Podporme remeslá na Slovensku - umožnenie organizovať remeselné jarmoky a trhy

Na Slovensku sa po "korona kríze" a vyhlásenom krízovom stave postupne otvárajú a uvolňujú opatrenia. Chod firiem a spoločnosti sa postupne dostáva do normálneho fungovania ako spred tejto situácie (korona krízy). Aj napriek tomu máme na Slovensku ešte stále funkčné opatrenia, ktoré zväzujú ruky mnohým firmám a organizáciám, mestám a obciam. 

Ekonomika sa postupne rozbieha a štartuje.

Avšak tá najdôležitejšia jednotka v tejto republike, ktorým je slovenský živnostník - remeslník, stále nemôže podnikať a zapojiť sa už do rozbehnutého systému. Tí najmenší, ktorí tvoria dosť podstatnú časť ekonomiky Slovenska, neodídu, nech sa deje čo sa deje, stále zostanú podnikať a vytvárať pridanú hodnotu na Slovensku - sú trestaní. Trestaní sú za vernosť a loajalitu, za to, že odvádzajú dane a odvody v tomto štáte a nakoniec je dosť podstatné uviesť - na nič si nenárokujú. Ako ich štát podporuje? Dostávajú títo remeselníci dotácie a podpory od štátu? Remeselníci odpovedzte. Dostávate?

Je čas dať o sebe vedieť! Remeselníci, prebuďte sa! Hlavu hore.

Táto skupina remeselníkov, ktorá sa podieľa na kultúre, na udržaní dedičstva a histórie našich predkov. Títo remeselníci, ktorých štát podporuje za posledných x rokov iba tým, že im berie, nastoluje pravidlá a novú byrokraciu, im berie teraz aj to posledné. Slobodu podnikať a udržať remeslo remeslom. Dovolíte to? Už stačilo, nie?

Pýtame sa prečo? Obchody, veľké obchodné reťazce, supermarkety, zahraničné korporácie, ktoré tu na našich úrodných poliach, na pôde našich predkov postavili obchodné centrá - majú povolené podnikať, predávať, a zarábať. A kde končia peniaze? Na zahraničných účtoch.

Slovenský remeselník ako živiteľ rodiny odkázaný iba na svoje remeslo a poctivé šikovné ruky, na sezóny zárobok, na predaj po jarmokoch. No zas a opäť skončil na poslednom mieste ako nechcený ohrdnutý syn s plačom v kúte. Je to smutné. 

Priatelia remeselníci - do kedy si budú vlády SR kopať do poctivých remeselníkov a budú ich odsúvať na úplne posledné miesto? Do kedy?  

Podporte túto petíciu a vyjadrite jasne svoj názor, že ak sa môžu otvárať veľkoobchodné reťazce, kde sa denne premelú stovky, tisícky zákazníkov, že chcete podnikať a uživiť svoje rodiny i Vy !!! Záleží nám na Vás. Aj Vy ste ekonomika Slovenska. Aj Vy ste kultúra Slovenska. Aj Vy máte nárok slobodne podnikať, aby ste uživili svoje rodiny.

Ďakujeme za každý jeden podpis. 

Pri dostatočnom počte podpisov budeme kontaktovať vládu SR a kompetentné osoby, aby brali na zreteľ, že remeselníci sú stále na Slovensku a sú sklamaní z postoja a podpory vlády SR a úradov.

 

Podporme remeslá na Slovensku

 


Podporme remeslá na Slovensku; Marek Štrba    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Podporme remeslá na Slovensku; Marek Štrba na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )