Petícia proti výstavbe chát, resp. nehnuteľností, na pozemkoch v tesnej blízkosti vodnej plochy okolo celého jazera Pieskovňa v Plaveckom Štvrtku.

My, občania Plaveckého Štvrtka, ďalej členovia MsO SRZ Záhorie, ako aj členovia ObO SRZ Plavecký Štvrtok-Láb uvedomujúc si svoju zodpovednosť pri ochrane nášho prírodného bohatstva podľa Ústavy SR, chceme poukázať na alarmujúci stav , ktorý vzniká na pozemkoch v tesnej blízkosti vodnej plochy jazera Pieskovňa. Sme zásadne proti akejkoľvek  stavebnej činnosti na brehoch jazera okolo celej Pieskovne v Plaveckom Štvrtku. Vodná plocha jazera bola riadne pridelená ako rybársky revír SRZ Rada Žilina príslušným ministerstvom SR. SRZ Žilina  dal revír do správy MsO SRZ ZÁHORIE pod rev. číslom 1-0470 s názvom Pieskovňa, za účelom výkonu rybárskeho práva. Výstavbou chát, resp. nehnuteľností príde k zásadnej zmene režimu jazera Pieskovňa. Majitelia totiž už teraz zamedzujú širokej verejnosti, a tiež hlavne rybárom, prístup k vode na danom území ich pozemkoch. Preto si myslíme, že jazero Pieskovňa by malo slúžiť ako rekreačná oblasť pre všetkých, ako to bolo doteraz.               

Treba ochrániť túto časť prírody a nedovoliť ju zdevastovať stavebnou činnosťou. Preto žiadame kompetentné orgány miestnej samosprávy, aby podnikli potrebné opatrenia pre zamedzenie všetkej stavebnej činnosti v spomínanej lokalite. Požadujeme, aby bola vydaná tzv. Stavebná uzávera v oblasti celého jazera PIESKOVŇA.


Mestská organizácia SRZ Záhorie    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Mestská organizácia SRZ Záhorie na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...