jedným z dôvodov, prečo je Slovensko po 25 rokoch tam, kde je. Je čas na zmenu.

Milí kresťania. Boh vraví: "Miluj blížneho svojho." Aj homosexuáli sú vaši blížni. Prečo ich teda nemilujete? Sú to aj vaši susedia, priatelia, synovia, vnuci, vaše deti. Nijako vám neubližijú. Vy ubližujete im. Je čas na zmenu.

Prešlo 25 rokov a áno, Slovensko sa posunulo vpred. Vďaka zlodejom, klamárom a populistom však v súčasnosti stagnuje. Takýmto tempom dobehne Nemecko o tri storočia. Namiesto nezmyselného riešenia toho, čo sa bude predávať v školských bufetoch alebo jednej štátnej poisťovne potrebujeme omnoho dôležitejšie reformy. Je čas na zmenu.

SR je zadlžená až po uši a na financovanie jednotlivých cirkiev nemá peniaze. Financovanie cirkiev neprináša žiadne výsledky a neprodukuje žiadne HDP. Zato financovanie športu a kultúry je nedostatočné a príliš neprehľadné. Je čas na zmenu.

 

Priatelia. Nie som súčasťou žiadnej slovenskej politickej strany. Som 23-ročný vysokoškolák, gej, a z toho, čo sa v mojej rodnej zemi deje, je mi denne do plaču. Kvôli bezmocnosti, beznádeji. Kvôli politikom, ktorí denne rozkrádajú majetok štátu. Je čas povedať dosť.

Ak máte podobný názor ako ja, podporte prosím túto myšlienku, podporte prosím podpisom toto referendum. Dáte tak najavo, že Slovensko a jeho budúcnosť ešte nie sú zatratené. Ďakujem.

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem - na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...

Facebook